Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj prvi vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj prvi vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5152535455 184>
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 00:26
Moja bungi raste, ali kad će cvjetati???


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 00:29
Smrcko....sve je super...anemone su za smile39, a najviše me oduševila tvoja crvena pompon dalija smile94  koja je već procvala, moje su tek potjerale pupoljke (imam žutu, crvenu i bordo)....njih jako volim!
 
Kamenjar ti je isto prva liga....o jagodama i zelenoj mreži da i ne govorim....smile78
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 00:37
Smrcko, bugenvilija, da bi cvala, mora biti na direktnom suncu, treba joj dodati neke prihrane (rekli su mi NPK sa najvećim udjelom P, ali ja joj dajem samo ureu 1x mjesečno) i minimalno zalijevati. Zaliti je treba tek kad se gornji sloj zemlje osuši do jedno 5 cm....i onda minimalno. nakon precvjetavanja treba skratiti grančice za 1/3 i onda ona bujno potjera i ponovno cvate. Taj sam savjet dobila ja od uzgajivača istih i moja, koja je kupljena u 4. mjesecu sa cvjetovima, sada ponovno cvate i 3x je veća nego kad je kupljena. Wink
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 00:42
Hvala Flavijasmile79

Moje dalije su tako ubrzane, zato što su sam ih držala u Rijeci u posudama prije sadnje u Fužine. Zato i jesu tako potjerale. Kako vidim susjeda u Fužinama je tek prije 10 tak dana posadila svoje u zemlju. Baš sam ponosna , sve sam preduhitrilaWink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 00:46
Eto vidiš....baš mi je drago da ti nešto imaš prva! ...kad si tako žalosna jer ti ružice još ne cvatu....budu one budu, niš ne brini...smile188
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 00:49
Originalno poslano od člana Flavia Flavia napisao:

Smrcko, bugenvilija, da bi cvala, mora biti na direktnom suncu, treba joj dodati neke prihrane (rekli su mi NPK sa najvećim udjelom P, ali ja joj dajem samo ureu 1x mjesečno) i minimalno zalijevati. Zaliti je treba tek kad se gornji sloj zemlje osuši do jedno 5 cm....i onda minimalno. nakon precvjetavanja treba skratiti grančice za 1/3 i onda ona bujno potjera i ponovno cvate. Taj sam savjet dobila ja od uzgajivača istih i moja, koja je kupljena u 4. mjesecu sa cvjetovima, sada ponovno cvate i 3x je veća nego kad je kupljena. Wink


Moja je na direktnom suncu. Meni rekoše obilato zaljevati. Dobro da se nije ugušila od vode.

Dodavala sam obični cvjetal, ali sam danas dodala za sulfrinije i plus željezo.

Je li to urea 7-ca koju dodaješ?Embarrassed

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 00:52
Originalno poslano od člana Flavia Flavia napisao:

Eto vidiš....baš mi je drago da ti nešto imaš prva! ...kad si tako žalosna jer ti ružice još ne cvatu....budu one budu, niš ne brini...smile188



Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 00:56
smrcko kamenjar je odličan,raznolik,šaren,super!
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 00:56
koje ljejpote kod tebe- cviječe krasno, sve uredno, draga ti si pravi zmajWinkSmileSmileSmile
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 00:58
Originalno poslano od člana rose rose napisao:

dalija ti je prekrasna,blago ti se ja nemam ni jednu,imala sam je jednom davno...


Rozi ti imaš vrt ili balkon, ne mogu da povežem?Hvala na pohvalama
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 01:01
je ....urea sedmica....ali stavi samo nekih desetak zrnaca uz sam rub tegle...da nije blizu biljčice...ne trebaš niti zalijevati samo malo utisni....brzo će se apsorbirat! I možeš bar malo poštucat vrhove grana...to će biljka shvatiti kao "napad" pa će počet izbacivat nove grančice....Tongue
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 01:04
Originalno poslano od člana Mamaa Mamaa napisao:

koje ljejpote kod tebe- cviječe krasno, sve uredno, draga ti si pravi zmajWinkSmileSmileSmile


