Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Falenopsis - Phalaenopsis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Falenopsis - Phalaenopsis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4546474849 58>
Korisnik
Poruka
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2014 u 19:49
a evo i ostale ekipe










Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2014 u 23:54

Prekrasne su !  Clap
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2014 u 09:06
bugic krasnoClap
Na vrh
klaudija8 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Ožujak 2013
Lokacija: Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 848
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klaudija8 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2014 u 10:10
predivne su ti bugic Heart
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2014 u 16:47
hvala
Na vrh
lena89 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Kolovoz 2014
Lokacija: Sisak
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lena89 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2014 u 14:06
Pozdrav svima, ja sam skroz nova u uzgoju cvjeća i treba mi pomoć. Imam orhideju dobila sam je krajem 6mj, gledam ih zadnjih par mjeseci i nikako se odlučiti ali kupiti ili ne, i na kraju je dobijem na poklon, bila je prekrasna s rozim cvjetovima. prvo sam obišla sve forume da vidim šta joj treba i kako, i tako sam ju jednom tjedno zaljevala i brinula se o njoj, i dobila je još 4 nova cvijeta tako da ih je imala 8 i onda su u roku od tjedan dana svi počeli otpadati, tako da krajem 7mj više nije bilo ni jednog cvijeta ali je onaj mali list u sredini nastavio rasti, bio je skroz mali kada sam ju dobila. i unazad par dana počela se i sušiti i sada sam ja sva u panici. Danas sam ju nakon dva tjedna zalila(čekala sam da se supstrat skroz osuši), zaljevam ju tako da ju stavim par minuta pod vodu i onda pustim da se ocijedi. Stoji mi u dnevnoj sobi gdje ima cijeli dan puno svjetla ali nije na direktnom suncu. Ono što mene sad zanima šta da radim s njom, čitam sve ovo i neki kažu da se treba presaditi neki da netreba, neki kažu da se odreže grana, neki da se ne treba rezati. 

Molim vas za pomoć od vas iskusnih šta da radim dali da ju pustim ovako ili da ju presadim ili da samo odrežem granu, i ako ju idem rezati gdje da ju režem strah me da ju ne uništim jer mi je jako draga :(

Evo i slika moje orhideje, nadam se da nisam pitala jako glupa pitanja Embarrassed







Na vrh
purple View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Siječanj 2014
Lokacija: varaždin
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje purple Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2014 u 15:25
orhideja ti je jednostavno ocvala...to je normalno ;) kolko vidim,korjenje i listovi su sasvim dobro! ja bi na tvojem mjestu odrezala granu( iznad drugog ili trećeg 'zgloba',tj,ispod zadnjeg ocvalog)
Na vrh
lena89 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Kolovoz 2014
Lokacija: Sisak
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lena89 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2014 u 21:18
hvala na savjetu, još da nađem gnojivo gdje kupiti gledala sam u konzumu kod nas no nema specijalno za orhideje ali imaju za zelenolistne biljke pa sam mislila možda to uzeti neznam dali baš mora biti striktno za orhideje ili može ići tako neko
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2014 u 22:32

Odreži samo suhi dio grane, drugo nemoj dirati jer često potjera novu cvjetnu granu na staroj.
Listovi joj super izgledaju, samo ju malo okreći prema izvoru svjetla da joj se novi listić poravna.
Ja svoje potapam svaka dva tjedna na sat ili dva i gnojim sa specijalnim gnojivom za orhideje.
Vrati se malo unatrag na ovoj temi i naći ćeš puno korisnih savjeta.
Sretno !
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
lena89 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Kolovoz 2014
Lokacija: Sisak
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lena89 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2014 u 10:47
super hvala na savjetu, nisam bila sigurna gdje točno odrezati, e sad sam i to napravila, još da nabavim gnojivo i nadam se da će uspijeti i ponovno cvjetati....ma cijeli skoro forum sam pročitala i imate stvarno prekrasne orhideje, jako su lijepe nadam se da će i ova moja jedna biti bar upola lijepa :D
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2014 u 08:45
evo malo dejicaorhideja
orhideja
orhideja
orhideja
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2014 u 09:05
mandevila, prekrasne su ti orhideje Clap
 
 
ovo su moje
 
 
 
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2014 u 09:31
Bugic, Mandevila, Pčelica, prekrasne su vam orhideje, raskoš boja i cvjetova!!!
Na vrh
kamelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1016
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2014 u 22:07






Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2014 u 12:30
Što je Bauhaus spram ovoga - nula obična! Ah odmor za oči!
Imam i ja 4 orhideje, trenutno su u mirovanju. Cvjetne grane počinju tjerati u studenom, procvjetaju u veljači i cvatu do lipnja-srpnja, pa opet ispočetka. Takav im je bioritam već nekoliko godina.
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2014 u 08:29
Kamelia predivno, odlične boje! Clap
Na vrh
purple View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Siječanj 2014
Lokacija: varaždin
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje purple Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2014 u 20:32
nedugo sam dobila par orhideja na čuvanje,sve su se super privikle osim jedne. naime,nedugo ju je vlasnica ostavila na prozoru(kojem nije smjela) i sunce je napravilo ogromne flekove na par listova.. ta orhideja ima negdje 8 listova,svi su uglavnom mlohavi(jer je sve sunce dotalko Ouch ) jedino 2 koje nije su normalni.. čim sam ju dobila sam ju presadila,te sam otkrila da joj je svo korjenje skroz trulo Shocked jadna ima samo 3 zračna korjenčića koje sad svaki dan polako vlažim.. 
da ne duljim,toj osobi je ta orhideja jaaaako draga i trebam savjet dal postoji uopće nešto što mogu napraviti da se orhideja oporavi :/ presađena je,na provjereno dobrom mjestu je... heelp Cry
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2014 u 22:01
Sve orhideje su mi predivne ! I ja sam ih imala nekoliko , medjutim u pitanju je moja
lokacija "tu i tam" kad bi otisla i ostavila ih , bile su lijepe , kad bi se vracala , nalazila
bi ih u groznom stanju . Kad odem , ovisna sam o njihovim "cuvarima" , a svi u kuci
nisu stvoreni za rad sa tako osjetljivim biljkama , ili ih osuse ili ih potope !
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2014 u 10:53
Originalno poslano od člana purple purple napisao:

...presađena je,na provjereno dobrom mjestu je... heelp 


Ako si sve to napravila i na dobrom je mjestu, onda je na biljci, da se odluči, dali če živjeti ili ne.
Eksotika je kul
Na vrh
purple View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Siječanj 2014
Lokacija: varaždin
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje purple Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2014 u 12:08
dio jednog lista sam odrezala jer je dio bio u jako lošem stanju i sad vidim da je dio koji je ostal bolje! :) smijem možda i ostale oštećene dijelove odrezat? Ermm
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4546474849 58>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.