Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - moje dvorišče
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


moje dvorišče

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4344454647 89>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2009 u 22:29
Shasha, opraštam ti što nisi bila na flori, jer pored ove ljepote nisi ni trebala.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2009 u 22:49
Bergenia:ruze:Te cvjetne "tepihe",ja ih rubnici zovem,sve više radim.Do sad sam svim i svačim obrubljivala gredice no skužila sam(ok,nakon 10godina no bolje ikad nego nikad:3:)da mi je najljepši i najjeftiniji obrub ovakav,sa biljkama.Sad radim neki sa lavandom.
Lantana,te zvončiće nitko neće(nikli mi po cijelom dvorištu)no meni su krasni.Cvatu cijele godine i super su za popuniti  neku prazninu ili za pozadinu nekim niskim biljkama.:wink4:
Hvala Triša:ruze:,još samo da ja sebi oprostim što nisam došla:wall:
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 01:01
Ovo se pretvorilo u pravi raj. U pravu si da je najljepši obrub samo cvijeće i tebi to ide od ruke.
Ona majčina dušica je ona samonikla u prirodi ili je neka hibridna. Ja je imam u vrtu samoniklu, pa me zanima je li se ona može ukrotiti kao tvoja.
smile57
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 09:04
I ja se divim majčinoj dušici, kod mene već odlazi i raste svugdje, ali ova tvoja uz rub je stvarno smile120
Predivni su ti i lila asteri, ja ih do sad nisam vidjela, niti za kupiti, imam samo one jesenske, ti rastu ko drač
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 09:51
Shasha, da li, kad ocvate, orezuješ majčinu dušicu? I ja ju imam od ove godine pa ne znam kako s njom nakon što ocvate.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 19:35
Ljuuudiiii, je li to moguuuućeeeee ? Onaj palvi cvijet - nešto preljepo!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 22:51
Smrcko,iskreno ne znam koja je ona prava majčina dušica.Ja imam 3-4 vrste i ne znam nešto o njima(što  se ljekovitosti i sl.tiče),znam da ih pčele obožavaju,da mi lijepo izgledaju i da se daju oblikovati.Znači,režem je kad i koliko hoću da dobim tako neki rub.Mislim da ona samonikla bude nešto viša no probaj je rezati pa ćeš vidjeti.Imam jednu vrstu koja je ,ne da je niska,nego je sva na zemlji,fenomenalna za obrube.Anaida,u principu je ne režem osim,ko što sam rekla,zbog oblika i kad ode previše u ostalo cvijeće.Vjerojatno vam nisam nešto pomogla no ja tako radim sa njom.Više ne radim nego radim(pustim je da raste,kad se previše rašiti,šišam je)Big%20smile
Korijenko,Hoya,pa pišite astere u podsjetnik i javite se ili na jesen ili na proljećeWink
smile79curice
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 23:00
Po običaju kod tebe nešto predivno!

P.S. Moram te upozoriti, gosti se spremaju!!! LOL
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 23:22
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

već par godina imam ove plave zvončiće i ove godine mi je jedan bijeli niknuo uz njih
Katrea,evo ovog sam slikala sa jednim cvijetom,sad ima 4:3:
 
 
Baš sam te htjela pitati za plave zvončiće. U proljeće si na kavu donijela sjeme i nešto sam uspjela uzgojiti ( mislim da su 3 ostala), pa sad neznam kako su visoki, kamo da ih posadim. Joj ljiljani su prekrasni, moji su svi bili hrana voluharicama Angry....
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 23:29
A kad su ti voluhaice popapale ljiljan zimi ili u ovo doba?Embarrassed
Meni su preorale cijeli vrt.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2009 u 08:15
Stvarno sam zaljubljena u tvoj vrt ,sve me odusevljava!a ona kombinacija majcina dusica i divno plavo cvece uz stazu mi ne izlazi iz glave,bozanstvena kombinacija.Sledecu godinu moram uzeti seme majcine dusice,ove sam propustila,al sledece necu.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2009 u 08:21
Predivno, prekrasno, prelijepo....Clap
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2009 u 08:37
Slažem se sa bakom...
smile79
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2009 u 13:40

draga svaka cast!!! vrt ti je super!

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2009 u 21:33
Cure hvala vamsmile79
Katrea,i meni voluharice sve utamane no od prošle godine stavljam lukovice u mrežu.Meni je ostala neka plastificirana od nekih majstora i nju sam izrezala na kocke,stavila u zemlju i na nju lukovice.Za sad funkcionira i ljiljani su tu,gladiole sve niknule a i prošle godine mi ništa nisu pojele od onog šta je u mreži bilo.Zvončić ti naraste do 1 metra,ako mu odgovara može i malo više no ako mu ne odgovara on bude niski ali isto cvate.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2009 u 21:36
Originalno poslano od člana andrea01 andrea01 napisao:

Po običaju kod tebe nešto predivno!

P.S. Moram te upozoriti, gosti se spremaju!!! LOL



ooo daa LOL
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2009 u 21:41
Hvala draga, moram ih posaditi u vrt, a nemam pojma kamo, naprijed ili odozada. Nadam se da će biti lijepi kao tvoji Big%20smile.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2009 u 22:00
Ma ako zafali znaš di ih ima.Već mi je MM reko šta sam  tu šumu ostavila a meni ih bilo žao baciti.U stvari je tu šimšir koji sam "rezuckala "svakako a sad se ni ne vidi u šumi tih zvončića.
Drage moje,gosti se uvijek nekud spremajusmile96
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 20:43
Pred ovakvom lepotom covek ostaje bez reci, kod ovolike ljubavi covek pada na kolena. 
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 21:46
Majčina dušica je preeeeekrasna!!!!!!!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4344454647 89>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.