Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rajčica - Lycopersicon esculentum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rajčica - Lycopersicon esculentum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4849505152 78>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
magadan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magadan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2013 u 12:33
Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

koje ima za naci :)


Aha, to mi se svidja Thumbs%20Up
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
elly-b View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Listopad 2012
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elly-b Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2013 u 12:57
Lijep pozdrav, evo i ja sam počela malo eksperimentirati sa uzgojem rajčica pa me zanima bi li ih sada u Istri nakon nicanja odmah stavili vani, otkrivene, pokrivene najlonom ili agrotekstilom? Držala bi ih na dosta zaštićenom balkonu sa puno sunca (kad ga ima ).
Na vrh
magadan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magadan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2013 u 14:45
Originalno poslano od člana elly-b elly-b napisao:

Lijep pozdrav, evo i ja sam počela malo eksperimentirati sa uzgojem rajčica pa me zanima bi li ih sada u Istri nakon nicanja odmah stavili vani, otkrivene, pokrivene najlonom ili agrotekstilom? Držala bi ih na dosta zaštićenom balkonu sa puno sunca (kad ga ima ).


Ja ih stavim na sunce otkrivene sto ranije kad ga ima. Dakle, vec male biljcice u posudicama (prvi listici) stavim na sunce da se biljke otpocetka naviknu, a kad pocne zahladjivati unesem ih unutra. Ali treba paziti na biljcice koje su vece, a nisu imale sunca, da ih se ne ostavi predugo na suncu najednom. Njih treba postepeno izlagati, pola sata prvi dan (ili manje), drugi 40 min itd.
Ove godine sam si zeznula te prve flance jer sam vec vece biljke ostavila vani sat vremena, mislila sam kako je hladno i sunce nije jakoConfused
Na vrh
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 12:18
Možete li mi dati savjet - čula sam da se preporuča sadnja rajčice dvije godine uzastopce na istoj gredici. Danas sam opet čitala da se ne preporuča sadnja rajčice na istoj gredici  i makar dvije godine razmaka od sadnje na istoj gredici.
 Dakle, potpuno oprečno. Imate li iskustva  u praksi, jel može ići na istu gredicu ili ne?
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 16:22
Petit, možes posaditi paradajz opet na isto mjesto gdje je bio posađen prošle godine. On ne podliježe pravilo o godišnjoj rotaciji biljaka.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 22:14
Originalno poslano od člana makk makk napisao:

Petit, možes posaditi paradajz opet na isto mjesto gdje je bio posađen prošle godine. On ne podliježe pravilo o godišnjoj rotaciji biljaka.
 
Super, baš ti hvala, sutra krećem...
Na vrh
Manon View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Manon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2013 u 10:18
Moram se malo pojadati, imam ukupno 12 sorti ako se ne varam, prve sam sadila Black plum, staru nisku sortu i Heinz1370 ljublj.sjemenarni. Black plum je domaće sjeme s razmjene sjemenja, biljčice koje su narasle su vrhunske, debele, zelene, dobro zakorijenjene, milina. Klijavost je bila valjda 100%-tna, kad su prepikirane sve su se primile i stvarno naočigled napreduju. Stara niska sorta (isto sa razmjene) se dobro drži, klijanje oko 80%, smrtnost nakon pikiranja nekih 10% i manje.
Ali zato kupovni Heinz....majko mila.
Klijavost ok, ali smrtnost je valjda 50%-tna. Ugibaju u klijalištu, ugibaju nakon prepikiravanja. Uopće ne razvijaju korijen. A svi su u istim uvjetima. Ovaj cendri od samog početka.
Moj zaključak nakon sveg ovog: Domaće sjeme je ipak domaće sjeme.
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2013 u 19:19
weeee prvi dajzek ove godine :D
velika gorica
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2013 u 20:27
Wolfsbane, odlicno! kada su posijani? Ja nemam jos ni jednog cvijetica,,,, ali sutra ih sadim u bascu...
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2013 u 20:35
Wolfsbane juhu pa kad prije?!
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2013 u 19:11
tnx!!
posijan negdje hmmm u prvom mjesecu? tako nesto. bio je ukrasni na kuhinjskom prozoru, i pred nekoliko dana presadjen van, ali nije u vrtu (ne bi napredovao ionako je zemlja tu jos hladna), nego u posudi. i ostati ce tako, povuci cu ga da se penje uz stup nadstresnice na ulazu u kucu. to mi je jedna od najdrazih cherry sorti, pa da ga imam na ulazu za grickanje
velika gorica
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2013 u 21:57
To i ja ove godine ponavljam, M inace svake godine posadi par u tegle da bi mu bili nadohvat ruke, ove godine cu tako posaditi i sweet million, nadam se da ce biti onakav kakvim ga opisuju. Kupila sam sjemenke na njuskalu, pa sada mozemo samo cekati... kiseljak sam unistila, stvarno nije bio za jasti... a romania ide u bascu....
Na vrh
Sasa22 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2012
Lokacija: otok
Status: Offline
Bodovi: 38
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sasa22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2013 u 06:50
Kupio sam rajcicu Black crim i Black crim sitni, te Black prince ??, moze li mi netko objasniti jesu li to iste ili slicne sorte (Black Crim i Black Prince)

jesu li ovo rane ili kasne sorte

i ove navdene
jabucar
volovsko srce
belgijska gigantska
floridade
marmand
st pierre

hvala
Na vrh
ifke View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 30 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ifke Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2013 u 07:38
Sasa22, black krim i black prince bi trebale biti vrlo slične sorte. Evropska verzija black prince ima veće plodove, a američka manje. Black krim isto ima par varijanti, ali glavno je da su sve te rajčice ukusne. Black krim sitni ne postoji, očito se iskrižao s nekom sitnijom sortom....
Na vrh
magadan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magadan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2013 u 22:22
Posadila sam dio flanaca u vrt, nadam se da nece biti naglih zahladjenja vise. 
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2013 u 22:24
Originalno poslano od člana magadan magadan napisao:

Posadila sam dio flanaca u vrt, nadam se da nece biti naglih zahladjenja vise. 

Jos su noci jako hladne jedino ako si kraj mora onda moze.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
magadan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magadan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2013 u 22:47
Sad je gotovo, vec su u zemlji...valjda ce biti ok. U Zagrebu sam. Nestrpljiva sam, al ostale flance cu ipak kasnije posaditi. 
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2013 u 23:11
Javi jesul prezivili,bas me zanima hoce li izdrzati jutarnje minuse.Danju je takvo vrijeme da bi da nisu noci ovako hladne pravo ih bilo vrijeme saditi vani,ali..
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
magadan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magadan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2013 u 22:30
Nema minusa ovdje nocu...a kolko vidim prognozu, nece ih ni biti vise, bar se nadam. Ja se nadam da ce mi svi prezivjeti :).
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2013 u 18:34
Moji su vec tjedan dana u zemlji i rastu naocigled, a minusa u ZG nema vec koji tjedan.
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4849505152 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.