Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5152535455 260>
Korisnik
Poruka
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 15:06
Moj plumbago nije tako "reprezentativan" ko Hanin, malo je štrkljav i visok, ali ja ga volim i takvog....mlada je biljka, ali svako malo pojave se novi cvjetići...Wink
 
plumbago auriculata
 
plumbago auriculata
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 15:09

Žuta dipladenija (mandevilla) sve je gušća i gušća.....primjetila sam da su joj cvjetovi najkratkotrajniji od svih drugih dipladenija koje imam....

Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 15:12
Passiflore koje sam kupila prije nekoliko dana rastu na očigled....ja još nisam vidjela biljku koja tako brzo raste.....Morala sam ih udaljit jednu od druge jer se preko noći zapetljaju jedna sa drugom....
 
 
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 15:16
I za kraj današnjih sličica....mirisna ruža penjačica "Holiday"....
 
 
eto to su današnje fotkice i novosti.....slijedećih desetak dana neću vas gnjaviti sa sličicama svojih biljaka jer idem malo u južne krajeve.....možda će bit kakvih zgodnih biljkica za pofotkat i tamo....da malo razbijem monotoniju na temi....Tongue Wink
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 15:18
Pasiflore su da poludis , al ja ostajem kod onih jagodica! I dobra ti je ono ideja, legnes ispod stupa i samo podignes ruku iznad (joooj to ti je za mene, sad kad me bole ledja )
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 15:19
sve je super, plumbago i passiflore su smile186
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 15:28
suzi, dalija, pasiflora- tri boje dal sam dobro vidjela smile94

gdje si ih nabavila????

mandevila žuta  smile93imam crvenu i roza
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 15:34
Bromelija .....drago mi je da ti se sviđaju....a passiflore...to je priča od prije par dana, kupljene u MBM po 28,60 kn!.....imaš na 49. strani moje teme cijeli "tijek događaja".....ali moram primjetiti da one rastu ko "blesave" - sve tri su narasle preko 10-tak cm za par dana.....valjda će se tako "munjevito" pojavit i cvjetni pupoljci....uf....jedva čekam! smile72
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 15:36
Originalno poslano od člana bromelija bromelija napisao:


mandevila žuta  smile93imam crvenu i roza
 
ja imam četiri komada, bijelu, žutu, tamno crvenu i rozu.....Wink. Silno me interesira kako ih uspješno razmnožiti, ali nikako saznat......čula sam da se može položenicom i sad čekam kad će bit "materijala" za položit! Wink
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 15:38
Uvijek sam zadivljena u tvom vrtu. MM kaže moram napraviti takav stub, inače je opsjednut jagodama. Ja opet moram kupit takve loze i sad sam kao na iglama. Ne znam di da ih posadim, nemam više mjesta

Prekrasnosmile141
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 15:40
Originalno poslano od člana mimar mimar napisao:

Pasiflore su da poludis , al ja ostajem kod onih jagodica! I dobra ti je ono ideja, legnes ispod stupa i samo podignes ruku iznad (joooj to ti je za mene, sad kad me bole ledja )
 
Draga Mimar, hvala na posjeti i pohvali Big%20smileWink..., a za ležanje ispod jagoda....teško za sad, još treba čekat da se spuste niže.....visoko su još (na 2 m....pa se spuštaju). Sve oko njih za sad treba odradit "stojeći". Brzo ozdravi!  LOL
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 15:45
Stefkaja, hvala još jednom na pohvali! smile72
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 15:47
Kod tebe uvijek lijepih novosti.Svašta se da novog vidjeti i saznati.Onaj stup sa begonijama i najnoviji sa jagodama je nešto neobično lijepo.Baš si tak nekaj i ja želim ,samo ne znam kad bi vani ,kao ovu noć ,počeo puhati vjetar kak bi ga zaštitila da ne padne ?
Da li je tvoj zabetoniran?
Ugodan odmor .
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 15:53
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Uvijek sam zadivljena u tvom vrtu. MM kaže moram napraviti takav stub, inače je opsjednut jagodama. Ja opet moram kupit takve loze i sad sam kao na iglama. Ne znam di da ih posadim, nemam više mjesta

Prekrasnosmile141
 
Smrckicu, moja priča s jagodama ti je krenula tako što sam ja svom M pokazala slike Haninih jagoda penjačica koje je ona negdje naručila proljetos i metnula na temu. Onda je on silno htio da i mi kupimo takve. Kasnije sam vidjela i u prvom susjedstvu da su ljudi naručili od nekud. I onda sam se ja bacila u potragu za jagodama, ali je već bio 5. mjesec i tih penjačica više nigdje nije bilo za kupit. Slučajno sam na Floraartu našla te mjesečarke u tegli i uzela njih. Reko....bit će valjda dobre i te kad već nema penjačica.
I sad, suma sumarum, moje mjesečarke su super....puštaju izdanke na sve strane, stalno cvatu i rode, a samo je jedna sadnica bila u tegli....svaki dan ima za ubrat bar 2-3 jagode koje nisu niti male a vrlo su ukusne, a susjedine "penjačice" puzaju po zemlji i uopće ne rode...
 
