Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mammillaria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mammillaria

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 23>
Korisnik
Poruka
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2011 u 21:08


Uploaded with ImageShack.us evo mammillaria prolifera sad je već 3x tolika ovo je stara slika.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Shivathry View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Shivathry Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2011 u 23:04
Originalno poslano od člana Miss M. Miss M. napisao:



Uploaded with ImageShack.us evo mammillaria prolifera sad je već 3x tolika ovo je stara slika.


Super ti izgleda , nadam se još bolje kad je narastao. Imam pitanje , u koju ću zemlju posijati sjeme mammilarie prolifere , znam d aću  je sijati u stiropoornoj kutij visine 10 cm. ??
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2011 u 20:09
Originalno poslano od člana Shivathry Shivathry napisao:


Originalno poslano od člana Miss M. Miss M. napisao:



Uploaded with
ImageShack.us evo mammillaria prolifera sad je već 3x tolika ovo je stara slika.
Super ti izgleda , nadam se još bolje kad je narastao. Imam pitanje , u koju ću zemlju posijati sjeme mammilarie prolifere , znam d aću  je sijati u stiropoornoj kutij visine 10 cm. ??
Ja obično sijem u supstrat za kaktuse po vrhu blago pospem kvarcnim pijeskom. No ne vidim razlog sijati kaktus ekoji se više nego dobro razmnožavaju izdancima kojih ima na pretek.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2011 u 20:24
Gricka,zadnji na prethodnoj strani i prvi na ovoj strani su mammillarie elongata,gracilis je na drugoj slici ove strane.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2011 u 21:58
Hvala M.kaktusThumbs%20Up
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2011 u 15:46

M. bombicina me iznenadila krajem jeseni.   Potjerala je 10 (!) malih kaktusa, nešto iz supstrata a većina malih kaktusa je počela rasti direktno iz matične biljke.
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2011 u 07:17
Dobro jutro, evo moje mammillaria spinosissima cv. UN PICO u rano jutro dan prije Badnjaka. Komentare, molim!?











Pozdrav......schumysmile183
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2011 u 16:20
Schumy,ovo je fantazija.....samo da ih gledas i uzivas...bas im je lepo kod tebe Clap!
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2011 u 16:30
Originalno poslano od člana Olja Olja napisao:

Schumy,ovo je fantazija.....samo da ih gledas i uzivas...bas im je lepo kod tebe Clap!

Hvala Olja, zaista uživam u njima, imaš li i ti što svojih slika kaktusa? Objavi i ti ovdje nešto da ih gledamo zajedno?
Pozdrav.............schumy Big%20smile LOL
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2011 u 16:40
Na zalost ja kaktusa nemam....nisam se oprobala u njihovom uzgoju ali uvek volim da ih pogledam,i sve mi se vise cini da cu i ja poceti da ih sakupljam.Prekrasni su kad procvetaju,svaka vrsta daje vrlo poseban cvet....steta sto brzo precvetaju....
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2011 u 17:32
Originalno poslano od člana schumy schumy napisao:

Dobro jutro, evo moje mammillaria spinosissima cv. UN PICO u rano jutro dan prije Badnjaka. Komentare, molim!?[IMG]http://i759.photobucket.com/albums/xx239/schumy_2010/KAKTUSI_22-12-2011-FIRMA_BATERIJA%20F/male_DSC05921.jpg" />[IMG]http://i759.photobucket.com/albums/xx239/schumy_2010/KAKTUSI_22-12-2011-FIRMA_BATERIJA%20F/male_DSC05920.jpg" />[IMG]http://i759.photobucket.com/albums/xx239/schumy_2010/KAKTUSI_22-12-2011-FIRMA_BATERIJA%20F/male_DSC05905.jpg" />[IMG]http://i759.photobucket.com/albums/xx239/schumy_2010/KAKTUSI_22-12-2011-FIRMA_BATERIJA%20F/male_DSC05903.jpg" />[IMG]http://i759.photobucket.com/albums/xx239/schumy_2010/KAKTUSI_22-12-2011-FIRMA_BATERIJA%20F/male_DSC05902.jpg" />Pozdrav......schumy[IMG]smileys/emot63.gif" align="absmiddle" alt="smile183" />






