Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krasula - Crassula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krasula - Crassula

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4344454647 84>
Korisnik
Poruka
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2012 u 21:11
Pinus,čestitamClap
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2012 u 21:47
aralija, ispraznio sam sandučić.

moon, pokazala je ovata još prošlu godinu da zna cvjetati. Formirala je tada 10tak cvjetnih pupova koje nije otvorila. Problem je bio što ja nisam znao kako sa njom da joj malo pomognem da procvjeta.

mali kaktus, hvala.      
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2012 u 21:53
Pinus...važno je da si joj uspio ugoditi i evo je - prekrasna i oblikom i cvatom
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2012 u 22:09
onda je moja neko muško i odabija suradnju po pitanju cvjetanja.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2012 u 22:50
ovako lijepu nisam dugo vidjela, zaista je krasna !
belica,zagreb
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2012 u 23:25

Ja bi molila pomoć oko moje ovate - stalno je napadaju uši, kao i dosta drugih sukulenata.
Špricala sam prije zimovanja sa bijelim uljem, a kasnije i sa onom otopinom voda,detergent za suđe i malo octa - s tim sam špricala već dva puta pa sam očito i spalila listove, ali ušima ništa ne šteti.
Šire se svaki dan sve više i više stvarno neznam kaj da radim.
Jel ima tko možda kakvu ideju ?

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2012 u 07:31
Anastazija nema ti druge nego tretirati sa nekim insekticidima. Npr. kombinacija kontaktnog i sistemičnog insekticida   Mospilan 20 SG i Confidor SL 200 . Dobro je pošpricati samu biljku ali i namočiti supstrat u otopini insekticida.
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2013 u 12:02
Evo još jedne interesantne Crassule. Ne stiže na red da je pokažem na blogu, pa ću to učiniti ovdje.

Crassula pellucida ssp. marginalis



Ako je već neko postavio sliku ove Crassule onda zanemarite prve dvijr rečenice
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2013 u 18:22
krasna je
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2013 u 22:26


Ovo je krasula moje susjede slikana krajem prošle zime – početkom proljeća . Ovu zimu za sada cvate približno pola toliko. No ima još dva mjeseca da pokaže što zna.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2013 u 23:18
Pinus, jesi li izvidio kakvo grijanje ta tvoja susjeda ima u plasteniku- stakleniku ?

A ova krasula je nevjerojatna, ne znam kako da kažem koliko je lijepa !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 00:14
Pinus...pohvale susjedi, no nisi nam opisao kako si ti svoju krasulu ove godine "natjerao" da cvjta.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 06:03
Glikice, još uvijek ju nisam pitao kako grije staklenik. Vjerojatno na struju jer peči ne vidim. Pitati ću sljedeći puta.

@moon, pitaš kako sam krasulu uspio natjerati da procvate. Jednostavno, pročitao sam što je Jim Mercer, član britanskog foruma o sukulentima BCSS napisao o cvjetanju krasule. Ja sam do tada radio upravo suprotno. On piše da krasulu na cvjetanje pokreće doživljaj „kratkog dana“. Svoju krasulu sam do tada držao u dnevnoj sobi, predugo osvijetljenu i za nju na previsokim zimskim temperaturama. Premjestio sam krasulu sada preko zime u negrijanu sobu uz jugozapadni prozor gdje su uvjeti za rast krasule bitno povoljniji. Ostalo je uradila priroda. Da se ne bi igrali pokvarenog telefona pročitajte Mercerov članak OVDJE.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 07:12
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:


Originalno poslano od člana Betty Boop Betty Boop napisao:

Nova sam na forumu,a pošto jako volim Crassulu ovatu volela bih vam pokazati jednu od mojih ljubimica


Betty, dobro nam došla.

Na forumu si nova ali sa krasulama sigurno nisi. Vidim da i sam miješaš supstrat, bravo. Lijepu malu krasulu si nam pokazala. Meni je za čistu peticu.

Na slici je moja Crassulla „Morgans beauty“. Cvjet joj traje i traje. Prošle godine je cvjetala 2 – 3 mjeseca. Nadam se da će i ove.
 
 
iiiii koja je ovo ljepotica..prekrasna je,a ja sam upravo saznala da mi je kikac kupila ovakvu....al cu da je mazim i pazim
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 07:22


@kamenjar, prava si sretnica. To je zbilja krasna krasula. Lagano cvjeta a cvijet joj relativno dugo traje. Evo jedna njezina friškija slika:   
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 10:39
Ova Morganova damica je stvarno lijepa.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 14:57
prekrasna je ta crassula pinus ,bas se radujem sto ce krasit i moju kolekciju..jako sam zadovoljna sa crassulama tako malo trebaju,evo sad na zimovanju sukulenti mi zadaju takve glavobolje bas me brinu ,sve nesto izduženo,iskrivljeno al crassule su mi predivne ...
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 16:11
A ja baš nešto gledam ovu ovatu Pinusove susjede, kako je visoka ! A moja nešto niska i široka ? To valjda zato što živi u Slavoniji pa glumi guzatu šokicu ?
A cvjetala ne bi nikako iako ima kratak dan i boravi na 10-tak stupnjeva.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 18:22

Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

A moja nešto niska i široka ? . . . . A cvjetala ne bi nikako iako ima kratak dan i boravi na 10-tak stupnjeva.

Glikica, možda bi malo više svjetla pomoglo da i tvoja krasula procvjeta ?

Krasule moje susjede rastu u stakleniku. Svjetla, imaju maksimalno moguće od ranog jutra pa sve do zalaska sunca.

Moja Crassula ovata raste uz jugozapadni prozor. Sada izgleda ovako:
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 18:34
Jedna ljepša od druge,moje na žalost ne cvatuUnhappy
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4344454647 84>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.