Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Falenopsis - Phalaenopsis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Falenopsis - Phalaenopsis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4748495051 58>
Korisnik
Poruka
goran44 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 18 Listopad 2012
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 128
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goran44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2014 u 10:19
Evo iz mog primjera:
Kad sam živio u stanu gdje je centralno grijanje iz Gradske Toplane koja grije od 5 ujutro do 11 navečer, a ako je jako hladno onda i cijelu noć imao sam dvije orhideje koje su bile u cvatu cijelu godinu.
Moje Bella i Rosa su imale po 20-30 cvjetova, bile su ogromne, svako malo se pojavio novi list, cvjetne stapke su bile krcate cvjetovima i taman kad je jedna stapka venula odmah se pojavila druga s puno pupova. Bez obzira zima ili ljeto!
E sad, preselili smo se prije 5 godina u kuću, nema nas skoro cijeli dan doma i ne grijemo kuću jer nema tko skoro do predvečer.
Orhideje su osjetljive i čim temperatura padne ispod 16-17 °C zaboravi na cvjetove ili sl.
Meni cvatu od proljeća do jeseni, zima je stanka i vidi se da im ne paše temperatura.
Imam jednu orhideju koju sam spasio od vunastih ušiju, kupio sam je u Baumaxu, ne znam koja boja će biti, čak je u međuvremenu pustila 3 nova lista, vidi se da je ozdravila.
Početkom jeseni vidim da je počela puštati cvjetnu stapku, ali čim je zahladilo stala je i tako će stajati do proljeća, najvjerojatnije.
Uh, al sam se raspisao, uglavnom mislim da će ti uspjevati orhideje ako im je toplo, ne pretjeruješ sa zaljevanjem i ako su na svjetlom mjestu, ne direktnom na suncu, uspjeh je zagarantiran!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2014 u 14:10
MALO CVATUĆIHdejica
dejica
dejica
Na vrh
Bellina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Siječanj 2015
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bellina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2015 u 23:50
Evo da se i ja nakon dugo čitanja pridružim ovoj divnoj družini ... lijepi pozdrav svima... čitam Vas jaako dugo i u puno navrata ste mi pomogle ... čim skontam kako postaviti slike malo ću da se pohvalim svojim dušicama .... 

Sretna nova 2015 i puno novih divnih pupova cvjetića i "Kikija" :D
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2015 u 10:13
Bellina dobrodošla na CIF Hug

imamo temu za predstavljanje Predstavite se ukratko (klik) 

a kako staviti slike pogledaj ovdje (klik), i pokaži nam svoje cvjetiće

ako negdje zapne samo pitaj...
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Bellina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Siječanj 2015
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bellina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2015 u 10:24
Prvi pokušaj postavljanja slikice da vidim jesam skontala :)


http://s374.photobucket.com/user/Beellina/media/Orchids/IMG_2414_zpsa5dd9d84.jpg.html -
Na vrh
Bellina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Siječanj 2015
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bellina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2015 u 13:20
Na vrh
Bellina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Siječanj 2015
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bellina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2015 u 15:53

Par na rehabilitaciji očito im se sviđa jer imamo novu grančicu na vidiku :D

Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2015 u 17:30
Bellina dobrodošla! Krasne su ti orhideje!

I moja bijela je u cvatu Tongue.


Na vrh
Bellina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Siječanj 2015
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bellina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2015 u 08:41
Alma.M. prekrasna je ... i moja bijelka je sad u pupovima pa svaki dan čekam :D ... 
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2015 u 11:39
Ooo koja divota kod naše Belline! Svaka čast i ti znaš s njima.
Moji keikiji posađeni jesenas lijepo napreduju, raste treći listić. Ostale su u stanju pupanja. Baš mislim da ih malo pognojim, nisam već dugo tj. od presađivanja. Jesenas sam sve izvadila iz zemlje, porezala trulo korijenje i u mješavinu stare i nove "zemlje" vratila biljku nastojeći što više začnog korijenja ugurati u zemlju. Bojala sam se kako će to biti, ali odlično napreduju, tjeraju po dvije cvjetne grane. Clap
Na vrh
Bellina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Siječanj 2015
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bellina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2015 u 22:03
Ima tu i vasih carolija :)
Uh koliko puta sam zapela pa kopaj po forumu ... Al evo napreduju ljepotice mislim da mi se nazire i jedan Keiki al jos cemo vidjet, zapravo samo je na sred grane listic niknuo?!?... Nisam to do sad imala pa cekam
A ta mi je zadnja stigla na rehabilitaciju jadnu su zlostavljali u supermarketu sva je bila unistena i kupila sam ju za 10 kn briznu... Sad ima cvjetove iako je dosta pupova otpalo ... To je ova zelena/zuta... Pa ako tko tna sta bi taj listic predstavljao... Dali trebam sta napravit??
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2015 u 14:44
Rekla bih da je to niknuo keiki, za sada samo jedan listić. Ostavi sve kako je dok ne ocvate, a do tada će vjerojatno potjerati još jedan listić. Ja sam tada odrezala ocvalu granu do blizu keikija. Dalje sam slijedila Cimicifugine upute ( pogledaj 2,3 stranice ranije - da ja ne bi nešto ispustila) i sad mi keiki lijepo napreduje. Mislim da je Cimi rekla da trebaju biti bar 2, a bolje i 3 listića pa onda odrezati ga i posaditi. Nek je sa srećom!Thumbs Up
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2015 u 15:18
mandevila, Bellina, Alma.M, krasne su smile55
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2015 u 18:49
Bellina i moon hvala!Hug
Na vrh
Bellina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Siječanj 2015
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bellina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2015 u 19:39
Joj malo sam zabrinuta ta orhidejica mi je zadnja stigla na spašavanje ... iz jednog dućana gdje se smrzavala i svašta ... nadam se da će sve biti ok ... 
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2015 u 12:56
malo cvijetića
 
orhid
orhid
orhid
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2015 u 13:04
   aaa
 
orhid
 
orhide
orhid
orhid
Na vrh
Bellina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Siječanj 2015
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Bellina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2015 u 17:39
ClapClapsmile64
mandevila prekrasne suuu ... posebno mi se sviđa ova posljednja, s leopard uzorkom 
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2015 u 22:43
cure prekrasne su vam orhideje smile55
...i neke moje cvatu...





Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2015 u 22:44

Krasne su !
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4748495051 58>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.