Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelargonije ili muškatle
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelargonije ili muškatle

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4243444546 94>
Korisnik
Poruka
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 23:05
kod mene su se sporije počeli razvijati pupići, ali ja sam ih slabije prihranjivala do sada.počelo je dosta mladih listova tjerati pa vjerujem da će i pupići uskoro pošto ću ih sada češće prihrnjivati....i nekako cvjetovi imaju bljeđu boju...vjerujem da je to od vrućine...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
elena84 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elena84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 12:34
majda, ja bih rekla da su cvjetovi bljeđi jer im fali prihrane... ljutka, kad zalijevaš svoje cvijeće, ujutro ili navečer?
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 13:38
može biti! jer sam mijenjala sada prihranu...probala sam sa kristalonom i nikako mi nije dobar! I prihranjivala sam 1 tjedno, ali sada sam nabavila biopon i sada ću s njime 2 puta tjedno! :)nadam se da će se popraviti za jedno tjedan, tjedan i pol :)...kažem,ovo mi je godina učenja! Sljedeće godine ću biti expert :)
Na vrh
elena84 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elena84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 13:55
i meni je ovo prva godina s pelargonijama, mislim da sam pročitala sve moguće forume o njima i znaš kaj, nisam niš pametnija, hehehe, ne znam ko je rekao tu na forumu, da cvijeće treba gledati i to je istina... :)
sam kaj su danas kod nas najavili nevrijeme i iskreno se nadam da će nas zaobići jer ne bih voljela da mi tuča opet uništi cvijeće, a nemam ga kam skloniti (imam preko 30 tegli) :(
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 14:11
Ako me pamćenje služi...ti si iz Osijeka? Ja sam iz Našica! :D....ja nemam tako puno....ali skinem ga s balkona makar na pod...meni je natkrit balkon, ali ako sijeće uvijek bude premokra zemlja...a, ovako je ipak malo zaštićenije nego da je u korpi. Kod nas je ujutro bilo nevrijeme, ali nije leda bilo!:)...mene je mučila ta prihrana stalno! Jer...susjeda preko puta ima prekrasne muškatle, ali ne poznajemo se nešto baš pa je nisam pitala čime prihranjuje, ali mislim da mi ne bi ni rekla...jer kao to su neke tajne...gluposti!:) gledam njene i vidim kak su moje slabije i stalno sam experimentirala! :D...iako, ja imam drugu vrstu!Ja imam jednostruke koje puzaju ali više su grmolike nego duge. To je tako kad pošalješ mamu da ti kupi cvjetiće :D...ja sam htjela te baš duge, a ne grmolike :)
Na vrh
elena84 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elena84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 14:25
ja sam iz Dugog Sela, kraj Zg :)

nemoj gledati njezino cvijeće :D, imam i ja takvu susjedu i kao ona ih prihranjuje jednom mjesečno s nekakvim kristalonom-moš misliti kak joj vjerujem :) al stvarno ne kužim te ljude koji neće reći kak im određeno cvijeće uspijeva...malo sebično,al nek im bude...

gledaj svoje i nemoj eksperimentirati puno jer ne stigneš vidjet šta cvijeću paše, tak sam ja...dok nisam rekla dosta i poslušala savjet od aralije i prihranjujem ih jednom s gnojivom za sobne biljke, drugi put s gnojivom za pelargonije i stalno tak izmijenjujem i čini se da im paše... :)
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 14:38
onda sam ja pobrkala :)...ma, vidim da mu kristalon ne paše! prije sam bila s plantelom prihranjivala, ali rekli su da je kristalon super...pa sam kad sam ovo potrošila uzela to...i 2 i pol tjedna sam gledala kak je sve manje i manje cvijeća i onda sam odlučila probati taj biopon! :)nadam se da će biti bolje! jer sam do sada i rjeđe prihranjivala! ja sam uzela biopon za balkonsko cvijeće jer je od litre, a prodavačica je rekla da je to isto kao i za pelargonije!
Na vrh
elena84 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elena84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 15:04
nemaš brige..događa se ;)

