Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zvrkov vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zvrkov vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 63>
Korisnik
Poruka
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2008 u 11:18
A vidi mace kako uživa u hladovini lavande.
Predivna lonicera sa prve slike.
Ma sve je divno !
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2008 u 12:25
rekoh da zivis u raju
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 11:09
I meni najviše zapela za oko,ko i Korijenku,lonicera.Fenomenalno izgleda.
Obožavam ovakve mixeve ko kod tebe,prekrasnosmile79
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 12:54
Kad sam prvi puta pregledala tvoje slike, pomislila sam da vrt izgleda kao da si u Engleskoj, a onda sam pročitala popratni tekst i shvatila da ti i jesi u Engleskoj. Predivno, uredno, romantično...komplimenti za idealan vrt! Imam jedno pitanje...na što se oslanjaju lonicera i wisteria koje rastu uz zid (naravno,osim na zid)?
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 18:59
Lonicera, wisteria i ruze uz kucu rastu po zicama.
Vidi se na ovoj slici, zice se nalaze po cijeloj duzini kuce (gdje zelimo da nam rastu penjacice)
 
 
Na onoj slici gdje je lonicera ako dobro pogledate vidjeti cete da je to jedna biljka ali su grane stavljene da rastu uz zice (izgleda paralelno)
 
 
Vidi se ovdje kako je zica pricvrcena uz zid
 
 
Na pergoli isto imamo zice
 
 
Zica nije skroz uz zid nego malo udaljena od zida (oko jedan cm).
 
 
U punom cvatu -lonicera+wisteria
 
 
 
 
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 19:45
Što reći nego fantastično, prenjačice su predivne, posebno klematis pomješan s ružom smile120
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 19:51
Meni je posebna ova lonicera. Nisam je vidjela da takva boja cvjeta negdje kod nas!

Zvrk, svaka čast! Vidi se da s puno ljubavi održavate svoje kraljevstvo! smile141

P.S. Moja curka od 7 godina najbolje je ugledala plavi tobogan! Wink
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2008 u 00:35
Zvrk, odusevljena sam tvojim vrtom. Zaista je prekrasan.
Toliko puno cvijeca u raznim bojama, ma srvarno fantasticno.
Vidim da imas plavi bagrem, visteriju, kako lijepo cvjeta. Kod mene ne cvjeta, a imam ga vec 5 godina .
Neznam u cemu je tajna.Kako ga odrzavas, dali ga orezujes?
pozdrav iz Norveske
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2008 u 01:02
Imaš li problema sa wisteriom, jer kažu da je vrlo robusna biljka? Kako je obuzdavaš? U Engleskoj je puno bolja klima nego kod nas...ovdje je ili prevruće ili prehladno. Čini mi se da su tamo baš idealni uvjeti za uzgoj cvijeća (i trave, naravno).
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2008 u 06:43
Prekrasno !! Pogodna klima vrijedne Zvrkine ručice i eto divote.
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2008 u 10:43
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Što reći nego fantastično, prenjačice su predivne, posebno klematis pomješan s ružom smile120
 
Meni je to super kombinacija, clematis se ima po cemu penjati a mogu se i izabrati razlicite kombinacije boja, oblika i mirisa.
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2008 u 10:50
Originalno poslano od člana andrea01 andrea01 napisao:

Meni je posebna ova lonicera. Nisam je vidjela da takva boja cvjeta negdje kod nas!

Zvrk, svaka čast! Vidi se da s puno ljubavi održavate svoje kraljevstvo! smile141

P.S. Moja curka od 7 godina najbolje je ugledala plavi tobogan! Wink
 
Aaaaa, tobogan...
 
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2008 u 10:55
Originalno poslano od člana fuksija fuksija napisao:

Zvrk, odusevljena sam tvojim vrtom. Zaista je prekrasan.
Toliko puno cvijeca u raznim bojama, ma srvarno fantasticno.
Vidim da imas plavi bagrem, visteriju, kako lijepo cvjeta. Kod mene ne cvjeta, a imam ga vec 5 godina .
Neznam u cemu je tajna.Kako ga odrzavas, dali ga orezujes?
 
