Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4748495051 203>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 20:58
Nevjerojatno je otkud mogu sve biljčice izrasti...paradajzići iz šahta Clap
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 08:51
I ja prvi puta čujem da paradajz može niknuti iz šahta???
Korijenko kod tebe svakakvih čuda ima...
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 08:59
E pa kad vidim tvoj vrt baš mi se nameće naziv "kreativni red" (WinkBila sam kod Flavije a ona ima kreativni nered!LOL)
Imaš svega, sve uredno, krasno posloženo. Papričice ispod onih bugenvilijica... pa čak i pomidor ispao ukras!Da drugo i ne spominjem.
 
Usput: Onaj filodendron mi "legao" u db za pet! Kažu da se ne smije reći hvala, ali se podrazumjeva!WinkBig%20smile
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 10:03
Originalno poslano od člana korijenko korijenko napisao:

Stižu slike......
 
Ovo su moje nove papričice što su mi ih MM i MPK donesli iz mađarske.
MM kaže da su jedne za ukras a druge za jelo. Mislim da će biti obadvije za ukras da ne bi bilo ono: "jedeš pečeš, se...š pečeš Wink
 
 
 
A ovo su moji pomidori izrasli iz šahte. Moj tata se je smijao da neka to počupam da neće dati ploda ali ipak evo bit će i malo za pobrstiti Wink
 
 
-------------Koja je ovo ljepota svaka ti čast. A ovj mali paradajz sm baš vidjela -pokazala si mi ga --i dobro rodi -i sad nastavi ga saditi tako ali samo onaj veliki -ovo su picmoljciLOLLOLLOLLOL
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 11:13
Niho jesi li vidjela kako je narastao od kad si bila, onda je tek provirivao iz šahte. Ne znam od kuda je dolutao, takve nismo nikad imali u vrtu, morat ću zabosti kolac da ga privežem jer previše puže, a da nije to ona tvoja lonicera LOLWink.
Ma nije,nije
Evo ja slikala da vidiš kao je lijepa
 
Evo moje "šok sobe" iza kuće, ispod zida gdje držim sav presad i biljke koje se zakorjenjuju i čekaju svoje mjesto pod suncem.
Ovdje su pakujci iz sjemenja, lantane, rudbeckie, stolisnik...
 
 
U nastavku lantane od sjemena-naravno od Lantane, neke već cvatu, nadam se da neće biti sve iste, dalje ima perunike ovih će dana u zemlju, u sredini lonicera(Niho), već je u vrtu uz ogradu!! i na kraju vajgele (Jagoda) ova veća najzadnja je od jučer isto u vrtu, dobila je svoje mjesto!!
 
Lantane, neke već cvatu Hug
 
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 11:17
Originalno poslano od člana baka baka napisao:

E pa kad vidim tvoj vrt baš mi se nameće naziv "kreativni red" (WinkBila sam kod Flavije a ona ima kreativni nered!LOL)
Imaš svega, sve uredno, krasno posloženo. Papričice ispod onih bugenvilijica... pa čak i pomidor ispao ukras!Da drugo i ne spominjem.
 
Usput: Onaj filodendron mi "legao" u db za pet! Kažu da se ne smije reći hvala, ali se podrazumjeva!WinkBig%20smile
 
Baš mi je drago za filodendron, znači švercanje u db je uspješno obavljenoWink, i nije morao prespavati vaniWink
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 11:23
Za ove biljčice nemam pojma kako se zovu, dobila sam ih od susjede pred par godina, sporo se šire i rastu a vidjela sam ih samo u Opatiji, posađene u krugove ispod palmi.
Moje su ispod breza više u hladu, sunce dobiju samo ujutro, sada cvatu, kasnije im se staro lišće posuši a u proljeće nikne novo mlado lišće. Ako zalijem dobro ako ne opet dobro, vrlo zahvalna biljka
 
 
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 11:24
Kod nas usred grada je iz šahta rastao kukuruz i bilo ga je baš smiješno za vidjeti, valjda je koja ptičica donjela sjeme.
 
koliko lijepih biljčica kod tebe, a ja bila blizu preblizu neki dan...(mrzim putovati u žurbi i kad se nekom žuri žuri)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 11:25
Pogled ispod breza
 
 
 
