Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4849505152 260>
Korisnik
Poruka
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 12:01
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Sva sreća da nema tog MBM u mojoj blizini, sve pare bi tamo ostavila

Prekrasne biljke si nabavila
 
Otok, tebe kad susretnem na nekom postu....uvijek mi pred očima bljesnu divne cikasice i glabra iz susjedstva....Shocked
 
a MBM, nije baš sreća da nema u blizini (imaš najbliže u Rijeci), jer su oni stvarno najpovoljniji u redovnim cijenama, a kad je nešto na akciji budu još niže cijene....jučer sam vidla baš jednu glabru od 1,20 visine (žbunastu) za 50-tak kn, stablašice glabre su po 120, vere - razne od 80 do 120 kn, a cikasica pa sigurno stara jedno desetak godina, fina debela i bogata lišćem, visine nekih 1,5 metra za 600,00 kn. One divne palme - washingtonia mislim da se zovu...(što rastu kod vas bez problema i što imaju lepezasto lišće, koje koriste cvjećari za vijence recimo) isto nije bila baš mlada, visoka 2 metra, debelog stabla preko metar visoko samo stablo, za 800 kn....mislim da to nije puno za tako velike i stare biljke. Ako budeš u prilici otići u MBM, bar u Rijeci, svakako skokni.....WinkBig%20smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kamilica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 15 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamilica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 12:24
Flavia, ja sam prije 10 dana Pasifloru kupila u Kauflandu za 50 kn. Bila je puna pupova. Sutradan se jedan i otvorio. Sada je sva jadna. Pupovi otpadaju, a lišće se objesilo. Moram naći forum o njima, kako bih vidjela gdje sam pogriješila? smile42smile43
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 12:34
Kamilica....žao mi je zbog tvoje passiflore....neznam gdje si pogriješila....možda si je prezalila....to ne voli, a možda si je stavila odmah na direktno sunce pa se "šokirala", trebala si je polako privikavat na sunce svaki dan po malo, a onda kasnije na direktno sunce cijeli dan...., ovako napravi stavi je negdje da nije na direktnom suncu i ako je zemlja prevlažna, nemoj zalijevat, ako je presuha (što je isto moguće) onda zali....probaj joj malo "nafajtat" listove sa vodom!
Ja sam lani jednu caeruelu kupila u pupoljcima, uredno je ocvala i onda se jednostavno posušila....imala sam je svega 15 dana. Danas znam da sam je "ubila" sa previše vode....
Ove nove uopće neću odmah presađivat, to ću napraviti na jesen kad počnu "mirovati" - ako požive što se toplo nadam da hoće. I kad se presađuje treba staviti manju teglu, ne preveliku, jer ako je u velikoj tegli onda jače razvija korijen, a manje cvate.....
Nisi napisala koja je vrsta tvoja pasiflora?
 
I još nešto...ako i otpadne list i pupoljci, nemoj odmah očajavat i nemoj bacit (tako sam ja odmah bacila lani, a nisam trebala). Ona se može oporaviti i potjerati nove listiće.
Savjet za zalijevanje....zaliti treba kad se gornji sloj zemlje prosuši...probaš rukom.....znak da je premalo vode je taj da se objese vršni listići, a ako je previše, biljka počne žutiti odozdola i donji listovi se prvi objese.....
Dobro je i nasjeckati kore od banane i umiješati u zemlju, navodno bolje cvatu.
 
Ovo su ti sve informacije koje sam ja skupila od jučer, pa evo da ih podijelim....WinkLOL
 
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 12:46
Hvala ti na ovim informacijama o euforbiji koju sam i ja dobila od svekrve što sam vrijedno zalijevala cvijeće dok su bili na godišnjem!
Ja sam dobila ovu:
Kad je priviknes na sunce, ako vec nisi, mozes je slobodno suncati, s tim sto je ona albino varijanta ipak malo osetljivija na najjace sunce pa je valja malo postedjeti. Manjak klorofila smanjuje zastitu a po pravilu ne poseduje ni dovoljno antocijanina. Ono crveno, ako ga ima, je od karotena a on bas nije neki pigment sa jakim zastitnim efektom. Ona zelena nije tako kriticna.
 
- ja sam ju stavila na sunce, ali maknut ću je da joj se što god ne dogodi!


Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 13:17
Draga Bergenija, ja sam baš sretna ako neka informacija kojom raspolažem može pomoći i nekom drugom. Bas super! Tongue
Na vrh
kamilica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 15 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamilica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 13:28

Draga Flavia, puno hvala na informacijama.