imam i ja neki biopon od prošle godine, sad sam čeprkala i našla ga, piše univerzalno gnojivo, pretpostavljam da je to isto...kad potrošim ovo kaj imam za pelargonije budem s tim nastavila jer mi ima sličan NPK omjer pa valjda bude dobro...
mislim da smo mi malo nestrpljjive kaj se naših pelargonija tiče, htjele bi da su odmah onak ogromne i prekrasne...budu iduće godine (tak su mi rekli) ak ih imaš di ostavit da prezime...
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 15:42
naći ću im mjesta! :D...imam jednu prostoriju van kuće koja se inače ne grije i gdje nam stoji zimnica, ali kad je vani jako hladno uvijek ložimo da se ne posmrzava sve! Tako da se nadam da će preživjeti! Oslobodit ću jednu cijelu policu koja gleda prema malom prozorčiću! :)
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 16:40
evo da se i ja uključim, pelargonijama smeta i prevelika prehrana, slabije cvijetaju a i lisna masa im je manja.Znači jednom tjedno i stvarno im treba dodavati lisno hranjivo. Ove godine je vrućina rano stigla i nove se nisu uspile razviti tako da ni moje ove godine nisu ništa naročito jer su mlade. Dogodine sigurno će biti bolje jer imaju razvijeno korjenje ove godine se cure strpite i sačuvajte ih za dogodine. Njima zimi ne treba toplina samo ih ne treba zaljevati, obavezno prikratiti do pola prije zimovanja
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
elena84 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elena84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 18:39
hvala aralija...ja se vodim tvojim savjetima i za sada je sve super...puj,puj,puj...da ne ureknem jer gledam u nebo i molim se da ne bude opet tuče... :)
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 19:07
Hvala aralija! :) nadam se da će sljedeće godine biti ljepše :) ....ali mislim da mi je ipak prihrana bila slaba...nikako im nije štimao taj kristalon!
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 20:06
Elena 84 nadam se da neće biti tuče već samo kiša što njima i tekako odgovara poslije ove žege, ovdje kod nas u Dalmaciji i sada je na mom sjevrnom balkonu( znači da od deset sati nema sunca) 35 C
Što bi mi dali za malo kiše 
Majdaaa kristlon se mora znati dozirati . Ja dam dobila malu žlicicu s njim i to ide na l vode što bi značilo da vrhom puna jušna žlica na 10 l vode, i ja je rastopim u toploj vodi tako da se rastipi sve a onda doljevam hladnu mada moram priznati da kristalon koristim više za vrtno cvijeće jer mi je idašniji a za balkonsko koristim u tekućini.
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
ljutka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 31
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljutka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 21:41
Ja svoje zalijevam vecinom navecer. ...
Na vrh
elena84 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elena84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 21:43
na kraju nije bilo ni kiše, al ajd barem nije bilo nevremena..baš fali i kod nas kiša, zemlja je suha ko pustinja...al interesantno kako nekad prođe i po 2 dana da ne zalijem pelargonije a na najjačem su suncu, a zemlja je mokra...ne znam, bolje da ne razmišljam previše nego budem sretna šta su se oporavile i dalje ih mazim i pazim :)
ja isto imam kristalon, al isto ko i ti i ja ga koristim više za vrtno cvijeće i to folijarno...a koliko sam i čula on i je više za folijarnu prihranu, e sad jel istina, meni se pokazalo da je...
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 23:19

Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 23:20
Volim pelargonije i pomocu njih sakrijem jednu ruznu ogradu izmedju mene i susjedne kuce.
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 23:58
Baš su ti lijepe! :)...ja sam stavljala malu žličicu kristalona na 10 l...tako je pisalo na pakiranju! Ma, znam da sam smrdala prehranu pa su mi oslabile...
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 10:09
Ja uzmem komplex tecnog mineralnog djubriva i s njim zalijevam svake subote svo cvijece. Sadim u supstratu kojeg nabavim preko jednog rasadnika iz Njemacke, ne djubrim dok biljke ne pocnu da rastu, a onda svake subote. I ne uzimam mnogocvjetne hibride, oni jesu lijepu ali dok su u staklenicima, kad dodju kuci pocinju da im smetaju nasi uslovi i ne budu mi tako lijepi.
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 15:31
zelena oaza prekrasne pelargonije!!!!
Josipovac,Osijek
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4243444546 94>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.