Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bigmammin dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bigmammin dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 8>
Korisnik
Poruka
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2010 u 13:22
Originalno poslano od člana bigmamma bigmamma napisao:

Ma znam, proljeće, al nisu moje. Mislim da mi gospođa ne bi oprostila da ih uzmem. Vjerojatno bi me prijavila za krađu.
 
 
Ajme meni, ti izgleda imaš posla sa jednom "finom" gospođom. Ona ih ne želi maknuti, a tebi ne dozvoljava da ti to učiniš. Moraš imati željezne živce, držim ti fige...To je strašno kada ne možeš ostvariti neku normalnu da ne kažem kulturnu konverzaciju...Confused
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2010 u 13:35
Nema tu ni normale ni kulture, draga. A, da, imam čelične živce. Djeca me očeličila. Šta te ne ubije, ojača te!Wink
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2010 u 20:30
A da probaš i ti postaviti zamke po gruntu smile148, upsss kao ono nisam htjela Embarrassedsmile96
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2010 u 20:56
Ma neću, žao mi cura koje rade, one niš nisu krive. Ona skoro nikad ne prolazi po dvorištu, sam kad treba smeće bacit.

Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2010 u 17:18
Nedavno sam posadila 2 clematisa, od kojih je jedan gecrk. Tolko sam MM muža udavila pričanjem o tome kak mi je siroček crknuo, da sam mu dopi... i neki dan mi dođe doma s novim. Ne moram ni reć da sam bila sretna ko beba kad joj zvečku daš!
Već danima stoji u onoj tegli u kojoj je kupljen i čeka...
E, a ja nisam mogla više čekat. Čim je malo danas kiša prestala, otišla na dvorište, gumene rukavice na ruke i presadila ga. Imam i one lijtrice za penjanje al su mu već sad premale kolik je. A niš, kupit ću veće.
Kad sam već bila vani, malo sam i inventuru napravila po onom što još čeka na presađivanje. I vidim da mi je Lantanin korijen lantane "oživio".
Nazire se nešto malo, malo da raste. Jupiiiiiiiiiii!
smiley2589.gif

Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 13:55
smile182ih draga moja ja eto pročitala tvoj dnevnik od a do ž i sad mi oči ko u japanske bube mislim da sam oćoravila leleeeee!!! ma šalim se stvarno sam uživala čitajući i imam osjećaj kao da sam bila u tvom dvorištu tako lijepo slikovito objasniš svaki detalj svaka ti čast.Sad nešto mislim baš si me zainteresovala za pisanje dnevnika možda bi i ja mogla otvorit svoj pa da bar malo istresem iz glave na papir tj.na komp. možda će mi biti zanimljivo šta misliš draga?
Eto sad sam redovan gost kod tebe i sa zadovoljstvom ću čitati šta radiš ..
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2010 u 15:43
Jeee, napokon sunce!
Danas sam malo kao raduckala  po dvorištu.
Bila sam kupila neke penjalice za klemiće. Jedan je u dva dana tu penjalicu prerastao. Bila sam vrlo vrijedna curica, pa sam napravila novu. Nije baš nešto rprzentativna, al služit će svrsi. Vezala sam bambusove štapove kriš-kraš, na to sa strane privezala original lojtrice i voila! Gotovo! Znam da će MM krepat od smijeha kad to vidi, al baš me briga! Nek napravi on bolju ak zna! Jedan klemić ima već dosta pupova, nadam se da će i drugi imat bar jedan cvijetić ove godine.
Napravila sam još par krugića i polukrugića po dvorištu, sad mi zafalilo kamenja pa sam malko zapela.
Posadila sam iza bunara dio Lantaninog bilja, imam toga još al nemam viziju gdje ću s ostatkom.
Posadila i vinku oko cijevi za odvod kišnice, da ju malo sakrije.
Sad odoh nešto ubacit u usta, a onda nastavljam!
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2010 u 17:52
E, dosta za danas! Još sam malo pomotikala uz stazu, malo, al samo malo preštihala, nasula malo gnojiva i sad je sve lijepo spremno za sadnju. Mada još uvijek ne znam šta ću tu sadit. Al sinut će meni već!
Pograbljala malo travu i korov koje sam počupala, pobacala u kantu i sad čeka prijevoz do komposta.
Nisam se baš nešto naradila, al bolje da stanem dok me nije kičma ćopila.
A osim toga, moram se malo i prištedit za sutra. U podne imam razgovor za posao (drž'te fige) a popodne kavicu. Jedva čekam, i jedno i drugo!
Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2010 u 20:24
Šta ima za posao draga javljaj novosti !!!!
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2010 u 21:14
sad mi fakat nije jasno, kaj su te palete i gajbe kod dučkasa ili pred tvojim vratima? Još su naslonjene na fasadu, pa ošteti će ju i zmazati:
od kojeg dijela kuće su vrata koja se vide na fotki?
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 07:58
Ja malo zapela u zadnja dva-tri dana, niš se ne javljam, a niš ni ne radim. Imala neku gužvicu, pa...

