Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rijeka
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rijeka

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4445464748 58>
Korisnik
Poruka
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2011 u 17:54
Clapbebolina s velikim zanimanjem sam pregledala slikeThumbs%20Up
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2011 u 18:14
@silvy & @vanjasmile79
Imam još jako puno tih slikaEmbarrassed neke su skenirane iz privatnih kolekcija, neke su s net-a, sve sam to sakupila dok sam obrađivala stare fotografije nekih gradova u Hr.
Za sad ću stati na tome, ali ako forumaši budu htjeli još, vrlo ću rado staviti još tih draguljaEmbarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2011 u 18:15
Originalno poslano od člana Mari,5510 Mari,5510 napisao:

Clapbebolina s velikim zanimanjem sam pregledala slikeThumbs%20Up
Hvalasmile78
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2011 u 21:13
Bebolina odlična reportaža s ovim starim slikama. Svaka čast baš imaš pravu kolekciju starih fotografija! Clap
život je more
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2011 u 22:02
Bebi prekrasne stare slike naše Rijeke...Svi se pitaju gdje si uspjela skupiti sve te fotke, što si i objasnila...ClapClap..Veseli me jedna činjenica, a to je da na starim slikama prepoznajemo zgrade i ulice od nekad davno...Teatro Verdi, Via Adamich, Palaco Adria, Guvernerova palača, Tržnica itd...Bravo BebiClap..Ako ulovim vremena pokušati ću slikati iste zgrade u današnjem izdanju....WinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2011 u 22:27
@LantanaHeart
@jagodasmile78
Drago mi je da Vam se stare slike rijeke sviđaju.
Jagoda, bili bi lijepo upotpuniti s sviježim fotografijama i usporediti kako je bilo nekad i kako je danasThumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2011 u 22:30
CryKako sam staraaaaCry. Vozila sam se tramvajem. Ljeti su bili otvoreni vagoni.To naravski neposredno poslije II svj. rata, kad su već Rijeka i Sušak postali jedan grad!
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2011 u 22:31
Tri slike s prethodne stranice su nestale!
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2011 u 22:59
Originalno poslano od člana baka baka napisao:

Tri slike s prethodne stranice su nestale!
Sram ih biloSmile počupala sam ih za uši i vratila ih gdje im je mjestoWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2011 u 23:22
Nastojati ću slikati i usporediti sa tvojim slikama BebiWink....
sutra je novi dan
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2011 u 08:46
smile79BRAVOClapBebolina i svi ostali koji nas vračate malo u prošlost!
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2011 u 14:52
Nije me bilo dugo, pa će i odgovor biti podulji.

Triša, mora biti strašan (divan) osjećaj hodati po muzeju u kojem se u stvari živi. Ništa ono, ograda, gledaj a ne diraj. Stolice su za sjedenje, a stol za tacu s čašama.

Nataly, ja sam bila u kampusu 1993. Onda se zvao drugačije. Lutala sam od zgrade do zgrade i tražila nekog pukovnika. Sad, je srećom, to mjesto neprepoznatljivo.

Bebolina, svaka čast na slikama! Uvijek se raznježim kad vidim stare slike Rijeke koje se sjećam

Baka, i ja, i ja. Mislim, vozila se tramvajem!

Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2011 u 14:58
Ovako je izgledalo oko podne 03.12.2011 negdje ispred Hamarinog vrta



Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2011 u 20:06
Originalno poslano od člana vera4 vera4 napisao:

Ovako je izgledalo oko podne 03.12.2011 negdje ispred Hamarinog vrta



Prekrasnosmile141
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 04:53

Evo jedne razglednice Rijeke, koju je dobio moj tata davne 1966. g. - Malo interesantnih činjenica:



Na poleđini:




Ovu znamenitu sliku Rijeke iz tog doba, naslikao je slovenski povijesničar, umjetnik i etnograf Janez Vajkard Valvasor u 17 st., rijedak dokument koji danas nudi povijesnu sliku grada staru 400 godina.

Među imenima Slovenaca koji su ostavili trag u društvenom životu Rijeke u 18. i 19. st. su prezimena Valušnik, Jelovšek, Korošec, Špendov, Osojnak, no, najistaknutije ime nezaobilazne riječke povijesti je ime Ljudevita  Adamića ili preciznije Andreja Ljudevita Adama, bogatog trgovca koji, osim što je utjecao na izgled, ind. razvoj i društveni život grada, udario i temelje Harteri i izgradio prvo pravo riječko kazalište prema vlastitom projektu. Ime Ljudevita Adamića zapravo je samo jedno ime u nizu Slovenaca koji su ostavili svoj tragu gradu na Rječini. Bankar Josip Gorup, poznat još i kao slovenski mecena kulture i umjestnosti, u središtu je Rijeke sagradio za ono vrijeme velik hotel Europu. Na riječkom groblju Kozala dao je sagraditi 1883. g. veliku grobnicu (djelo znamenitog kipara Ivana Rendića), na kojoj se nalaze citati iz evanđelja na hrvatskom i slovenskom jeziku. Imućnoj Gorupovoj obitelji pripadale su i gradske rezidencije, a u jednoj od njih, onoj na riječkoj Štangi od 1950. g. pa sve do danas, središte je slovenskog društva, Kulturno prosvjetnog društva "Bazovica"(danas Podpinjol). Pored trgovaca kojima je Rijeka postala dom, tijekom povijesti  posjećivali su je i Primož Trubadur i intelektualac Janez Trdina, koji je polovicom 19. st. radio kao profesor u riječkoj gimnaziji smještenoj u tadašnjoj Adamićevoj kući na Mrtvom kanalu.
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 07:35
Silvy bravo, baš je lipo viditi detalje grada ili sela iz davne prošlosti kako  je to onda izgledalo.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 08:32
Hvala vam svima koji ne živite u Rijeci, a ipak ste si dali truda u prezentaciji mog predivnog grada!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 09:51
Potpisujem Trišu.
A Verina slika je f a n t a s t i č n a. Djeluje zastrašujuće, pogotovo što je slikana na moru, zar ne?
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2011 u 18:09
Evo još malo ljepoteWink

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2011 u 18:09

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4445464748 58>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.