Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelargonije ili muškatle
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelargonije ili muškatle

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5152535455 94>
Korisnik
Poruka
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 18:11
ma da, znam da su mi do sada te duplog cvijeta uvijek bile duplo krace....a tako su prelijepe....
ne znam, ne mogu se odluciti sto da stavim u proljece....
lanjsko ljeto je bilo katastrofa za svo bilje....cak su mi i ruze bile losije nego ostalih godina....
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 19:11
ovisno o vrsti, neke jesu krace neke ne.
novije vrste uglavnom su krace ali sa jako puno cvijeta.
 
postoji jedna stara vrsta duple crvene peglargonije koja ne samo da je dugacka i bujna nego i cvijeta jako puno. ja ih sadim u kombinaciji sa jednostavnima i jednostavno su predivne
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 19:13
Koristila sam Plantella cvet 6-8-8 i plantellu za pelargonije 6-6-12...od svih tekućih gnojiva ta su jedina imala najveće vrijednosti. željezo sam tek pred kraj sezone počela stavljati jer sam nova u ovome pa nisam znala da i to treba! :D nadam se da će ova godina biti bolja! od sada tražim ne tekuća gnojiva! :D
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 19:20
nisu tekuca gnojiva loša :o))
 
ovo je gnojivo vise za cvijet i cvjetanje. to je dobro kada je biljka vec dosta velika i razgranata.... za pocetak je najbolje davati neko gnojivo sa veom kolicinom dušika
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 19:21
da....ali bilo me uvijek strah uzeti ta u granulama da ne spalim biljku. Morat će mi netko objasniti koji omjer i na koliko vode da stavim čim to nabavim! :D
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 19:27
Vidim da se tema zahuktava, proljeće stiže, slazem se s administratorom da u početku treba gnojivo s više dušika , ja počinjem sa prehranom nakon mjesec ipo po sadnji u žaldinjere i to isključivo tekuće za list,a ono je s većim dozom dušika to primjenjujem prvog mjeseca prehrane.
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 19:30
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

ja ih sadim u kombinaciji sa jednostavnima i jednostavno su predivne


i ja sam o tome razmisljala....samo da je pogoditi boju, jer ne bih sadila u dvije ili vise boja ( i ovak mi se cini da sam zasarenila :)))))
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 19:33
e da i pitanje...jel imate iskustva sa sadnjom na sjeverozapadnoj strani?
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 19:33
Moli pelceri su baš nekako štrkljavi i prihranila sam ih malo prije tjedan i pol..nadam se da će nadoći! :)
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 19:35
ne znam majda gdje si....ali rano ti je za napredovanje pelcera
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 19:55
ma, neću ih više prihranjivai...razvodnila sam jako gnojivo...počeli su pupići za listiće tjerati prije nego sam ih polila, a kako su mali i jadni...i još sam im podrezala vrhove...pa da imaju snage :D   Dok sam sad guglala skužila sam da je KAN gnojivo sam dušik...a, netko je gore napisao da je u početku bolje zalijevati s gnojivima koji imaju više dušika...Mogu li ih s time zaliti ili? Kada da ih počnem prihranjivati redovno?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 20:00
sjeverozapadna strana je ok. pogotovo u zadnjih par godina kada sunce pece ko blesavo...
 
za  gnojivo
uglavnom piše na pakovanju koliko ide gnojiva u vodu. ima ili omjer ili gramaža. kada nabavis javi sta pise pa ti pomognem. uglavnom jako tesko da možeš ubiti biljku sa gnojivom
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 20:39
Hvala! :)
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 20:56
Originalno poslano od člana Majdaaa Majdaaa napisao:

ma, neću ih više prihranjivai...razvodnila sam jako gnojivo...počeli su pupići za listiće tjerati prije nego sam ih polila, a kako su mali i jadni...i još sam im podrezala vrhove...pa da imaju snage :D   Dok sam sad guglala skužila sam da je KAN gnojivo sam dušik...a, netko je gore napisao da je u početku bolje zalijevati s gnojivima koji imaju više dušika...Mogu li ih s time zaliti ili? Kada da ih počnem prihranjivati redovno?
 
 
 
sa KAN-om nemojte zalijevati biljke jer će vam od toga uginuti cvijeće sigurno. kan je drugaciji dušik. njega se stavlja u malim kolicinama jedna žlicica na 10 litara, i odmah nakon toga se ispire sa čistom vodom.
 
ali to ne preporučam jer može naštetiti biljkama i spaliti vam sve cvijeće a to zaista ne želite
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 21:11
Hvala Vam na odgovoru! :) i još samo jedno pitanje...kada početi prihranjivati?
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 21:30
Majdaaa s prehranom bih pričekala, ako su posađene u svježi supstrat, u  pravilu one imaju hranjiva u zemlji za otprilike mjesec dana kad krenu intezivno rasti, a to nije još ,  ipak se tek sada bude
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 21:50
biljke ukoliko je sadita u supstrat i u malenu posudu mora se prihranjivati od samoga početka, na početku za korijen tj. ukorijenjavanje pa za rast, za stvaranje pupova i na kraju za cvat.
 
ovo sve na početku nije vaša briga ukoliko kupujete gotove sadnije.
 
ukoliko ih kupujete, vasa nova biljka je veci dio procedure (onaj kompliciraniji dio) prošla. samo ju trebate posaditi u zemlju za cvijeće - supstrat i nakon 10-tak dana krenuti sa prihranom, na pocetku jednom tjedno a kasnije i dva puta. i naravno najvažnije je redovito umjreno zalijevanje.
 
to znaci da treba zaliti biljku ovosno o vremenskim uvijetima i zahtjevima biljke za vodu.  tj. trebate zaliti biljku onoliko koliko je potrebno da supstrat nakon 24h tj do novog zalijevanja bude blago vlazan, skoro pa suh. ALI NE SUH!!!!!
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 22:00
Hm, ovi moji su pelceri od ljeta...prihranjivala sam ih u ljeti kad su već pustili korjenje i onda nisam do prije tjedan dana i to jako malo....ipak ću ih ja prihraniti...stvarno mi jadno izgledaju...pogotovo ovi puzavi jednostruki
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2013 u 06:02
majdaaa daj sliku da ih vidimo.
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2013 u 13:29
Poslikat ću ih kad stignem :) gledala sam baš danas...negdje prije tjedan dana, možda par dana više sam posjekla vrhove i danas sam vidjela svjetlo zelene točkice po ostatku stabljike, stižu pupići :D :D


p.s. nabavila sam gnojivo NPK 15-15-15...kako da odredim koliko da stavim npr na 3 litre?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5152535455 94>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.