Forzicija, posao sam dobila, hvala na pitanju, počinjem negdje poslije 1.5.

Sarić, te gajbe, palete i drugo smeće nalaze se s tri zida kuće. Jedan dio ispo prozora spavaćih soba, drugi dio tam gdje su voćke. a treći s one strane gdje su ruže i bambusova ograda. Teta je bila velikodušna pa se nije proširila i na četvrti zid. Al, bez brige, poslije 15.5. to riješavam. Zauvijek.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 09:41
Evo ovako, odmah da ti čestitam za posao!!!
 
To je zaista rijetko čuti, u ovoj recesiji da netko dobije posao!!! Bravo!!!
 
A o kakvom poslu se radi , ako nije tajna?
 
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 14:13
Ma nije tajna, proljeće Posao trgovca u Naftalanu, lječilištu tu kod nas.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 15:26
bigiiii čestitam Thumbs%20Up
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 18:40
čestitam od srca za posel draga  
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 18:45
Fala, fala!
Danas sam čak nešto i radila!
Kad sam ujutro došla iz grada na stepenicama me dočeka paket. Jupiii! Draga misty poslala hostice! Dobro, više su hosturine neg hostice, al malo im tepam, bolje će rast. I gdje s njima? Tam gdje sam svoje jadne dvije imala prošle godine, tamo sam stavila jukice. Hm, hmmmm...
A niš, motika, štihača i sav ostali pribor, guli travu i korov, preštihaj malo zemljicu, daj malo gnoja,...
Napravila krug ( a kaj bi ja drugo neg krug) oko šljive, i naravno, postavila kamenje okolo.
A osim hosta, što još da stavim u krug? I došla vizija! Napravit ću forumski kutak! Jeeee! Mistyne hoste, kat.rein pakujac, nešto Lantanino (NARAVNO da sad ne znam naziv) i kat.reine visibabe. S tim da mi je dio tog kruga u hladu, a dio u polusjeni/sjeni, pa sam tako i biljkice rasporedila.

Na prozore spavaćih soba sam si danas posadila 3 petunije u svaku žardinjeru. Između njih sam stavila neke sedume kojih imam na bacanje.
Odmah sam uredila i žardinjeru na prozoru sobe koju mi doma zovemo "prazna soba". To je jedna svaštara, nikad pospremljena, tam trpamo sve što nam smeta i s čim trenutno ne znamo gdje bi. Tak da je sve samo ne prazna. E tu sam stavila isto neke sedume u kombinaciji sa trandescantijom. Tako sam imala i prošle godine i baš mi je bilo lijepo.

