Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Silvekin dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Silvekin dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 47>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 22:43
Dud me strašno podsjeća na djetinjstvo, jer je ispred kuće moje none bio veliki dud (mi kažemo murva) i to crni, i mo smo se kao klinci tukli oko njega, a danas moj unuk-pa sigurna sam da pojma nema što je to. Baš ću mu ovaj vikend u vikendici pojasniti-ima ga susjed i stalo se prijeti kako će ga odsjeći.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 22:53
Bijeli ili crni? (mislim, još moram nabaviti bijeli, pa sam radoznala s namjeromLOL)
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 21:37
Danas opet pun pogodak - išla sam u gramu po neke lukovice, kad ono - sadnice borovnicasmile184. A baš sam danas raspravljala s kolegicama na poslu gdje ih nabaviti... Odmah sam zgrabila 2, jer tko zna kad ću opet naići na nešto takvo....




Sad još trebam naći brusnice, pa bu valjda to to od bobičastog voća - do daljnjegLOL

 


Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 21:41
Vidim ja da si ti još nekaj upecala uz te brusnice ili je taj cvjetak samo zalutao na slikuEmbarrassed
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 22:00
Ma normalno da sam i to upecala....onak usput mi zapao za okoLOL
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 22:55
Joj kak je crni dud bio fin, jes da si poslije sav musav oko ustiju i po prstima ali to je stvarno bilo fino. Ljudi pa ne mogu se sjetiti da sam ga zadnjih 20 godina igdje vidjela. Bravo Silvek, vraćaš nas u djetinjstvo!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2008 u 12:13
SilveK borovice će biti čudo, a ovo je fitonijica ako se ne varam - bravo, opet si ih opustošila.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2008 u 14:51
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Dud me strašno podsjeća na djetinjstvo, jer je ispred kuće moje none bio veliki dud (mi kažemo murva) i to crni, i mo smo se kao klinci tukli oko njega, a danas moj unuk-pa sigurna sam da pojma nema što je to. Baš ću mu ovaj vikend u vikendici pojasniti-ima ga susjed i stalo se prijeti kako će ga odsjeći.
 
....pitam se pitam, kamo su nestale sve te murve, nekada ih je bilo sakamo i to vele vele, a sad neznam kamo bin ju sla videtiConfused
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2008 u 16:02
Govori mm da ima još nekoliko crnih na podmurvicama kodženskog doma, ali ja ih nisam videla, ali mm je veliki optimist.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2008 u 20:49
Ima ih na Molatu, cijeli drvored. Mislim da su ih ljudi puno rušili jer privlače mnogo insekata, a današnji ljudi su uglavnom jako komotni i fini, pa bi sve upakirano u celofan i mašnu, a ne da im zuje pčele dok beru voće - strašno, a i fleke treba oprati.... banalno, ali istinito. Moram se hitno naučiti cjepiti voćke da si posadim voćnjak s starim vrstama voća, jer uskoro toga više neće biti...
I u međimurju ih je nekad bilo strašno puno, a sad sam bila u potragi godinama da sam konačno došla do sadnica... Jedino sam primjetila da su obrezane da se formiraju o grm, a i kolegica mi je pričala da su uzgojili vrstu koja je grm a ne drvo, ali, vidjeti ću...glavno da sam ih našla
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2008 u 21:44
Ta ideja sa starim vrstama voćki me oduševila, bravo za tebe.
Ja ti inače imam neko malo imanje u Bakarcu i tamo imam puno smokava i trešanja. Smokve su bijele  ali ima i crnih koje su mi u srcu, još iz djetinjstva, kad sam ih brala s nonom, a kako sam i sama nona, zn aš kad je to bilo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2008 u 21:46
U dvorištu mog dide bio je bijeli dud...na žalost, nema više ni mog dide, nema ni duda, ali ostale su divne uspomene...
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2008 u 22:47
Triša, daj me se sjeti kad buš imala neku malu sadnicu smokve pri ruci...one crneWink
Dada28, i moje tete su nekad imale veliko drvo bijelog duda, još se točno sjećam tog okusa...porušile su ga radi mnogo gusjenicaConfused (a ionak imaju kokoši koje su to tamanile), a ja sam bila premala da bi ih spriječila...

Ali zato sam danas ja posadila svoja 2 duda, 2 borovnice, 1 ogrozd, 1 apfelbeere (neznam hr naziv za to), i mnogo cvijeća koje je čekalo svoj komad zemljice - ranunculuse, ukrasni luk, graničice, kukurijek, tigridiu,eremurus, irise, polygonatum,sparaxis i agapanthus. Još imam brdo ljiljana za posaditi (smišljam s MM nekakvu mrežu kao zaštitu od voluharica),astilbe, gladiole,acidantheru  a i dalie na tavanu (2 kutije + nekih 10-tak novih pakiranja) čeka svoj kutak pod suncem... Sad sam malo prije rasadila koktel rajčicu - zeznula sam kod sijanja (pretjerala) i sad ju imam previše...jer još imam nekih 10-tak vrsta u posudicama - neznam kam bu to sve staloLOL Uspjela sam i posaditi skoro sve maćuhice pred sumrak. Nadam se da bu sutra dobro vrijeme da raspalim još jednu turu po vrtu, krumpir bi trebala posaditi... i sijati povrće....

Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2008 u 00:13
Vidim ja da tko je vrijedan!!!
Stvarno se pitam dali će te biljke stati na ono područje koje si nam uslikala!
Vidim ja da ću imati i od tebe štogod užicati!!! smile156
Sad si me podsjetila da i ja imam paket dalija za zasaditi!!! smile161
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2008 u 17:03
SileK, ti si neka super žena ili ti dan traje 48 sati...baš si vrijedna i puna energije.
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2008 u 21:51
SilveK baš si super, puna energije, ljubavi i znanja, ma pravi poticaj za prste u zemlju gurnuti. MOram malo pogledati mogu li još malo betona razbiti pa zemljice nasuti a onda žicanjesmile78
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2008 u 22:06
Silve- ja sam bez teksta ostala (što mi se nikako ne događa) moji bi ukućani popadali od smjeha da čuju da sam bez teksta, jer su uvjereni da to nije moguće. Inače sam mala 152, ali glas je gromoglasan, uvijek za oktavu viši od potrebno, a i volim pričati i pričam 100 na sat.  Kratak opis moje malenkosti - valjda sam sad i manja, jer će nakon klimaksa sigurno uslijediti smanjenj koštane mase.
 
No sve to skupa nije bitno - bitno je tvoje-moje cvijeće - mojih predivnih 17 kovertica sa sjemenkama i za to ti 17 puta hvala, hvala (neću pisati 17 puta, jer ti znaš što mislim).
Nego malo me brine dali je tebi nešto ostalo od svega ovoga . Sutra mi se čini da nemam neki veći posao, selim se u dvorište, izvlačim sjemenke i ssssssiiiiiijjjjjjjjjjeeeeeemmmmmm. Uh kako sam vesela i sretna. Hvala ti 17 milijona puta.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2008 u 23:40
Ma Triša, da znaš koliko sam sjemenki imala, spremala sam ih tjednima na jesen - ali s obzirom da ne prekopavam, da ih nisam skupila imala bi đunglu ove godine...Već sad sve nešto niče, a meni je tako teško teško isćupati i baciti...

Danas je bio fenomenalan dan za radove. Odmah poslije ručka krenula sam na posao (mislim, radila bi i prije, ali nedjelja je jedini dan kad se konačno mogu naspavari jer su mi tjednom dani jednostavno prekratki, pa premalo spavam...). Prvo sam iznjjela dature iz podruma, jadnice, ne izgledaju baš najbolje...zatim dalie s tavana - strašno dehidrirane. Uzela sam motiku u ruke i krenula ispred kuće - skinula 1 metar trave širine, tj proširila cvjetnjak na račun travnjaka (MM oduševljen - manje za kositi), i nasadila tu i svugdje gdje je bilo mjesta dalie i nešto ljiljana. :



Inače je taj dio ispred kuće na jugu, pa tu strašno prži sunce i jako se namučim svake godine u pokušajima da imam punu ogradu cvatućih jednogodišnjih puzavica - ne rastu i ne cvjetaju obilno radi "prženja", a i zemlja je ilovača, pa i kad zalijevam ne dopire do korjenja kak bi trebalo...

Još sam ostatak dalia posadila na vrt - napravila par "cvjetnih odmarališta " između povrća, posadila likovice gladiola i achidanthere, posadila majčimu dušicu s mirisom limuna i kadulju s šarenim listovima, pa još na cvjetnjak iza kuće  - koji je na sjeveru i u hladu, pa tu sve sporije raste - 2 biljčice za kamenjar. I onda je pao mrak - prerano. Jučer sam još uspjela navečer nešto posijati, danas još moram srediti neke papire pa nebrem više ništ, a mislila sam još presaditi rajčicu. Uglavnom, danas sam se baš dobro razgibala i dosta toga napravila...Dobro proveden dan.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2008 u 08:21
Najbolje proveden dan je takav kao tvoj jučerašnji, i mada si se naradila, to silno zadovoljstvo učinjenim - ničim se ne može zamjeniti. Potpuno te razumijem, ja nebi izlazila iz dvorišta, kad bi po danu sjalo sunce, a po noći padala kiša, to bi za nas bio raj, a vjerujem i za sve naše cvjetne prijatelje.
Samo nek se susjedi probude - idem odmah pokositi male djelove travnjaka, bit će još manje zahvaljujući tebi i onda sijem, sijem, sijem i tako bi mogla do sutra. Velika pusa 17 puta za tebe.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2008 u 21:33
Imaš pravo Triša - noću kišica, danju sunce - pravi raj. Nadam se da se neće ponoviti ove godine suša kao prošle...

Eto, danas sam konačno obrezala do kraja jabuku. Ima veliku krošnju pa to nije bilo malo posla, a i ja imam malo neobične metode - prvo od zemlje, pa se onda spentram na nju, i finiš s ljestvama okolo. Nakraju još kružim okolo da vidim jesam li što propustila odrezati...
Danas sam još iznjela neko cvijeće van, amarilise, ružmarin i dvije tegle gdje su preživjele biljčice od prošle godine - 2 verbene i silver - koji je pustio pupoljke - uopće nisam znala da cvjeta. I moram na par dana obustaviti radove, jer imam još jedan ispit u petak, tak da sam si sad zacrtala - maximalno 1 sat vrta na dan, malo za dušu...do subote.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 47>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.