Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ljiljani - Lilium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ljiljani - Lilium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4546474849 64>
Korisnik
Poruka
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2012 u 11:39
Alisa, božanstveni su!
Gdje ti ono živiš?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2012 u 11:40
Carol i tvoji su divni! Onakav bijeli sa žutim okom još nisam vidjela. Jesi sigurna da je pravi??
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2012 u 17:36
Carol divni su.Regale imam i ja,ali je u gužvi i samo jedan cvjet je dao ove godine..Imam nekih 4-5 ljiljana koji nisu uspijeli otvoriti cvjetne pupove,samo su se osušili od ovolike vreline :(
Dadinica,ja sam u Sarajevu LOL
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2012 u 17:56
Zribal...imas prelijepu kolekciju
Alisa....tvoji su ocaravajuci pogotovo longiflorum i martagon
Silvestra....savrsenstvo bjeline
Carol....prekrasna kombinacija zuto-bijele i jos uz margarete    
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2012 u 20:54
Ih Alisaaaa.... dakle ništa od noćnih pohoda
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2012 u 12:57
evo mojeg željno očekivanog cvijeta, samo malo se otvorio možda sljedeći put uspijem poslikat skroz procvallog


Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2012 u 13:07
Mari,osjetim ga do simo kako miriše    Obožavam ih
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2012 u 16:13
Originalno poslano od člana Tea Tea napisao:

Mari,osjetim ga do simo kako miriše   [IMG]smileys/smiley36.gif" align="middle" /> Obožavam ih [IMG]smileys/smiley27.gif" align="middle" />

da zbilja ima nema premca u tome kak miriše
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2012 u 00:35
Mislim da je ovaj moj lilium nepalense
 
 
Rijeka

Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2012 u 10:05
Mira K ....bas je poseban. Ti si ga uzgojila u tegli ili je kupljen rascvjetan??
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2012 u 18:40
Mira K,krasan je.Ova kombinacija boja cvjetova djeluje nestvarno smile64     smile55
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2012 u 19:48
Kupila sam ga u Kauflandu na akciji sa cvijetom je bio, sada ne cvijeta ali se lijepo drži.
Rijeka

Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2012 u 10:08
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:





Kupila sam ga u Kauflandu na akciji sa cvijetom je bio, sada ne cvijeta ali se lijepo drži.


Jako mi se svida....ja kad idem u kaufland uvijek budu zuti ili narancasti....nikad ovakvo nesto. Bas imas srece    ako se ne varam i prelijepu orhideju si kupila povoljno u kauflandu.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2012 u 20:41
Ljiljanoljupci moji jeste li bili u trgovinama s lukovicama. Ima li ljiljana u prodaji. Ja bih kupila još par primjeraka i dopunila lanjsku kolekciju. Ovog sam ljeta zaista uživala u njihovim ljepotama, medjutim strašno me smetalo mjesto gdje sam ih posadila, nisam znala kako će to izgledati. Njihova ljepota zasjenila je položaj, ali i drugo cvijeće. S toga bih ih htjela izmjestiti kako bi i oni i druge biljke došle do punog izražaja. Molim iskusne da mi kažu kad ih mogu premjestiti. Nadzemni dio pojedihih biljaka je potpuno žut i suh, dok ima i onih koji su još jako zeleni. Bilo bi mi žao da pogriješim, pa molim savjet.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2012 u 16:50
zribal možeš saditi ljiljane sad, i ako imaš pjeska obavezno im stavi ispod lukovice.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2012 u 16:40
Zribal,nemoj zaboraviti premjestiti one kojima se nadzemni dio osusio.Samo takvi su spremni za vadenje i premjestanje.Sto se kupnje tice,ja jos nisam stigla provjeriti ima li ih ali kak je kod mene krenulo nadam se da ce ostati nekoliko lukovica i za mene.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2012 u 18:29
U tome i jeste moj problem. Lani sam sadila ljiljane u skupinama po tri, kako su i kupljeni. A sad su recimo u jednoj skupini dva zelena kao da će procvjetati, a jedan tamno smeđ i zreo za vađenje. Suprug koji je zadužen za trgovine kaže da nigdje nema ljiljana. Vjerojatno je sve to skupa bolje obaviti u proljće. Ovog proljeća bilo ih je na sve strane za kupiti. Vidjet ću još, mada bih rado oslobodila ovu gredicu i posadila ih na stalno mjesto.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2012 u 18:41
Zribal,ljiljani se sade u proljeće.Zato ih i nema u ovo vrijeme..Ponekad se nađu u prodaji u jesen ali puno je bolje saditi ih u proljeće.Lukovica posađena u jesen,nema dovoljno hrane ni snage  da prezimi.One se sade u proljeće,i poslije cvatnje skupljaju hranu i snagu preko lista.Sve dok su ti listovi zeleni na ljiljanima ne diraj ih.I kod mene ima dosta onih koji su se posušili a još uvijek ih ima sa zdravom zelenom štapkom..Ja planiram neko razmještanje ljiljana ali kod mene je još uvijek zemlja suha ,nema kiša.Čim  bude moglo premještam ljiljane :D
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2012 u 22:33
Hvala alisa, koliko sam te shvatila, ove koje planiram premještati mogu presaditi ove jeseni, a da nove kupujem u proljeće. To mi i paše. Oslobodit ću gredicu u kojoj im nije mjesto i posaditi na stalno, a za nove ću planirati mjesto za proljeće.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2012 u 23:28
Originalno poslano od člana zribal zribal napisao:

Hvala alisa, koliko sam te shvatila, ove koje planiram premještati mogu presaditi ove jeseni, a da nove kupujem u proljeće. To mi i paše. Oslobodit ću gredicu u kojoj im nije mjesto i posaditi na stalno, a za nove ću planirati mjesto za proljeće.


Da,baš tako!I ja ću premestiti svoje ljiljane sada,čim mi uslovi dozvole to..Mnogi moji ljiljani su bez štapki pa će tu biti problem jer ne znam gdje su tačno,njih neću ni presadii.One koje sam označila slamčicama (onima za sok) i one koji još imaju zelenu štapku prijeti premještanje na neko bolje mjesto
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4546474849 64>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.