Moja je plava caeruela (ja ju zovem kruela). Zemlja joj je vlažna, ne mokra. Pazim na to, jer MM je dobio zabranu poljevana cvijeća na terasi. On napravi opći potop. Onda je sigurno od sunca. Kad dođem kući, slikati ću je. Javim na forumu passiflore.
Još jednom hvala.smile79
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 13:38
Kamilica, nema na čemu, zadovoljstvo mi je da mogu podijeliti s vama "raspoložive" informacije. Nadam se da će ti se kruela LOL uspješno oporavit, samo joj daj vremena i pravilnu njegu....Pogledat ću sličice obavezno...kad budeš "okačila" na forum....
smile79
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 14:20
Draga Flavija,lijepo si se ponovila u MBM-u a kad prođe ova recesija ,odoh ja sa prikolicom po tu cikasicu što spominješ za 600 kn ,valjda će me čekati .
Od tebe se može dobiti puno korisnih informacija ,od hranjiva za cvijeće do najnovijih akcija po našim dučanima .
Kad sam rekla MM da ću od sad cvijeće prihranjivati sa urejom on se "smrznul" jer je mislio da ču ga tako uništiti .
Za njega je ureja prihrana samo za kukuruz .
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 16:18
Štefica smile78....baš mi je drago što ti se sviđa moj najnoviji "podmladak" iz MBM, da mi Hana smile78 nije rekla kak ima agapantusa tam...uopće se ne bi niti upućivala po ovoj vrućini u shoping. Kad sam našla te passiflore...više mi niš nije bilo vruće....odmah sam se osjećala "puno bolje" smile156.  I da....na toj golijat-cikasici je pisalo da je rezervirano za tebe i da bu te svakak čekala dok prođe kriza...samo nije sigurno da ne bu skuplja za 1% (ak usvoje današnji prijedlog da PDV ide na 23%). Već su i mjesto za prikolicu oslobodili. smile187
Drago mi je da ti "vrijede nekaj" moji savjeti. Ja od srca podijelim ono kaj znam, kaj sam čula ili kaj mi je u praksi ispalo dobro. Uvijek mislim da takve informacije treba podijeliti. Nikad mi nisu bili jasni oni ljudi kaj nečeju reč ili babe kaj daju krive recepte za kolače...živi užas....
Za ureu....pa je ona i za kuruzu...to nema govora....a dobra je i za cvijeće i povrće, ma za sve.....a i najjeftinija je....(samo zagrabiš u vreći, kolko ti treba, kaj ne?) smile72
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 16:22
Jao svaka čast za pasifloru -koja lekcija-----baš genijalno ali moju pojedoše skakavci .....đubrad mala----kako imamo različiti problemasmile106
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 16:32
Niho, drago mi je ak ti može kaj pomoć...naime....jučer sam kupila te pasiflore...i odmah u "davljenje" svih raspoloživih stručnijih frendova po savjete....i evo odmah "prezentiram"...a skakavci (lat. đubrad mala smile156), pa nek su i oni malo "probali"....mislim da bi se pasiflora od toga trebala brzo oporavit jer rastu naočigled...svaki dan po 5 cm minimalno....evo gledam te svoje....bome su veće nego jučer!
 
I da....sjetih se tebe danas...imali smo danas na repertoaru krumpirušu (moja svekrva to zove pita od krompira)...i jedem ja to tako, a nešto mi pred očima tvoja "tepsija" sa nekog posta na forumu....smile72
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 17:01
Danas je opet smile46. Ali nek je....bolje nego da je zima i da pada tuča...nedaj bog.....
Evo malo današnjih slikica....prvo nekaj u bijeloj boji....
 
bijela dalija "kaktusarka" svakim danom ima sve više cvjetova....
 
dalija "My Love"
 
bijeli dupli prkos....interesantno je da im je tučak "sa strane" ne u sredini cvijeta.....
 
engleske pelargonije....bijele sa mrvicu rozog...mislim da nisu niti prestale cvast od 5. mjeseca....
 
bijela dipladenija....isto u početku ima malo roze nijanse...kasnije cvijet pobijeli i najveći je od svih dipladenija....
 
Dipladenija Cosmos White
 
 
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 17:23
Konačno su procvale i kasno sađene "stojeće" begonije reckastih latica....za sad samo roze, a mislim da bu uskoro bilo i bijelih i žutih.....
 
 
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 17:25
Interesantna mi je i ova pelargonija zonale - svjetlo lila sa pink kombinacija....
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 17:26
A ovo je tamno crvena dipladenija na podnevnom suncu.....
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 17:29
kod tebe uvjek prelijepog cvijeća..  
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 17:29
E ovo je kupljeno pod ružu penjačicu "Don Juan". To je bila samo na etiketi i u prvo vrijeme sam bila razočarana, međutim....sve dalje mi se sve više sviđa ova ružica jer je nekako posebna......latice, kad se do kraja otvore...postaju gotove crne...a nisu "skurene" od sunca....
 
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 17:32

A ova je isto kupljena pod penjačicu "Don Juan"....ne da nije "Don Juan" nego nije niti penjačica nego čajevka....rekli su mi da je vjerojatno sorte "Monika"....lijepa je i lijepo se "zvjezdasto" otvaraju latice....ali morat će na jesen biti premještena na drugo mjesto....

Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 17:33
Fala Stefkaja sto si škicnula malo nove fotkice....smile71
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 17:37
krasne slike,već me bole noge od hodanja.Mogla bi staviti i kakvu klupicu za predah ili bar sok da čovjek lakše dalje razgledava.
 
Jako su lijepe bijele engleskinje i ona zonalna rozo sa tamnim,nekak vrckava Thumbs%20Up
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4849505152 260>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.