Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5152535455 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2011 u 15:19
Od 14 sjemenki dviej su nikle Neznam di sam pogriješio...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2011 u 15:29
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Od 14 sjemenki dviej su nikle Neznam di sam pogriješio...
Šta je s ostalim sjemenkama? Pogledaj da li su zdrave ili su možda zatrunile, što je moguće kod njih. Ako su samo suhe, navlaži ih, pokri s folijom i ostavi na svjetlom i toplom mjestu.
Držim fige za uspjehThumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2011 u 16:18
Napravio sam kako je tu pisano. Polegao sam sve sjemenke na vlažnu zemlju i pokrio sa najlon-folijom koju sam mjestimice probušio. Ostale su sjemenke istrunule
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2011 u 16:37
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Napravio sam kako je tu pisano. Polegao sam sve sjemenke na vlažnu zemlju i pokrio sa najlon-folijom koju sam mjestimice probušio. Ostale su sjemenke istrunule

Očito si previše vode dodavao.Meni su od 10 sjemenki 6 isklijale i 4 zgnjilile ali sam ja kriva i sljedeći put znam da trebam manje vode dodat.Sve je to škola,samo kad je na vlastitoj koži onda je bolnijeConfusedŽelim ti više sreće sljedeći putWink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2011 u 20:38
A niš, sad treba nabaviti drugo sjeme. Još jednom Emily hvala, nadam se da će bar ove dvije biljke uspjeti.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2011 u 21:42
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

A niš, sad treba nabaviti drugo sjeme. Još jednom Emily hvala, nadam se da će bar ove dvije biljke uspjeti.
Na što svjetlije i toplije mjesto s njima i ne briniWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2011 u 22:09
mememe,bebolina ti je dala najbolji savjet.Drzi ga se i napredovat ce
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 12:38
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

A niš, sad treba nabaviti drugo sjeme. Još jednom Emily hvala, nadam se da će bar ove dvije biljke uspjeti.


Pa kako ti je tako malo niklo? Baš mi je žao...
Meni su uglavnom sve sjemenke nikle, trenutno imam oko 60 malih beba Tongue

Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 18:50
mememe,jel ti to bio prvi put da siješ adeniume?
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 18:56
Originalno poslano od člana Emilly Emilly napisao:

Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

A niš, sad treba nabaviti drugo sjeme. Još jednom Emily hvala, nadam se da će bar ove dvije biljke uspjeti.


Pa kako ti je tako malo niklo? Baš mi je žao...
Meni su uglavnom sve sjemenke nikle, trenutno imam oko 60 malih beba Tongue

Bravo malaClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 19:15
Originalno poslano od člana Emilly Emilly napisao:

Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

A niš, sad treba nabaviti drugo sjeme. Još jednom Emily hvala, nadam se da će bar ove dvije biljke uspjeti.


Pa kako ti je tako malo niklo? Baš mi je žao...
Meni su uglavnom sve sjemenke nikle, trenutno imam oko 60 malih beba Tongue


Ljepa brojka,Emilly,bit će ih jš ljepše vidjet u cvatuClap
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 22:26
Tea, bebolina hvala smile79
Vidjet ćemo kako će preživjeti zimu.
Znam samo da ih neću moći sve zadržati. Bilo bi lijepo da što prije počnu cvasti pa dupliće smile230
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 22:28
Originalno poslano od člana Emilly Emilly napisao:

Tea, bebolina hvala smile79
Vidjet ćemo kako će preživjeti zimu.
Znam samo da ih neću moći sve zadržati. Bilo bi lijepo da što prije počnu cvasti pa dupliće smile230
Dupliće ćemo kalemiti reznicama kultivaraWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 22:30
Aaaa, i za njih već imaš planove! Thumbs%20Up
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 22:34
Originalno poslano od člana Emilly Emilly napisao:

Aaaa, i za njih već imaš planove! Thumbs%20Up
Naravno, pa nisam ih valjda nabavila da ih samo gledam?LOL
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 22:35
LOL
Da, pa baš sam luda! Kako sam to mogla i pomisliti LOL
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 22:42
Originalno poslano od člana Emilly Emilly napisao:

LOL
Da, pa baš sam luda! Kako sam to mogla i pomisliti LOL
To si ti reklaLOL
smile78
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 22:44
I stojim iza toga Wink

Samo neka oni lijepo rastu i debljaju se, već ćemo nešto smisliti s njima Smile
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 22:50
Originalno poslano od člana Emilly Emilly napisao:

LOL
Da, pa baš sam luda! Kako sam to mogla i pomisliti LOL

Emilly,gledanje je samo jedna od opcija što se sve može s biljkamaBig%20smileOstalo ćemo kad dođe vrijemeWink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2011 u 23:20
Od drage prijateljice dobila sam još sjemenki adeniuma. Od devetnaest niknulo mi ih je petnaest. smile126Svi su posijani 14. ovog mjeseca u supstrat za kaktuse koji sam odozgo (nažalost, opet) posula pijeskom. U petak sam u školi ostavila dvije posudice s već niknutim sjemenkama i obje su stajale na prozoru, pokrivene folijom na kojoj sam izbušila rupice. Trebali bi svi biti jednako napredni, ali nisu. Evo njihova današnjeg stanja.


U gornjoj posudici je i ova sjemenka skroz desno niknula, ali se izvalila iz pijeska pa sam ju posula s malo humusa da ne ugine. Zato ne izgleda kao da je niknula.
Ovi bebači na donjoj slici su ipak malo napredniji.


Za razliku od njih, adeniumi koje sam imala doma preko vikenda osjetno su napredniji, očito zato jer se u školi preko vikenda nije grijalo.


Ove sam preko dana držala na prozoru, a po noći su bili u kupaonici gdje je dosta toplo i vlažno. Mislim da je to bilo presudno za njihov rast.
Danas sam ih sve pošpricala toplom odstajalom vodom. Još se ne usudim zalijevati jer su jako nestabilni, a i mislim da im je tlo dosta vlažno. Joooj, kako strepim nad njima!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5152535455 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.