Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Prirodni vrt
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - arčilend
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


arčilend

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4546474849 54>
Korisnik
Poruka
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2016 u 18:50
grašak...

"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2016 u 18:57
za godinu ili dvije imaću, bez ikakva rada i truda, gomilu savršenog supstrata za sadnju...





napravila sam desetak ovakvih gomila...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2016 u 19:04

mislim da neću stići da završim pre kiše i snega...

"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2016 u 19:07
sanduk za krompir se polako puni novim slojem organskog otpada...biće spreman za sadnju do aprila...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2016 u 19:14
leje za sadnju crnog luka posipane pepelom...nisam ja palila...moje šibice su davno spremljene u džep...komšija poseko svoju trešnju...krupno granje odneo kući, a ostalo spalio...i naravno, ostala gomila pepela...ja to pokupila i iskoristila za pokrivanje leja na kojima ću saditi luk...

"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2016 u 19:16
Pepeo je koristan, ali ne kao kompost...

"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2016 u 19:22
Brzo testo za picu – iz miksera u rernu...



"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2016 u 19:30




konačno završena još jedna gredica...za početak koristiću je za sadnju peršuna...i onako nemam uspeha kod sadnje peršuna...čim nikne nešto ga uvuče u zemlju...ostane samo po koji korenčić...rešila sam da ove vrtlarske sezone kupim i posejem desetak paketića semena peršuna...na više različitih lokacija...pa šta bude...

"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2016 u 19:40
hranilica za ptičice...napravljena od prirodnih materjala...kore drveta...grančica...slame...suvog lišća pampas trave..

"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2016 u 19:44
Pesma o jednom petlu...ili o tri petla...
Imao sam strašnog petla, bio je pravi đavo. Na kiši i na vetru, uvek je stajao pravo. Po selu perje leti, diže se strašna graja...

"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2016 u 19:56
poslednja vrtlarska aktivnost u 2015. nisam za ovakve stvari ali je moralo...korov i pirevina je preuzela parcelu...ništa se nije radilo petnaestak godina...riljanje...frezanje...malčiranje ne pomaže...samo duboko oranje...nekih 50cm...traktor 125 konja...pa i on se guši i proklizava...
i to je pitanje...ako ne smrzne zemlja...nema nam ulaska u njivu...







na kraju oranja stanje je ovakvo...50cm dubina...još 50 cm visina iznad nivoa zemljišta...ne može ni peške da se hoda, a kamoli da se nešto radi...ko će to poravnjati...

"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2016 u 20:01
Pozdrav, vrijednice moja. Hug S užitkom sam prošetala i pregledala arčilend. Sve mi je divno kod tebe, pogotovo tvoj entuzijazam... rado pratim tvoje stranice, iako se ne javim uvijek... smile91
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2016 u 20:14
draga moja bugice, znam da pratiš...i uvek si dobrodošla...tako i ja ...ne prođe ni jedan dan, a da ne zavirim u vaše vrtove i vidim šta se radi ali se ne javljam...ova 2016. počela mi sa gripom i bronhitisom...strašno smo se razboleli i ja i MM...čitavu sedmicu preležala sam u krevet...tek sam se danas malo pridigla...zato mi i ostale slike koje nisam podelila sa dragim prijateljima na CIF-u...

kad krećeš sa setvom paradajza...da li imaš iskustvo sa specijalnim lampama koje osvatljavaju rasad...mislim se da nabavim neku, jer ja nemam uslove za pravljenje rasada...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2016 u 20:54
Žao mi je što to čujem, nadam se da ste sada vas dvoje bolje... i ovdje je išla neka opaka viroza s jakim kašljanjem, moji su je svi imali, mene je mimoišla... smile173

Kako si pogodila, razmišljam o sijanju, sve ove godine sam sijala rano, dio krajem prvog, a dio polovinom drugog mjeseca. Po završetku sezone sam sama sebi (a i drugima) rekla da najvjerojatnije neću više saditi povrtnjak... radim i teško usklađujem sve to skupa... uz to, prošle sezone mi je dosta sijanaca podbacilo i na kraju sam kupovala sadnice. Svejedno, ja ne bih bila ja, da nisam uzela sjeme najboljeg paradajza i spremila ga, kao za svaki slućaj...Prošle sezone mi je kuma pazila na svo cvijeće i balkonsko i vrtno i cijeli povrtnjak dok smo bili na ljetovanju... ove vjerojatno neće moći jer je tek prošla operaciju zgloba (slomila gadno nogu, na par mjesta, ugrađene pločice), predviđaju dug oporavak... možda je i ne bude jer je slijede i toplice... dvoumim se jako oko sadnje, a opet mi žao da nemam domaćih rajčica...smile160... uz to, od grada sam dobila komposter (imali su neki projekt oko zbrinjavanja otpada), uostalom kao i svi koji su to htjeli... i kako da sad prekinem sadnju? Embarrassed Čitaj: to sama sebe uvjeravam da se predomislim i opet sijem i sadim. Big smile

Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2016 u 12:22
Veliki posao si ti napravila draga moja, tim više što je najteže čistiti nešto što se godinama nije diralo. I ovaj traktor se dobro namučio. Sad će sve biti lakše, još samo da zima i priroda odradi svoje. Ma bit će još hladnih dana i fino će izmrznuti ta zemlja.
Želim ti brzi oporavak i odmori se malo ... bit će vremena za arčilend. 
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2016 u 16:03
neumorna nasa arcik..nikad ne odustaje i jako mi je drago da se trud isplati i vide se promjene....bravo arcik
smile55
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2016 u 22:09
Originalno poslano od člana rajski vrtovi rajski vrtovi napisao:

Veliki posao si ti napravila draga moja, tim više što je najteže čistiti nešto što se godinama nije diralo. I ovaj traktor se dobro namučio. Sad će sve biti lakše, još samo da zima i priroda odradi svoje. Ma bit će još hladnih dana i fino će izmrznuti ta zemlja.
Želim ti brzi oporavak i odmori se malo ... bit će vremena za arčilend. 


Dobro mi došla .Radilo se prošle sezone, a svi su izgledi da će i ove...jedva čekam da počnem. Pre par dana bilo 15 stepeni...i odmah sam poželela da nešto raduckam... već sutradan zima pokazala zube... danas veje .Za samo dva sata napadao sneg desetak centimetara...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2016 u 22:18
Originalno poslano od člana JosipaNu JosipaNu napisao:

neumorna nasa arcik..nikad ne odustaje i jako mi je drago da se trud isplati i vide se promjene....bravo arcik
smile55


Pozdrav i tebi, drago mi je da si se vratila.   
Nema odustajanja. Radim što volim...ništa me toliko ne veseli kao rad u arčilendu...Volim sve poslove, pa čak i one malo teže, samo ponekad nemam dovoljno snage, pa se oni oduže...a ja sam obično nestrpljiva...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2016 u 06:56
Arčki, draga, jučer sam priredila sve potrebno za sijanje paradajza. Moram reći da si me potakla i sad razmišljam i o lampi, uvelike bi pomogla pri dobivanju zdravog i jakog rasada. Jesi se ti već raspitala o tim lampama? Okvirno cijene, jačina, koliko toga mogu grijati? 
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2016 u 10:57
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

Arčki, draga, jučer sam priredila sve potrebno za sijanje paradajza. Moram reći da si me potakla i sad razmišljam i o lampi, uvelike bi pomogla pri dobivanju zdravog i jakog rasada. Jesi se ti već raspitala o tim lampama? Okvirno cijene, jačina, koliko toga mogu grijati? 


bugice, i mene svrbe prsti, mada je vreme sve, samo ne pogodno za razmišljanje o vrtlarenju. Odavno razmišljam o kupovini lampe. Sve informacije možeš naći:
www.hidroponika.com

http://www.hidroponika.com/index.php?route=product/category&path=18

Ja imam ozbiljan problem sa sejanjem. U kući namam uslova, zato što živim na prizemlju...nema dovoljno svetla, a i pretoplo je zbog grejanja...imam pomoćne prostorije, dobro osvetljene (na spratu, sa staklenim portalima i krovnim prozorima, ali se tamo ne greje)...
Možda može i u tim uslovima da se napravi rasad sa agril folijama i lampama, ali skoro da ništa ne znam o tome...Lampe mi deluju kao dobro i dugoročno rešenje...čini mi se da takva ulaganja i nisu tako skupa koliko štede nerviranje i stres kad nešto radiš a ne uspeva ti...
Razmišljala sam i o stakleniku...
Na ranču ima prostora da se sve to realizuje, ali kad pomislim o lopovima i štetnicima, odmah se iznerviram, a da pri tome nisam stavila ni kamen temeljac...
pošto sve ovo radim radi sporta i zbog uživancije, svaka ovakva ideja otpada...Jedino mi ostaje da iznalazim rešenja koja bi mi samo olakšala posao...Lampa je jedno od tih pomagala...
pozzz

Mislim da na CIF-u nije dovoljno obrađena tema sejanja...
Možda bi temu trebalo obraditi ozbiljnije. Verovatno ima neko ko ima rešenje i za one kojima ne ide sejanje od ruke, u nesavršenim uslovima...kao što su moji...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4546474849 54>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.