Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krasula - Crassula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krasula - Crassula

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4950515253 84>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2013 u 10:36
Ma nagledao sam se ja tvojih biljaka Nina.    Pa sam rekao sam sebi u bradu: „Hoću i ja kao Nina“.

Da bi me krasula mogla izdati na to nisam niti pomislio. Vidiš to kako nas je lako dobit. Dobro je da na „skakanja preko plota“ muški niti ne pomišljamo.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2013 u 05:28
Moon i Pinus ubili ste me od smijeha .... smile96
belica,zagreb
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2013 u 11:39
pinus, belica...
Na vrh
IvanOs View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar
3. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 07 Veljača 2010
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje IvanOs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2013 u 18:17
Evo i moje ovate koja još nije cvjetala. Ljeti je vani a zimi u prostoriji koja se grije pa vjerojatno zbog toga.





Na ovoj slici vidite moj pokušaj da iz lisra stvorim mladu biljku. Trebalo je dugo ali nadam se da će se razviti u lijepu biljku.








Bolje biciklom u ribolov nego mercedesom na posao.
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2013 u 18:42
Ivane
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2013 u 19:06
InanOs...krasna ti je krasula i bravo za uzgoj iz lista
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2013 u 03:29
Originalno poslano od člana Kiki-ko? Kiki-ko? napisao:

Nisam pročitala sve postove ali ako je pitar mali i krasula je.Što veći pitar,veća biljka.Moja mama ju je prestala presađivati jer više nije mogla manipulirati s njom(npr.po zimi u zaklon).Čak ju je htjela pokloniti ali kome i kako kad je malo pomakneš lome se grane.Sad bi joj trebao viličar da se pomakne.Preživila je zimu vani.Sada cvate.
 


Uspomena na moju pokojnu krasulu.Prošle godine nakon duge suše se smrzla.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2013 u 06:26
kiki baš je prekrasna bila, razumijem tvoju mamu jer i moja je veća nego što bi trebala biti za uvjete koje joj mogu pružiti
trebala bi je orezati, a žao mi baciti grane

ako trebaš reznice, odmah ti ih dam
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2013 u 14:49
Kiki-ko....To je bila najljepša krasula na cif-u, zapamtila sam da si ju držala vani i da ti je preživjela -6°C. Prošla zima je očito bila s još više minusa. Bilo mi je teško i čitati kad si objavila da se smrzla, baš šteta
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2013 u 08:50
Da li da presadim krasulu u veću teglu sad ili da pričekam proljeće?Da li ona smije biti u proljeće i ljeto na direktnom suncu, vani?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2013 u 09:32
@macorka, sve svoje sukulente presađujem kada je to potrebno kroz cijelu godinu. Nikakve negativne posljedice nisam uočio na biljkama koje bi mogao povezati sa izborom vremena presađivanja.

Krasule preko ljeta držim par sati na direktnom suncu. Samo tu moram biti oprezan, barem mjesec, dva ranije krasule i druge sukulente pomalo počinjem navikavati na direktno sunce. Počinjem ih iznositi preko dana na sunce već u ožujku. UV index je tada slabi i sunce još ne prži prejako.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2013 u 19:25
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

@macorka, sve svoje sukulente presađujem kada je to potrebno kroz cijelu godinu. Nikakve negativne posljedice nisam uočio na biljkama koje bi mogao povezati sa izborom vremena presađivanja.

Krasule preko ljeta držim par sati na direktnom suncu. Samo tu moram biti oprezan, barem mjesec, dva ranije krasule i druge sukulente pomalo počinjem navikavati na direktno sunce. Počinjem ih iznositi preko dana na sunce već u ožujku. UV index je tada slabi i sunce još ne prži prejako.


Da se i ja pridružim i napišem svoje iskustvo. Najprije ne znam u kom dijelu ti živiš, ja sam na Kvarneru i ovako radim sa svojom krasulom. Čim prestane opasnost od smrzavanja, znači negdje ožujak, stavljam krasulu na sunčan položaj, tad je još snce slabije i ona se lijepšo prirodno sama privikne na jače sunce tako da kad ju postavim, niti ne mičem ju više s tog sunčanog položaja i na cjelodnevnom suncu ona tako stoji do slijedećeg zimskog razdoblja.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 19:12
Samo da pokažem kako moja sada izgleda:



Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 19:20
Glikice imaš pravu lepoticu
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 20:05
A ovako izgleda moja



Dali sam je ja previše zalila ili moj mačak, e to se ne zna smile60Ali sad sam ju za svaki slučaj presadila i nadam se da će iz svakog mjesta gdje je bio listić  izaći grančica jer stablo je zdravo Smile
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 20:09
Ksan, ne zalijevati. Mačak nek ide ganjati mačke,a ne cvijeće.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 20:16
Glikica...krasna krasula
Ksan...dobro da si ju presadila, nadam se u suh supstrat i kao što Glikica kaže - bez zalijevanja, akosi tako napravila, tijekom proljeća dobit će ona i liće i grane
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 20:30
Moja je na hladnom,oko 7-8 stupnjeva i bez vode. Svjetla ima koliko dan traje.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 19:26


Crassula argentea tricolor
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 19:28
...ova mi je jedna od najljepših krasulaStar...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4950515253 84>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,563 sekundi.