 
Obrezujem ga. Nisam prvih nekoliko godina (jer sam zeljela da mi naraste uz kucu i oko prozora) od onda obrezujem, poslije cvjetanja.
Meni je trebalo 7 godina dok nije procvjetalo, vec sam ga mislila vaditi iz zemlje Embarrassed.
 
 
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2008 u 11:04
Originalno poslano od člana dada28 dada28 napisao:

Imaš li problema sa wisteriom, jer kažu da je vrlo robusna biljka? Kako je obuzdavaš? U Engleskoj je puno bolja klima nego kod nas...ovdje je ili prevruće ili prehladno. Čini mi se da su tamo baš idealni uvjeti za uzgoj cvijeća (i trave, naravno).
 
Mislim da su idealni uvjeti za biljke, jer su temperature umjerene. Ima kise LOL a i sunca Wink.
 
Obuzdavam wiasteriu tako da odrezem grane koje su tu godinu narasle, znaci drzim se oblika koji sam postigla i ne zelim da se vise siri.
 
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2008 u 11:06
Originalno poslano od člana cvetlin cvetlin napisao:

Prekrasno !! Pogodna klima vrijedne Zvrkine ručice i eto divote.
 
 
Vrijedne rucice ali malo slobodnog vremenaWink.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2008 u 12:49
meni tu samo fali natpis "BBC Garden" ovo je nešt preljepo. Jedva čekam još sličica. Tu ima ideja na pretek.
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2008 u 13:26
issse,predivno je,ja bi se tu igrala smile126
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2008 u 18:46
Koristimo sav prostor za sadnju cvijeca, uz juzni zid imamo posadene ruze penjacice,clematis,zacine, passiflora, smokvu, wisteriu (na slici juzna strana) , na istoku imamo lonicera + wisteria (koja raste sa juzne na istocnu stranu uz zid)
 
 
 
Nekada imamo suncokreta u vrtu (ne svake godine)
 
 
Euphorbia (kraj 4.mj)
 
 
Ruza penjacica uz vrata kroz koja izlazimo u vrt, jako mirisi
 
 
Foxgloves (digitalis) - slobodno se sire po vrtu, sastavni dio English cottage garden-a
 
 
Posjetioci u vrtu
 
 
 
Kako sam prosirila border (cvijetnjak)
 
Liniju do koje sam htjela cvjetnjak sam 'oznacila' sa slaufom i to tuda sam kopala, rub cvjetnjaka su mi cigle (koje malo ukopam da su stabilne) koje izgledaju prirodno i fino se uklope u lezeran vrt
 
 
Da mi cvjetnjak ne bude presiroki odlucila sam napraviti stazu iza da mogu pristupiti cvijecu i 'sa leda'
 
 
Nakon godinu dana (3.mj, biljke se bude)
 
 
Isto mjesto (kraj 4.mj) prosirujem i uredujem stazu
 
 
Sadim clematis, alpske jagode (naprijed) i jos neko cvijece (kako ga se sada sjetiti LOL)
 
 
Pocetak 6.mj.,  prosirena flower border
 
 
Pogled ' sa leda' (u desnom kutu, ljubicasti cvijet-  catmint (nepeta) za nase mace koje se uzivaju valjati i grickati je )
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2008 u 18:50
Originalno poslano od člana rose rose napisao:

issse,predivno je,ja bi se tu igrala smile126
 
Vrt je vecinom travnjak, uz rubove imamo flower borders, treba ostaviti dosta prostora za zivahnog 7-godisnjaka.
 
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2008 u 18:51
Originalno poslano od člana Tija Tija napisao:

meni tu samo fali natpis "BBC Garden" ovo je nešt preljepo. Jedva čekam još sličica. Tu ima ideja na pretek.
 
I ja 'ukradem' koju ideju hodajuci po engleskim vrtovima, slobodno pokupi i kopiraj ideje ako ti se sto svidaWink.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 63>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.