Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Prirodni vrt
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - arčilend
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


arčilend

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4647484950 54>
Korisnik
Poruka
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2016 u 13:30
U pravu si, vrijeme je sve samo ne dobro. Cvijeće sam odavno prestala sijati jer mi to nikako ne ide. Paradajzi uspiju relativno dobro, ali ima "titranja" nad presadnicama, pogotovo kad su male. Selim ih kao mačka mlade... LOL... mm se već hvata za glavu kad sam jutros spomenula sijanje, onda znaš koliko je sati. Big smile 

Da ne kažem da su mi prošle godine totalno podbacili, toliko da sam kupovala sadnice. I ja isto radim presadnice jer mi je to uživancija. Ali sad nemam više onoliko vremena koliko je to, u stvari, potrebno za rad oko njih. Mjesta koliko toliko povoljnih imam, samo ih povremeno treba seliti. 

Moram reći da nisam detaljno pogledala temu sijanja, ali definitivno budem ovih dana. Smile


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2016 u 18:35
bila u šoping u Sofiju...i malo se podnovila...

"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2016 u 18:38
imam sigurno desetak kantica za zalivanje...ova mi se dopala zato što izgleda starinski...IKEA...

"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2016 u 18:47


mister brikolage...imaju odeljak na kome se prodaje samo bio seme...bilo svega i svačega...nisam preterivala sa kupnjom pošto sam već naručila seme za ovu sezonu...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2016 u 18:52
naručeno seme...za nove eksperimente...

Kelj - Old Growth Palm - Drvenasti kelj
One Ball zucchini - Okrugla žuta tikvica
Spanać jagoda - Chenopodium capitatum
Tikvica - Papaja
Pak choi - Ruby
Pak Choi Milky Dwarf
Motovilac - Valerianella locusta
Kovrdzavi - Cilantro - Korijander Confetti
Rimska Salata - Freckles
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2016 u 18:55


kupila sam samo jedan komad...par glinenih čepa za automatsko zalivanje...nije bilo više...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2016 u 19:00
ovo je stvarno bilo džabaleska...planiram da ih probušim...napunim zemljom i koristim za setvu osetljivih presadnica...htela sam da kupim još nekoliko...da u njima posadim začinsko bilje...ali i zbog ova dva zamalo da se vratim peške, a kamoli da sam kupila još nekoliko...





"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2016 u 19:05



imam lupine, zadnjih par godina...ali pošto je ovo miks, nadam se da nije prevara...boje na slici su prelepe...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2016 u 19:09
ovu stvarčicu sam htela odavno da kupim...idealna je za usitnjavanje zemlje i pripremu za setvu na otvorenom...kad sam je ugledala, niko srećniji od mene...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2016 u 19:31
Često zavirujem u tvoj vrt... Vidim da si već počela nabavljati zanimljive spravice, samo da još grane sunce pa da se krene u akciju......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2016 u 20:39
Super je ova usitnačica tla . Kolika joj je cijena ? I ove zelene posude su zakon , gdje ih ima za kupiti ?
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2016 u 23:19
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Često zavirujem u tvoj vrt... Vidim da si već počela nabavljati zanimljive spravice, samo da još grane sunce pa da se krene u akciju......


milice ...

trenutno ima puno snega i leda . Jedva čekam da krenem sa radom. Juče sam naručivala neka semena za povrće.... od prodavca sam dobila povratnu informaciju da imaju i rasad u ponudi...šteta sto nemam plastenik...da imam već bih nešto posadila i posejala...ovako samo se pripremam...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2016 u 23:37
Originalno poslano od člana AdrijanaM AdrijanaM napisao:

Super je ova usitnačica tla . Kolika joj je cijena ? I ove zelene posude su zakon , gdje ih ima za kupiti ?


AdrijanaM ,
i ja mislim da je ovaj tzv. ručni kultivator super stvar. Htela sam i ranije da ga kupim, ali kod nas nema u ponudi baštenski alat iz programa Gardene...Nailazila sam na polovne, na buvljoj pijaci i nije mi se dalo da kupujem već korišćene (stare)...Pre par dana sin i njegova devojka išli u šoping u Sofiju (Bugarska)...kao ima sniženja u velikim tržnim centrima...Pođem i ja sa njima...
Pošto me ne interesuju "krpice" zamolim ih da svratimo u IKEU (zbog posuđa i kuhinjskih sitnica)...i Mister Brikolage (zbog baštenskog programa)...
Znači, oduševila sam se...Imaju stvarno svega i svačega...pogotovo za baštovane...Zelene posude sam kupila u Ikei...na delu gde se kupuju korpe za veš...mekana guma...savitljiva...ovalnog oblika...koštale su 1,5 eur. To je stvarno jeftino...
Usitnjavačicu tla kupila sam u Mister Brikolage. Ona baš i nije bila jeftina...40 eur...ali kod nas se kaže "Merak nema cenu"...pa stoga lako dadoh evriće i postadoh vlasnik ove spravčice...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2016 u 09:03
Ovakvu spravicu za usitnjavanje zemlje sam viđala u nekim našim centrima ( Kauf....Konz...). Nisam još kupila a čini mi se da je praktična......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2016 u 09:24
Jako dobra nova pomagačica. Vidim opremila se ti sjemenom, a i posude za sijanje su super... trebala bih i sama neke jeftine za svoje eksperimente s rajčicama.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2016 u 10:30
Super si se opskrbila za novu sezonu, posude su povoljne ali je ručni kultivator skup, gledala sam kod nas u Bauweltu bivšem Obi-u alatke su bezobrazno skupe  i ja jedva čekam početak sezone
smile204
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2016 u 12:30
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

