Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Stapelia, orbea - Asclepiadaceae
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Stapelia, orbea - Asclepiadaceae

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 13>
Korisnik
Poruka
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 19:36
Super su! Vidi moje kolike su već

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 21:25
Odlično emilly samo ih je teško održati ja sam ih jednom sijala i odustala, zapelcala sam ti orbeu nek još malo ojača, stapelija se još trudi valjda će biti nešto od nje ako ne onda u proljeće.
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 22:29
Zašto ih je teško održati? Šta se tvojima desilo?
Hvala za orbeicu! Stapeliju mi je jagoda poslala (ne znam da li je ta ista kao tvoja) smile78

Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2012 u 19:58
Stiglo mi je sjeme od ove kako kazu smrdljivke.
Emilly ,u kakvu zemlju si ih sijala? I kak cesto zaljevas?
Kak se drze bebice ?
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2012 u 23:25
Nisam bila dugo na ovoj temi...Večeras sam malo svratila da vidim što se događa....EMILY prekrasne su ti bebice, moje nisu tako jake i velike kao tvoje...ClapClap
sutra je novi dan
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 08:32
ja sam imala prekrasnu ogromnu orbeu variegatu prije par godina, cvjetala, bilo sjemena, pelcera... izgledala je neuništivo
prije 3 godine ostala mi je vani preko zime i uništio je tadašnji snijeg/led,

dobila sam komadić poslije, ali nikako da mi se primi kako treba, da bude lijepa i zdrava kao ta stara, stalno se nešto kilavila, par grančica je otišlo u dužinu, nikako da se popune i ojačaju, a bila je na suncu

mislila sam da joj je tada naškodila vlaga i led koji je prekrio,
sada je ostala na balkonu, uz zid kuće, kiša i snijeg ne mogu do nje, ali sam se prevarila - baš je gledam jučer, sva se pokunjila, promrzla

nije još sve gotovo, ali definitivno nisu za vani zimi, kod mene
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 09:42
i moja je 4 god podnosila sva ,bila je neunistiva al ove god mislim da sam je izgubila...neznam ocel se oporavit ,promrzla je 
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 14:27
Originalno poslano od člana Cvijetomanijak Cvijetomanijak napisao:

Stiglo mi je sjeme od ove kako kazu smrdljivke.
Emilly ,u kakvu zemlju si ih sijala? I kak cesto zaljevas?
Kak se drze bebice ?


Ajme sorry, tek sam sad ovo vidjela Confused
Possijala sam ih u zemlju za kaktuse. Planiram ih presaditi i dodati im malo perlita. Sad su već dosta porasli, moram ih sliknuti sad koji dan Wink

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2012 u 19:00

Stapelia lepida

Prošlu zimu je proživjela na prozorskoj polici. Ovu zimu ću prozorske police imati zauzete sa drugim sukulentima. Dali bi proživjela u tamnoj i hladnoj garaži na oko 10 C ? Ima li netko slična iskustva sa Stapeliom ?
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2012 u 20:41
Pinus,prekrasna jeClap.Moje su također bile na prozorskoj dasci i ja čekam da se netko javi s drugim iskustvom.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2012 u 21:08
http://www.stapeliads.info/serv/core.s3


Ako nekog zanima ovdje može vidjeti vrste stapelioida sa slikama. Klik na rubriku SI data base
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2012 u 21:28
Pinus, kad ti je ova tako lijepa, zašto ju seliš ? Ostavi ju kao i do sada, mislim da je svojom ljepotom ( o mirisima sad nećemo ) to i zaslužila !
Ja sam do sada imala dosta njih, i nisam ih uspjela skužiti, djeluju mi dosta hirovito. Proljetos sam dobila pelcer od gigantee, dugo je kunjao, i taman kad sam mislila da od nje neće ništa biti, ona se pokrenula, čak je i novi izdanak dobila. Nastavak slijedi.....ko zna kad....
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2012 u 22:25
Glikice, problem su i drugi moji sukulenti, isto tako i sijanci adeniuma, pahiča, kaktusa, itd. Prozorskih polica je stalno isto a broj sukulenata raste.
Radim malo inventuru dok ne počne panika kuda što preko zime.
Ako stapeliji neće odgovarati u garaži neću ju niti gurati u garažu. Mislio sam da možda ima netko iskustva sa hladnim i tamnim prostorom kao mjestom zimovanja za stapelie.      
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2012 u 22:31
Onda ti nema druge nego da si ( kako god znaš) Nabaviš još prozorskih polica.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2012 u 22:35
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Onda ti nema druge nego da si ( kako god znaš) Nabaviš još prozorskih polica.

Kod mene sve žena radi, Reći ću joj neka se primi posla.
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2012 u 05:52
moja ih svekrva drži na prozoru u hladnoj garaži, e sad koliko je tamo stupnjeva zimi, ne pitajte jer neznam. Ne bude im apsolutno ništa, ali joj isto tako nikad ni ne cvjetaju. 
belica,zagreb
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2012 u 10:45
Kad slijedeći puta budem išla kog gosp. Čordaša pitat ću ga gdje on svoje stapelie drži. 
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2012 u 11:41
Mislim da ne bi smjele biti ispod 10 stupnjeva bar ju je moja kolegica s posla držala preko zime u podrumu gdje je otprilike takva temperatura.
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2012 u 13:07
Ako je kod tebe Pinus gužva,znam gdje bi mogla prezimitiWink
bit će mažena i pažena čitavu zimu,a na proljeće ,kod tebeWink
A supruga može pogledati serije!Wink
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2012 u 15:01
Pinus može na 5 stupnjeva ali na svijetlu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.