Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Naše dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Naše dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4546474849 140>
Korisnik
Poruka
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 21:20
Danas dođem na lodžu i veselje, moji hibiskusi u cvatu, 5 otvorenih cvjetova ( uz puno pupoljaka), ali zbog sunca ne mogu odmah slikati..... mislim budem poslije. Šipak ,popodne se uspuhao vjetar i potrgao 2 cvijeta i 2 velika pupa Cry.
Tropski%20hibiskus%20-%20lat.%20hibiscus%20rosa%20sinensis%20
ostali su cvjetovi koji su bliže zidu, a ovi su baš bili na terasu okrenuti, tako da na slici svi "gledaju" na krivu stranu....
Neznam kako vas, ali mene impresioniraju šatirani cvjetovi i igra boja i čudesnost prirode ( za mene je to čudo), da iz iste stabljike rastu cvjetovi različitih boja i šara
noćna%20frajla%20-%20lat.%20mirabilis%20jalapa%20
prvi cvijet na ovoj stabljici noćne frajle je bio skroz crveni, a sada, ako bolje pogledate vidjeti ćete na 5 i 7 ( na satu) ljubičastu boju.
noćna%20frajla%20-%20lat.%20mirabilis%20jalapa%20 i noćna%20frajla%20-%20lat.%20mirabilis%20jalapa%20 su ovaj i
noćna%20frajla%20-%20lat.%20mirabilis%20jalapa%20ovaj
na istoj stabljici
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 21:24
Uh, zbrkano ispalo... od šatiranih 2 i 3 su na istoj stabljici...
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 22:05
Oduševljavaju me šatirani noćurkismile89 Moji su još uvijek svi jednobojni, ali ako pčelice ne urade svoje, iduće će godine biti iz Shashinog sjemenaLOL
Koliko im je generacija trebalo da ti se tak iskrižaju?
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 22:27
I to su Shashini noćurki, a ja ih imam prvu godinu. Davno sam imala ljubičaste, nicali su svugdje, a ja ih tamanila i zatamanila Embarrassed.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 22:38
Prekrasan hibiskus i prekrasna noćna frajlicaClap. Kod mene ne ide noćna frajla nikako, ostane nerazvijena i sa malo kržljavih cvjetovaCry.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 23:46
Originalno poslano od člana kat.rea kat.rea napisao:

Curke drage hvala na posjeti i pohvalama.
Dzomba, nemam pojma šta im paše, a šta ne Embarrassed. Lani sam u tim posudama imala u svakoj po 3 vrijeska (ljubičasti, crveni i bijeli). Kupila sam ih na jesen i posadila i tu su bile cijelu zimu, a to je sa sjeverne strane kuće, kada je pao snijeg pokrio ih je....Nisam ih uopće dirala. U proljeće nisam znala šta bi sa njima, ostaviti ili nekam presaditi i tako su ostale u istim posudama. 3 su se posušile, a 3 su opstale i vidiš kako su se razrasle, a ova četvrta je bila na drugom mjestu, koje joj baš nije očito tako pasalo kao ovima jer je ostala mala..... sada sam i nju posadila pored ovih i čini mi se da kreće i ona.
imaš više o njima na ovoj adresi : http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=591

 

Hvala ti najljepsa smile79
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2009 u 13:26
[QUOTE=kat.rea]Konte, sječam se da si pisala u svom vrtu nešto o smokvi i da je bilo nekakvih dilema Confused, zato sam te i pitala, a za trube ja bih te smile232( rekla bi Niho), pa ja ih proljetos nudila kada i smokvu. No dobro, sada se nadam da će ti preživjeti, ako ne tu sam.....


ma znam da si nudila ...samo sam se ja kasnije predomislila i kupila Embarrassed ništ strašno...ne slikam ih jer nisu baš reprezentativne,ali gusjenica više nema i jedna od njih je napokon y napravila LOL bolje ikad nego nikad Wink
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2009 u 13:36
Jako lijepa noćna frajla a i hibi je smile227
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2009 u 13:52
moje frajlice su sve tamno roze,a ova na zadnjoj slici je najsladja
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2009 u 22:10
Curke  smile78svima za šetnju mojim malim dvorištem.
Kontesa, super, čim ima Y sada će pupovi...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2009 u 22:15
Hibiskusi su super, a noćna frajla je stvarno ukras u dvorištu kad se naveče otvori i zamiriši - sve je super.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2009 u 22:26
lijepo, lijepo, lijepo,ugodjaj za oči...ClapClapClapClapClapClap

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2009 u 23:32
znaš sve ti je krasno al definitivno uvijek me oduševi tvoja glicinija..pravi gigant..
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2009 u 10:08
Cvijeće je predivno...ali dugo nismo vidjeli najljepšeg cvijetića Reicu!
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 16:38
Hvala curke.
Moje trubice opet cvatu i to obilnije nego prvi put.
Anđeoska%20trublja-%20lat.%20brugmansija
pa iz drugog kuta
Anđeoska%20trublja-%20lat.%20brugmansija
 i iz trečeg
Anđeoska%20trublja-%20lat.%20brugmansija
P.S. oprostite ako sam dosadna sa trubama, ali naprosto ih obožavam, pogotovo njihov miris koji se širi cijelim dvorištem.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 16:39
A ovo su dalie koje sam proljetos sijala - HVALA SHASHA
georgina,%20dalia%20-%20lat.%20dahlia
 
georgina,%20dalia%20-%20lat.%20dahlia%20
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 16:51
Nisi dosadna sa trubljama nego su one toliko lijepe da nikada dosta njihovih slika.
Jednom sam ti rekla da sam imala bijelu kraljevsku begoniju. Moja je imala neobično velike cvjetove, ali tvoja je je cijela neobično velika. Predivna ti je.  
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 17:12
Stvarno prekrasno cvijeće moji favoriti ovaj puta su hibiskus i anđeoske trublje prekrasne su..smile120
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 17:17
trublje i dalija su prekrasne smile64
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 17:28
Kat.rea, uzivala sam gledajuci tvoje cvijece.
Odusevila sam se trubicama, hibijem naravno, sarenim frajlicama, crvenom ruzom i kohleriom.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4546474849 140>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.