Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Narcisi - Sunovrat - Narcissus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Narcisi - Sunovrat - Narcissus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 8>
Korisnik
Poruka
Drug Mile View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Drug Mile Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2011 u 10:53
Molim vas lijepo, kada i kako rasaditi postojeće? Da sada povadim lukovice pa na jesen u zemlju, ili da još čekam?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2011 u 11:47
Ne,lukovice se vade tek kad lišće požuti,ali i nije ih potrebno vaditi,moje su stalno u zemlji.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2011 u 12:30
Evo još mojih narcisa. Prije su na jednoj stapki bila 4 - 5 cvjetića a ove godine samo 2 ili 3.



Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2011 u 12:35
Još jedan....



Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2011 u 12:37
Ja izvadim poslije tri godine pa ih ponovo na jesen posadim jer mi onda bolje cvjetaju. Kad dugo  budu u zemlji počnu se uvlačiti dublje  pa mi onda izostane cvjetanje.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2011 u 17:56
e sada kad ne bi bilo lijeno izaći po ovoj svježini u vrt i ja bi to trebala napravitiWink rasaditi s onih mjesta gdje ih ima previše, na neko drugo mjesto, a one će se i dalje širiti..
narcisi su kod nas po dvorištima uvijak uspijevali, čak i na travvnjaku jer u rano proljeće izlaze prije nego se trava razbuja
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2012 u 20:45
Meni izašli narcisismile162Ovo mi je prvi puta da sam zasadila lukovice.Mama ih je uvijek kupovala u cvatu za Uskrs a ove godine sam joj ih odlučila sama posaditi i da kod nas procvjetaju.Baš me razveselilo što su nikli.Nadam se da će nas tako razveseliti i sa cvjetomsmile64
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 21:00
smile55bravo TeaThumbs%20Up
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 21:33
Hvala,Mari.Nadam se da me nece razočarat i neprocvjetatEmbarrassed
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 22:32
Moji narcisi oni najobičniji, počeli su konačno cvjetati...Imam ih svukuda jer jednostavno izviruju na sve strane. Imam i onih malo posebnijih, ali oni nisu tako izdašni. Moram se pohvaliti da sam na sajmu u Pordenone kupila puni najlon narcisa raznih vrsta i tulipana za samo 5 eura. To je bila posebna ponuda na jednom štandu sa lukovicama.Neki sam ih dan posadila i jedva čekam da vidim hoće li i oni cvjetati ove godine....
 
sutra je novi dan
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 22:52
Ja imam samo zute i imam ih svuda posadene i da ih sve moram vaditi imala bi cijeli dan sta vaditi..  Lisce porezem tek kad ocvatu i svake godine su pune cvijeta.. sad su napupane al cimsemalo vise otvore stvait cu vam slike.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 23:02
Kod mene su istom počeli provirivati....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 23:13
Imam već pupove. Jest da se tek pojavljuju, ali bit će ih.
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 23:19
Bit će slikica smile126
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2012 u 16:03
ipak su ovi žuti pravi




Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2012 u 16:11
smile93 smile93 smile93
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2012 u 16:15
TeaWinkHeart zaljubljeni su sami u sebe
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2012 u 17:22
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Ja izvadim poslije tri godine pa ih ponovo na jesen posadim jer mi onda bolje cvjetaju. Kad dugo  budu u zemlji počnu se uvlačiti dublje  pa mi onda izostane cvjetanje.


Hvala na savjetu, mislim da ću ih i ja povaditi ove godine kad se posuše. Ovi moji nisu godinama vađeni  sigurno ima više od 10, neki cvijetaju ali puno i ne.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2012 u 22:32
kod mene ih je jako puno.ima hibridnih,ali puno onih starinskih žutih i bijelih,ove godine stvarno puno ih ne cvijetaju,mislim da im je naštetila prošlogodišnja suša
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2012 u 00:34
jel zna netko da li je normalno da narcise sad proklijaju?...moja u teglici proklijala,ali nije proljeće pa me sve zbunilo...baš sam danas vidjela ima već oko 1cm da je izbila van...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.