Neznam gdje bi sad mogla nabaviti sadnice....mislim da ih sad baš i nema....možda najbolje na proljeće....SmileWink
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 15:56
Originalno poslano od člana Štefica Štefica napisao:

Kod tebe uvijek lijepih novosti.Svašta se da novog vidjeti i saznati.Onaj stup sa begonijama i najnoviji sa jagodama je nešto neobično lijepo.Baš si tak nekaj i ja želim ,samo ne znam kad bi vani ,kao ovu noć ,počeo puhati vjetar kak bi ga zaštitila da ne padne ?
Da li je tvoj zabetoniran?
Ugodan odmor .
 
Fala Štefica kaj si svratila....i fala na pohvalama i dobrim željama za godišnji. Stup je ukopan u zemlju nekih 25 cm....i za sad djeluje vrlo stabilno. Kak bu dalje...bumo vidli......smile72
 
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 15:57
Ma ti očito imaš zlatne ruke za biljke!
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 16:01
sad sam u totalnom bedu pa ti si kupila i bijeli agapantus i još jeftino a ja ga svuda tražim kod mene nema mbm

smile43stvarno neznam kako mi je to promaklo a stvarno pratim tvoju stranicu jer imaš predivno i interesantno cvijeće i inovativne ideje smile141
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 18:22
Imam ja jagode Flavijica , ali su u zemlji. Neću sada ih u stubove jer ih treba možda zaliti svaki dan, a ja na teren idem 2-3 puta tjedno. Jednog dana kad se preslim (ako ikada kuću napravimo) ćemo zbog malog prostora praviti takve zanimljive dekoracije, a i korisne naravno.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 18:57
Originalno poslano od člana bromelija bromelija napisao:

sad sam u totalnom bedu pa ti si kupila i bijeli agapantus i još jeftino a ja ga svuda tražim kod mene nema mbm

smile43stvarno neznam kako mi je to promaklo a stvarno pratim tvoju stranicu jer imaš predivno i interesantno cvijeće i inovativne ideje smile141
 
Moja Bromelija, ma nemoj biti žalosna radi bijelog agapanthusa. Kad sam kupovala bio je jedan jedini bijeli, ostalo svi svjetloplavi kakve i ti imaš. Da je bilo više, svakaako bi bila uzela dva, ali nije, pa sam uzela samo taj raspoloživi. Ja da sad imam od kuda odvojiti pola, rado bi ti poslala, ali nemam nažalost (već je prepolovljen i poklonjen). Ako se moj primi i bude bilo "materijala" slijedeće sezone za "prepolovit", rado ću ti poslati, ako ga prije ne nabaviš. Do tad gledaj ovaj moj na slici (iako je ocvao), kao što i ja "pasem oči" na tvojoj "stazi" plavih agapanthusa. Stvarno su ti predivni!
I još nešto, ima i tamno plavih....i svjetlo ljubičastih.....vidla sam na netu....ali možda i takvi stignu u naše dućane....
smile78
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 19:46
Originalno poslano od člana baka baka napisao:

Ma ti očito imaš zlatne ruke za biljke!
 
Baka smile78, ma mislim da to "zlatne ruke" ne igra baš veliku ulogu u mom slučaju. Mama od MM i ja sve zajedno kupujemo, sadimo, pazimo, mazimo....znači udružene snage. Bila bi i više nego nepristojna da ne kažem da to nije sve moja zasluga. Kod nas ti sistem ide ovak; ja sam ta koja nađem biljke i kupim, onda se dobro raspitam i informiram kako s njima, a onda zajedno (svekrva i ja) njegujemo biljku onako kako kažu da je najbolje za pojedinu vrstu....i na taj način mora bit nekog rezultata. Doduše, kao i svima, nešto možda nije baš najidealnije, ili se posuši...., ali bože moj....nebudem vam valjda stavljala na temu neuspjele "primjerke"....WinkLOL
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5152535455 260>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.