Schumy,pa gdje te ljepote držiš da su tako krasni?
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2011 u 06:53
Originalno poslano od člana Olja Olja napisao:

Na zalost ja kaktusa nemam....nisam se oprobala u njihovom uzgoju ali uvek volim da ih pogledam,i sve mi se vise cini da cu i ja poceti da ih sakupljam.Prekrasni su kad procvetaju,svaka vrsta daje vrlo poseban cvet....steta sto brzo precvetaju....

Dobro jutro Olja, - počni uzgajati kaktuse, to su vrlo zahvalne biljčice i zahtijevaju vrlo malo truda. Sve na što moraš paziti je da ih imaš na proljeće kamo metnuti i u kasnu jesen pospremiti u zatvorenu prostoriju (zimovnik).....
Ako želiš na proljeće ja ću ti dostaviti par pelcera mojih "bodljikavaca".
Pozdrav..........schumy 
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2011 u 08:21
Dobro jutro Monstera, moj odgovor ti je jednostavan:
1.) Kod kuće držim jednu količinu koju nazivam "Baterija D" (doma)
2.) Drugu skupinu držim u firmi - ona ima naziv "Baterija F" (firma).
Godinama sam slušao savjete i mudrovanja raznoraznih "stručnjaka" i onda sam počeo racionalno razmišljajući iz godine u godinu na svojim iskustvima, (a bilo je i "padova" i "uspona"!!!!), stjecati svoju filozofiju uzgoja ovih kradnih biljčica i naveo bih mojih par "postulata", koje ću objaviti pod novom temom "MOJ NAČIN UZGOJA KAKTUSA", pa ju tamo pročitajte.
Pozdrav..........schumy


**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2011 u 09:46
Dobar dan, objavljujem svoj primjerak mammillarie marxiane:



Pozdrav.........schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
tara2009 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tara2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2011 u 15:01
imam i ja tu mammillaria 3 godine ali nije mi dosad cvijetala mozda me ovo ljeto iznenadi,,,,
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2011 u 06:54
Originalno poslano od člana tara2009 tara2009 napisao:

imam i ja tu mammillaria 3 godine ali nije mi dosad cvijetala mozda me ovo ljeto iznenadi,,,,

Nadam se, inače vrlo kasno je meni počela cvasti-negdje sa 5÷6 godina. Sada je stara oko 10 godine i redovito cvako ljeto cvate, samo nema puno cvjetića, što je uobičajeno kod ostalih mammillaria nego 5÷6 kom.
Kako si ju nabavila? Koliko si ju platila? Ovo te pitam jer se na nju vrlo rijetko naleti u prodavaonicama cvijeća, češće ju drže uzgajivači kaktusa...
Pozdrav...........schumy

P.S. Sretna Nova Godina 2012!!!!!!
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
tara2009 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tara2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Siječanj 2012 u 21:14
u konzumu u onom mixu holandana za 7 kn u malom kalicu ali sad je vec narasala imam ju 3 godine...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2012 u 06:56
schumy baš je lijepa, morati ću držati na oku kaktuse u konzumu LOL
nisam znala da ih ima i sa žutim cvjetovima, ljepše mi izgleda nego one sa rozim, jedna mi je ljetos propala, neke beštije su je uništile, a meni pažnja na drugom mjestu





Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2012 u 17:18
Tara2009, daj nam neki fotić mammillarie marxiane ako ti je cvala?
Natalija, prekrasneeeeee slikeeeeeeeee, daj ih još objavi!!!!!!  Clap Tongue  Clap
Pozdrav.........schumy
Tongue
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2012 u 06:17
hvala schumy, slika nemam, ne cvjetaju mi lijepo kao tvoji,
na žalost ovaj sa slike je pokojni, sad kad gledam prvu sliku, čini mi se da se i vide neke sitne napasti na tijelu kaktusa


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 23>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.