Jako dobra nova pomagačica. Vidim opremila se ti sjemenom, a i posude za sijanje su super... trebala bih i sama neke jeftine za svoje eksperimente s rajčicama.



bugice ...opremam se polako...seme sam naručila preko foruma www.svijetbiljaka.com/...htela sam da naručim seme preko Aliekspresa, ali mi bilo komplikovano zbog palaćanja...oni imaju stvarno sve što ti duša poželi, ali ko da se bakće sa bankom i nalozima za plaćanje...slučajno sam otkrila prodavca na forumu za baštovanstvo, i imali su sve što me zanima...posle narudžbe, dobila sam povratnu informaciju da imaju i presadnice. Najvažnije je to da se nalaze u komšiluku...30km udaljenom gradiću od onog u kom ja živim...Znači moguće je da odem do njih i uzmem ono što me zanima na licu mesta...koliko sam zapamtila 3-4 presadnice za 1 eur...a nemaju šta nemaju...bukvalno sve...čak i retke vrste...one koje mi obično ne sadimo...
Javljam novine vezane za moje eksperimentisanje sa povrtnim kulturama...što se tiče cveća...mrtva trka...istresću cele kesice na plodno kompostno tlo, pa šta bude...


pozz
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2016 u 12:40
Originalno poslano od člana enrikova nona enrikova nona napisao:

Super si se opskrbila za novu sezonu, posude su povoljne ali je ručni kultivator skup, gledala sam kod nas u Bauweltu bivšem Obi-u alatke su bezobrazno skupe  i ja jedva čekam početak sezone
smile204


draga moja enrikova nona ,
svaka nova sezona mora da počne sa nečim novinom...može neka nova sorta biljaka, a može i nova alatka...znam da je ručni kultivator skup...i ja sam se par minuta dvoumila, ali trenutak kad sam donela odluku da ga kupim izbrisao je sve nedoumice...zadovoljna sam...a i da nisam potrošila novce na njega, svako bih kupila neku drugu glupost...takve smo ti mi žene...parama nađemo mesto po svaku cenu...bar sam ja takva...ne žalim...
imam mali motokultivator...baš za gredice...benzinac...ali komplikovano mi da ga nosim sa sobom kad hoću da posejem jednu kesicu nečega...ovako rešen problem...već na placu imam ruski riljač (ručno izrađen-slikaću ga sledeći put)...malo razrahlim zemlju...usitnim ovim ručnim kultivatorom...i eto mi gredica za sejanje...ko da rilja i kultivira...ionako je sve sporta radi...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2016 u 17:58
Uh ova spravica mislim da je samo igračka za ono što tebi treba za tvoj ačilend, ali za mlale grediceThumbs Up
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2016 u 11:47
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

Uh ova spravica mislim da je samo igračka za ono što tebi treba za tvoj ačilend, ali za mlale grediceThumbs Up



aralija ...stvarno izgleda kao igračka, ali vrlo korisna igračka...pošto ne riljam i frezam zemljište na koje sadim, bilo mi je potrebno nešto za usitnjavanje površinskog sloja, na kom ću sejati povrće koje ide direktno na otvoreno...
osnovni koncept za uzgoj povrća u arčilendu su gredice...visoke i niske...visoke su pretežno u sanducima, a niske gredice imaju okvir od dasaka, kamena, trupaca i drugog prirodnog materjala...
razlog za takav pristup je to što je zemljište teško za obradu, glinasto...kad padne kiša dugo ostaje gnjecavo, ali zato kad krene suša kao kamen je...prva godina sadnje povrća, cveća i začinskog bilja je bila potpuni promašaj...niti su biljke opstale, niti je bilo plodova...onda sam malo istraživala i potpuno promenila najpre način razmišljanja, a zatim je usledilo potpuno napuštanje klasičnog vrtlarenja...napravila sam oko tridesetak gredica...
ovakve produktivne gredice su idelane i za male i za velike prostore i u njima se mogu uzgajati brojne vrste povrća, začinskog bilja i cvijeća. Ove gredice se vrlo lako i brzo mogu prilagoditi mojim potrebama što im je još jedna prednost u odnosu na klasično vrtlarenje.


"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4647484950 54>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.