E, sad si idem kavu skuhat, pa nastavljam.
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 18:56
Posadila Lantaninu lantanu, onaj veliku korijen, u vazu. Najprije sam htjela direkt u zemlju, al naravno da seljača nisam znala da je moram po zimi unosit! Sva sreća pa mi Katica rekla, da si ne radim dupli posao.
Iza vešeraja imam uski prostor gdje prek zime ostavljam žardinjere, vaze, pl. posude i slično do proljeća. Danas išla malo pročačkat i vidjela da mi u čak tri vaze nešto ide van, a ja pojma o čemu je riječ. Pusti ću to tu gdje je, pa ću vidjet. Mislim da je jedna kana za koju sam mislila da je gecrk, pa ostavila vazu skupa sa zemljom tam iza. Al nisam još sigurna. A ako je, onda znači da kana može prezimit vani.
I na kraju, operacija kamenjar: uglavila čak tri kamena! Bravo ja! Tom brzinom, do Božića će sigurno bit gotov!
Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2010 u 20:00
Bravo draga za posao čestitam ti od srca baš mi je drago zbog tebe!!!!!!
A bome si danas bila baš vrijedna blago tebi kod mene kiša pa niš nemogu drugo osim visit na forumu ..
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2010 u 22:27
E, danas se ubih od posla. Al ne na svom dvorištu, na svekrvinom. Neću ni pisat kaj sam sve radila, ne bi do sutra završila. Žena me upregnula ko da joj je zadnji dan života, pa eto da me iskoristi. Uspjela sam se i rasipat tak da su mi se lijepo smijali. A i meni je bilo smiješno, al više nije, sad me kanta boli kak sam pala a i leđa sam zgrebala na glupu mušmulu! Zvrnula sam se ko kornjača na leđa, i to na nizbrdici, pala na dupe, a kak je kosina, s dupeta na leđa, a i noge sam fino prek glave uspjela prebacit. Nisam ni znala da sam tak gipka!
Sad odoh u krpe ( aha, vjerojatno ću još pol sata drvit pred kompom) a sutra moram posadit sve kaj sam svekrvi počupala danas.
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 10:42
A jesam se ulijenila!
Posla od zadnjih 4 dana se ne sjećam. Znam da sam malo presađivala, malo korovčić čupkala, malo razmišljala gdje ću što posadit...
Al jučer sam se zato narintala!

Operacija kamenjar:
Umalo završila tragično.
NAPOKON nagovorim MM da odemo po pijesak i šljunak, te još kamenja. Ajde, čovjek pun volje ode samnom, ja sva sretna, napokon ću sve doteglit i završit kamenjar, a kad ono...
Teglim kamenje i nosim do auta. Naravno, nisam bila dovoljno pametna da potrpam kamenje u tačke, pa odvezem do auta. Neeee, ja teglim! I, normalno, ne nosim jedan, nego odmah dva. Ipak sam ja komad ženske, kaj je meni jedan kamen. Donesem do auta, krenem spuštat ( ne bacit kamen, da se ne povrijedi, ja ga nježno spuštam) kad gornji kamen opadne, ja, pametna kako jesam, podmetnem ruku, i naravno, padne mi na prst. S tim da je ISPOD prsta bio još jedan kamen.
Ni znala nisam da postoje tolke zvijezde! Sve sam ih vidjela, jedna sjajnija od druge!
Doleti MM, "pa jesi ti normalna, pa tko još hvata kamen dok pada?"
Tko, pa ja!
Prst ko balon, krv curi, oči mi hoće ispast od bolova!
Svekrva nije imala leda, pa mi dala zaleđene batke da si stavim na oteklinu. Poslije mi je rekla nek si ih nosim doma, kaj bu ona sada s njima.
Tak da imam i ručak danas!
Krv stala, prst malo splasnuo, ajmo dalje radit, mogu ja, dobro je meni! Aha, hoćeš, hoćeš, mogu, al samo s lijevom rukom.
A niš, onda sam nosila ono manje kamenje, koje mogu jednom rukom dignut, a MM ono veliko.
Jučer nit suđe nisam prala, nit ručak kuhala sve su moji napravili.
Al kopat rupe za kamenje sam mogla, za to me nije prst bolio. Uspjela uglavit većinu, htio MM to napravit, al naravno da sam ga makla, ne zna on to tak dobro ko ja!
Moram ga pohvalit, stvarno se potrgao jušer od posla i tegljenja, čak je i akvarij oprao sam, napunio vodom, ma svašta!
Jedino sam krepala od smijeha kad je lopatom vadio šljunak u kante. On zapikne lopatu i odbijanac! I tako nekoliko puta. A ne smije me vidjet da mu se smijem, uvrijedit će se, niš neće više htjet napravit.
A lopata mu stoji ko kravi sedlo! On, koji niš teže od olovke ne može dignut, lopata šljunak!
Al dobro, uspio je. Doduše, to je trajalo.....

Tako, kamenjar je pri kraju, još treba par kamena uglavit, zemlju nabacat, bilje posadit...
Prst još boli, nadam se da nije koja košćica napukla.
Normalno da nisam otišla na hitnu, ipak je važnije kamenjar završit!
Tako sam se ja jučer i nasmijala i naplakala i naradila, ma baš mi je bio lijep dan!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.