Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - razglednice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


razglednice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 26>
Korisnik
Poruka
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2008 u 12:22
Trisa,predivno,ne sumnjam da ste uzivali a i mi,zahvaljujuci tvojim razglednicama!
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2008 u 13:34
Mah-mah! Thumbs%20Up
Krasne fotke!
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2008 u 23:16
Sad si me sjetila detalja ljetovanja u Skradinu iz djetinjstva!
Čak su nam došli mornari sa "Galebom", naravno da smo se mi ukrcali na vožnju preko Zlarina do Šibenika, a mornari u čamce i na vesla natrag!!!  Tad smo ih smile141, a sada sam pomislila kako im je bilo smile180
Srećom bili su mišićavi!!!! smile96
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2008 u 23:38
Mala razglednica iz planinarenja po Ivančici (planina kod Ivanca:

pola puta izgleda ovako



pa jedan dio kroz šumu



na onaj vrh tamo prijeko treba doći



pogled s vrha



cijelim putem cvate i opojno miriše ovaj cvijetić



ovo me je fasciniralo neznam što je to



i na kraju paprat


Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2008 u 23:42
Jeli na prvoj slici velika količina sremuša ili nečeg sličnog?
Smanjila bi ja tu količinu! Otkako ga jedem jednom tjedno na salatu bez problema čujem sat ujutro (do sada me to mučilo Confused)

Predivna priroda, kao i pogled sa vrha... Ovaj rozi cvijeta sa 4 slike sam prošle godine u izobilju vidjela u okolici Delnica. Predivna biljka!!!! smile141 za osvajanje vrha!!! smile78
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2008 u 09:35
Bravo planinari! Jako volim planinarenje, ali me zafrkava anemija ......
Silvek, divne slike, paprat je tako slatka......Thumbs%20Up
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2008 u 10:22
Super! Neko je trošio kalorije , a ne samo nabijao! Bravo planinari!
Andrea - meni se isto čini da je srijemuš.
Baš me zanima kak se zove onaj fscinantni cvetek i kak bu zgledal kad procvjeta- ono je nekakav pup na njemu?!

Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2008 u 12:31
SilveK - predivna šetnjica, paprat nikad ne vidjeh takvu, jednostavno nisam gledala ali sad kad si me potakla -  BUM gledala!
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2008 u 12:37
ni ja nikad nisam vidjela ovakvu paprat ali svakako zanimljivo
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2008 u 15:48
Nešto sam našla,  neobična biljka sa 5. slike bi trebala biti Paris quadrifolia iz porodice ljiljana, narodno  -   vranino oko, Petrov križ!!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2008 u 20:50
Planinarenje je vidim bilo vrlo uspješno, i morati ću taj dio puta staviti u svoje planove za osvajanje planina.
Slike su predivne, naročito onaj predivan šumski tepih i naravno paprat nas je vidim sve osvojila.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2008 u 21:27
Manči, hvala na prepoznavanju biljke - to je to. Jedino mi je žao što su sve bili pupovi, pa nisam vidjela cvijet. Inače što se paprati tiče, to je obična paprat samo je list još u razvoju - a baš su prekrasne u tom stadiju, evo još jedne s Ivančice:


Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2008 u 22:43
Cvijet mu nema boje, zelen je.......tako barem vidim na slici iz knjige......davno je bilo kada smo imali terensku iz botanike.......
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 19:43

Jučerašnja šetnja ponukala me da stavim nekoliko slika - opet naše Primorje .

Šaljem vam razglednicu iz prelijepe Crikvenice:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 20:02
Ma nema šta pravi si foto reporter!smile186
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 20:27
Triša - fala, fala, fala ti. Skinula si mi jednu noćnu moru iz glave.  Nisam se usudila doći u Crikvu jer sam lani na mostiću (8. fotkica) napravila špagu /žurilo mi se sa sladoledom a neki starci od pola stoljeća polako hodali urezanim stepenicama, a ja jasno po sredini, bilo vlažno i... joj i sad boli kad se sjetim/ no vidim da se most drži pa mogu u 6. mjesecu opet na vikend! Juuuupi!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2008 u 21:31
Franjice možeš slobodno, most i Crikvenica zaboravili su taj incident, a sladoled je tako doooobar.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2008 u 21:39
Produženi vikend je prošao, malo se radilo, više šetalo. U subotu smo vam pokazali šetnje Crikvenicom, a nedjelju odlučili otići na IZvor Riječine.
Riječina je naša lijepa rijeka, a Izvor Riječine omiljeno mjesto riječana.
Uzduž Riječine proteže se šetnica - nezahtjevna planinarska staza, dobro označena i duga 16 km. Naravno može se ići u etapama, a kako mm nije nikad bio zadnji dio staze, koji ide lijevom stranom rijeke, odvela sam ga tuda.
Sve je započelo lijepo, jer ja sam" naravno bila tu doduše pred 10 godina, ali ja znam kamo treba ići", pa se mm nije protivio.
Umjesto planinarske staze iskopi, nove cijevi, blato do koljena
 
 
Prizori koji ni najmanje ne sliče lijepo uređenoj planinarskoj stazi
 
 
 
 
 
Hodamo mi tako jedno dva km, preskakujemo lokve, upadamo do koljena u blato, ali mm  trpi - ne protestira, jer "ja znam kamo idemo".
I kraj puta, kraj "živog blata", kraj mukama - mislimo naravno - kad ono nema dalje
 
 
Voda, uzburkana, nismo baš za rafting, a nemamo ni opremu, lutamo lijevo, desno, ali pred nama ne baš gostoljubiva Riječina
 
 
Konačnu zašli malo dublje u šumu i ugledali nešto što sliči na planinarsku oznaku, vidi se trag staze - hrabro nastavljamo (hodamo već 2 sata)
 
 
Sad djelimično hodamo stazicom, smireni jer se čuje šum rijeke, a put nas vodi kroz predivnu šumu
 
 
Već potpuno mirni skakućemo prateći planinarske oznake i konačno nakon nekih 45 minuta prekrasan prizor Izvora
 
 
Upisujemo kratko naš put, potpisujemo se, sretni
 
 
Naravno da je radio i samookidač, jer doživljaj je za pamćenje
  
Tu je most za drugu stranu Riječine, ali pristup je strogo zabranjen, a ne moram spomenuti da drugom stranom idu šetači, do nekud mogu i automobili, ali mi moramo natrag ISTIM putem.
Naravno bez obzira na grozne putne uvjete, put natrag traje dosta kraće, jer sad oboje "znamo" kuda treba.
Sve u svemu dobro smo se zabavili, pa vam šaljemo razglednice s našeg slatkog izleta.
 
 
 
 
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2008 u 21:56
Nije ni čudo od toliko pisanja da sam zadnju sliku stavila dvaputa, a onu koju sam zamjenila za zadnju stavljam sada
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2008 u 22:12
O, Triša imaš pravog brka...Smile
Svaka čast za planinarenje!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.