Pogled iza kuće.
Zrele kruške stalno padaju......kuha se kompot.....
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 11:31
U nastavku breza pred kućum je acer-jap. javor zeleni i do njega crveni koji je lani skoro cijeli smrznuo. Već je počeo pomalo gubiti onu tamno crvenu boju
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 11:36
Korijenko, ova tvoja hacijenda je kao vrt iz snova, uvijek zelen rascvjetan, uredan, svaka čast Clap
Rasadnik je za pet.
život je more
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 11:42
Idemo opet malo iza kuće. U krugu ispod kamelije sad nema tulipana i zumbula pa sam malo možda prerijetko posadila frajle
 
 
Jedna žuta je sama niknula između borića i jap. mirte. Mirta mi je nekako posmeđila, ovih ću je dana iskopati i posaditi u veliku vazu a na njeno mjesto ide vrtni hibiskus od goge-zg i tu je još i hebe šarenolisna.
 
 
Inače iza ovog borića je jučer dobila mjesto i roza vajgela uzgojena od reznice
 
 
Evo slika samo od hebe, tako mi je predivna i zdrava, valjda će cvast, morat ću je zaštititi preko zime jer kažu da su ove šarene osjetljivije od zelenih
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 11:50
Opet raskoš boja oblika i hrpa predivnog cvijeća. Naravno anemone su naj, naj. Ova zadnja heba je prekrasna.
Paprike i pomidorići, ma iz zahodske školjke će ti nešto izrasti - sigurna sam , a kako izgleda mogao bi koji cvijetak i izsmile52samo da nebi papričice.smile96
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 11:51
Kombinacija noćnih frajli kad prođu lukovica je super ideja.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 11:53
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

Korijenko, ova tvoja hacijenda je kao vrt iz snova, uvijek zelen rascvjetan, uredan, svaka čast Clap
Rasadnik je za pet.
 
Hvala Lantana, ja sam do lani sijala samo klasične ljetnice: astre, kadifice i cinije. Dolaskom na forum i zahvaljujući dragim forumašima otkrila sam da mi uspješno ide i uzgoj trajnica iz sjemenja. Vidi tvoje lantane -svako sjeme je niklo, sad su četiri potpuno rascvatene i sve su narančasto žute, čekam druge. Svima su zatvoreni pupovi bili roza pa sam pretpostavljala da će biti roze a vidi iznenađenjaWink.
Kokotić mi je ove godine dao jedan cvijet što sam sijala laniTongue, a svo Silvekino sjeme niče prva ligaTongue
Molim te da skupiš sjeme od drugih boja lantana, tvoje su ipak originali Wink
Ja ću kad nikne viškove rado djeliti Tongue
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 11:55
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Opet raskoš boja oblika i hrpa predivnog cvijeća. Naravno anemone su naj, naj. Ova zadnja heba je prekrasna.
Paprike i pomidorići, ma iz zahodske školjke će ti nešto izrasti - sigurna sam , a kako izgleda mogao bi koji cvijetak i izsmile52samo da nebi papričice.smile96
 
Prva liga.... LOL, ti misliš na ono "Jedeš pečeš, se...š pečeš"WinkLOL
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 12:11
Još jedna biljka je ovih dana dobila svoje mjesto pod suncem uz ljuljačku.
Budleja-ljetni jorgovan, već mi je dala tri cvijeta, ošišala sam ju i vidim da ima na malim izdancima već nove pupoljke.
Mogla sam ju imati već jako davno, ali kao što sam neki dan rekla Hoyi, postoje neke biljke koje ja jednostavno neću saditi, neke mi se ne sviđaju a neke su mi nekako neuredne. Jedna od njih je i budleja ali gledajući vaše odlučila sam ju posaditi i pokušati od nje napraviti ne grm nego stablašicu, valjda ću uspjeti.... ako ne završit će kao i sve drugo ili na lomači ili kod nekog forumaša  Wink
 
 
I za kraj da vas više ne davim uživajte u mojim visokim cinijama  (Triša)bez
kojih nema šanse da više budem. Bit će sjemenja!!!
 
 
 
 
 
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 13:28
Pogled ispod breze je nezaboravan!!!
 
A koliko su visoke ove cinije???
 
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 13:48
Ovo su liriope
 
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 14:34
Lijepo, uredno, planski sađeno ... Ali jedva čekam doći kući da MM pokažem one tvoje breze. Upravo sam sa prijateljicom dogovorila "kupovinu" dviju breza ovih dana negdje u šumi LOLLOLLOL
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4748495051 203>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.