Da vidiš cijeli teren u kompletu odmah bi ko Hoja , ni kavu nije popila . To su ti bolje polovice terena, koje su ušminkane u Rijeci  ili kupljene sadnice. Kako sam kupovala tako gurala jedno do drugog, da vidiš nesklad boja i kombinacija
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 01:06
Originalno poslano od člana Flavia Flavia napisao:

je ....urea sedmica....ali stavi samo nekih desetak zrnaca uz sam rub tegle...da nije blizu biljčice...ne trebaš niti zalijevati samo malo utisni....brzo će se apsorbirat! I možeš bar malo poštucat vrhove grana...to će biljka shvatiti kao "napad" pa će počet izbacivat nove grančice....Tongue


Super savjeti.smile211 Ja sam pokiselila tu ureu za špricati listove cvjeća u vrtu, sva sam naoružana.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 01:10
Joj Smrcko....nisam baš sigurna, ali mislim da to ne bi trebala raditi....možeš zaliti u zemlju, ali za špricat listove....mislim da bi izgorjeli...to je prejako za list....ako griješim nek me netko ispravi...ali ja to nebi radila. Za folijarnu prehranu (preko lista) postoje posebni preparati.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 01:14
Negdje sam pročitala da se ruže špricaju tom ureom preko lista. Možda je  to samo za ruže. Ja sam napravila koncentrat u pola slabiji nego što piše na uputstvu, ali se nisam usudila špricati.

 A je li se ni ruže ne smiju špricati?Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 01:24
Joj neznam ti točno....daj pošpricaj neki list od nekog drveta u blizini i drugi dan pogledaj kaj se desilo....ja bi tak napravila...ne bi špricala na "slijepo" . Znam da postoji folijarna prihrana (preko lista), ali to su baš posebni preparati. Ja ne koristim ništa drugo osim uree (1 žlica na 25 l vode se rastopi) i zalijem sve biljke u vrtu time 1x mjesečno. Sve mi od uree dobro napreduje...i ne kupujem nikakve druge skupe kemikalije, jer dok sam ih kupovala cvijeće mi je bilo lošije nego sada.
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 01:27
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Originalno poslano od člana rose rose napisao:

dalija ti je prekrasna,blago ti se ja nemam ni jednu,imala sam je jednom davno...


Rozi ti imaš vrt ili balkon, ne mogu da povežem?Hvala na pohvalama
nažalost balkon,e da mi je vrt,gdje bi mi bio kraj...
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 01:30
Ovo je dobro znati. Ja u vrtu nisam koristila ništa sem eko stajnjaka i bio konjskih briketa za povrće, a za cvijeće sam kokošije brikete . Takođe sam  na mjesto sadnje direktno oko korijena stavljala humusnu zemlju.

Tu ureu sam samo i kupila za ruže, pokišat ću u  budućnosti dodavati ružama ureu. A vidim sada da može i drugo cvijeće. Baš ti hvala na savjetima i sreća da nisam ništa špricala.smile95
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 01:36
Smrcko, napravi otopinu uree kako sam ti napisala (1 žlica na 25 l vode (to ti je veličina kante od kreča) i time zalijevaj i cvijeće i voće i povrće po vrtu bez problema kao što i inače zalijevaš. Kad potrošiš vodu, napraviš novu otopinu i tako dok sve ne zaliješ. Nemoj biljke zalijevati po listu nego u zemlju i nemoj dok ima direktnog sunca. To napraviš jednom u mjesec dana u vrijeme vegetacije i mirna si...ja to uvijek radim 1. u mjesecu da ne zaboravim....Wink
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 01:38
Originalno poslano od člana rose rose napisao:

Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Originalno poslano od člana rose rose napisao:

dalija ti je prekrasna,blago ti se ja nemam ni jednu,imala sam je jednom davno...


Rozi ti imaš vrt ili balkon, ne mogu da povežem?Hvala na pohvalama
nažalost balkon,e da mi je vrt,gdje bi mi bio kraj...


Pitam te zbog toga što ni anemone , a ni dalije bar ovo što sam ja sadila ne ide u pitare.Moje dalije bi trebale biti visoke, ali nešto nisu visoke.
 Ja sam ih iz većih pitara prije planiranog vremena morala saditi u Fužine, počele su bile stagnirati. Postojala je opasnost da mi i smrznu, ali sam morala saditi.
Kad sam vadila anemone iz pitara bila je prava muka, požderale su sve korijenima. Pitam se da li je to razlog šta mi žute listovi ili ih voluharica oštećuje.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5152535455 184>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.