Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - kami, origami i ostalo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


kami, origami i ostalo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 22>
Korisnik
Poruka
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2009 u 10:17

Sve prekrasno radiš, ali lav mi je fantastičan! smile58

"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2009 u 10:47
Kami, koliko vremena treba da se napravi ovakav lav? Prekrasan je
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2009 u 12:46
@lluvia, monna-01 i Tija hvala....Heart
Tija, koji sat rada sigurno kad se zbroji (negdje je 1 korak dijagrama,tj. 1 sličica zapravo i nekoliko pregiba)...
Teško je procijeniti vrijeme, ovisi prvenstveno o koncentraciji i razumijevanju uputa i tvrdoglavosti papira...Embarrassed
Najteže je kad se zapne, zato su mene griva i noge ubili u pojam jer opće nisam kužila završne upute pa sam malo improvizirala...
Taj autor presavija od svoje druge godine i modeli su mu stvarno veličanstveni, progooglajte slike kog zanima...
Na vrh
file View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 668
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje file Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2009 u 13:27
prvi put sam otvorila ovu stranicu i ostala sam zabezeknuta
 ljudi moji je li ovo moguće smile211
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2009 u 21:44
Baš me zanima kako slažeš odjeću u ormaru.... LOL Lav je predivan! Kakvo strpljenje! smile42
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2009 u 21:51
@file: tako si me nasmijala, podsjetila si me na onaj delićev komentar LOL
"ljudi, ma je li to moguće! ludnica, šta je ovo, šta će se ovo dogoditi..." smile78

@Izzy: Heart Kaj se robice tiče, prakticiram kreativan nered jer sam leteća, ali trudim se što više stvari stavljati na vješalice...
Inače sam po naravi nestrpljiva i sama sebi se čudim kud sam baš za origami zapela LOL
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2009 u 22:13
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2009 u 09:14
Originalno poslano od člana kami kami napisao:


Inače sam po naravi nestrpljiva i sama sebi se čudim kud sam baš za origami zapela LOL
 
Mene baš zanima što bi ti tek "stvarala" da nisi nestrpljiva. U ovaj dio foruma zbilja rijetko rijetko "dolazim" ali tvoje stranice posjećujem dnevno jer ovo su prava mala čuda, koja su vrijedna "pogleda".
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2009 u 09:18
Tija, hvala na posjetama, počašćena sam Embarrassed
Da nisam nestrpljiva, nastavila bi s pletenjem i počela s heklanjem i čipkama ili se bacila na kirigami... S 10 godina sam plela i zadnje skroz dovršeno je bio jedan krokodil kao završni rad (mama je napravila vrh repa jer nisam znala smanjivati očice), a kad sam jedan šal započela doma, odustala sam nakon 1/3 ako i toliko LOL
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2009 u 23:00
smile227zar se uopce moze tako nesto s papirom sloziti...zeno pa ovo je fenomenalno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nemogu vjerovati....ostvila sam oci na ekranu...ovo je stvarno zanimljivo znati...morat cu se malo vise zanimati za to
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2009 u 08:39
@maslacak7: hvala puno Heart
Svašta se može s papirom složiti, a puno toga skoro ili skroz bez rezuckanja i lijepljenja, u tome i je smisao origamija Big%20smile
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2009 u 10:03
Kami,a kaj je to karigami?Sigurno nekaj jednostavnije od origamija,jel da?
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2009 u 10:13
pa i ne baš, ovisi kolko spretno barataš škarama i skalpelom... LOL
kirigami je vještina izrezivanja papira tako da se postigne 3D efekt, igra svjetlo-sjena od papira i fino izraženi detalji...
i one pahuljice od papira koje su valjda svi jednom izrezivali u školi,vrtiću,doma su svojevrsni kirigami...
ukucaj u google 'kirigami', 'kirigami pop-up cards' ili nešto slično pa ćeš otkriti Wink
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2009 u 11:05
Aaaa,nije to za mene,to je za neživčane.Čekala bum da se ti hitiš u to pa bum slinila!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2009 u 11:06
Joj, teško, nemam volje rezuckati preko mjere :P
Dovoljno moram izrezivati kvadrate, pentagone, pravokutnike i razne detalje skalpelom i škarama za origami stvarčice
i još salvete rezuckati za decoupage pa di tek kirigami,
soba bi mi tek onda bila papirnati vatromet...
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2009 u 12:40
Znači,imaš grif u izrezivanju,korigami bi bil nadogradnja
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2009 u 11:34
Malo kaskam s učenjem za fax tako da odmah stavljam slike vijenca makar još nije ni na vrata postavljen
i sve se slabašno vidi, većinom su svi papiri sedefasti i koristila sam sve kaj imam doma,
pa ću ga zato još malo mijenjati možda Embarrassed

To vam je onaj vijenac sa zvjezdicama i ovčicom cijeli rekonstruiran...
Ideju sam dobila kad sam nekidan u posjeti listala onu knjižicu koja se mogla uz Gloriju kupiti
i ovo(klik) je bilo jedino što mi se svidjelo na prvi pogled; ne patim baš za klasičnim vijencem, a prave zelenjave nisam imala...





Slamnati je pa sam ga omotala maminim ostacima vuna i nastala je - zelena mišancija...
Na vunice i pamuke koji vise sam navukla neke origami ukrasiće i malo češerića i to bi bila - raznobojna petljancija ...
Još fali malo ljuski orahića i jedna kućica s natpisom, ali trenutno ništa od toga, do Sv.Lucije tko zna Tongue






Nije nešto vjeran na slici, ali uživo je dražestan... Smile
Na vrh
Dorina View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 834
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dorina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2009 u 12:02
Kami i više nego dražestan, ideja ti je mrak i uopće ne znam kaj delaš na tom svom faksu, kad mislim da ti je mjesto negdi na dizajnu ili primjenjenoj....smile95
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2009 u 12:18
Wooow!!Wooow!!Wooow!! ...nemam pametnijeg komentara, kad se hoću totalno oduševiti navratim u tvoj svijet origamija i samo uživaaaam....nevjerojatno je što radiš s papirom... vjenčić je fe-no-me-na-lan blink%20blink
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2009 u 18:25
Woooow, sjajno!!! A ono ogledalo ću ti doći ćopiti po noći, samo da znaš - fantastično je! smile94
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 22>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,158 sekundi.