Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Za sve je "kriv" ukrasni slak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Za sve je "kriv" ukrasni slak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4243444546 96>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2014 u 18:53

Oduševile su me "zaštitne metle" od ljetnog čempresa (sve se da iskoristiti), ružica koja cvate kao da je mjesec maj, a najviše to da cijeli vrt ostaje takav kakav je.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2014 u 22:41
Pa ti si sa svojim mravekima i u ovo doba vrijedna! Ako ti niknu jabuke iz komposta, iskoristi ih. Prodaj kao podloge za cijepljenje sortnih jabuka jer teško je naći divlju jabuku koja je najbolja podloga. A možeš i ti iskoristiti za nacijepiti ukrasnu jabuku, ja ti dam plemke.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Veliki mravek View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Veliki mravek Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2014 u 23:54
Draga Andina, nesto vam je lijep vrtsmile55 
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 09:10
Mari, nova tura vinkica je već niknula, samo da se i održi. Uskoro slijedi još jedno sijanje.

Lantana, kad bismo bar imali klimu poput tvoje, mislim da ja ne bih ni prestajala s radovima. Djeci dobro dođe ova zimska pauza - ujesen je bilo malo bezvoljnosti među njima, a sada su se već zaželjeli vrtnih aktivnosti.

Natalija, hvala. Tvoji savjeti i donacije uvelike su doprinijeli ovome što sada imamo.

Slavujčice, i dalje čitam i kopiram sve tvoje savjete. Nadam se da se nećeš ljutiti ako od toga napravim jedan mali priručnik za sebe i svoje učenike. Naravno, na naslovnici ćeš biti navedena kao autor (pod pseudonimom).

Gute Fee, sljezove nisam slikala jer sam im optrgala listove pa su neugledni. Dobili su hrđu i jedva čekam da dođe nekoliko toplih sunčanih dana zaredom pa da ih poprskam fungicidom. Ipak, živi su i rastu, bit će ih pun vrt. Hvala ti puno!

Miranda, Blue sky, smile79!

Sara, vjeruj mi da sad već imam tremu kad pomislim da će doći netko od forumašica, ali stavit ću termin sajma (kad za to dođe vrijeme) pa kud puklo da puklo. A što se tiče inspekcije - pričekaj da počupamo korov jer ćeš inače ostati razočarana.

Carol, zahvaljujući toplom vremenu u zadnjih par dana, maknula sam zaštitne metle, ali bude li još zahlađenja, one su uvijek u pripremi. Mislim da ću ostaviti nekoliko ljetnih čempresa ove godine baš zbog ovakve zaštite.

Ana, ovo je vrlo zanimljiva ideja. Cijepiti neću sigurno jer nemamo mjesto za uzgoj jabuka, ali nisam znala da se teško nađu divlje jabuke kao podloga za cijepljenje. To mi je vrlo korisna informacija. Još kad bih znala prepoznati klijanac jabuke...!Ermm

VMsmile178!  Mogao si i ti navratiti malo u inspekciju. Ako ništa drugo, a ono da isprobaš kolko je debeo led na jezercu. smile96

Pozdrav svima uz sličicu mini narcisa iz našeg zakorovljenog vrta.

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2014 u 20:29
Andina, sigurno se neću ljutiti.
drago mi je da netko može nešto naučiti i da od vremena kojeg provedem na forumu bude i neke koristi.
znam da je mnogim članovima, to što pišem, poznato, ali uvijek ima mladih kojima dobro dođe vidjeti sliku i sve o  biljci na jednom mjestu.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2014 u 21:56
Hvala ti, Slavujčice! smile79
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2014 u 22:16
Ne samo sljezovi nego i mi smo potrebni sunca !   
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2014 u 01:18
Kaj se tiče klijanaca jabuke ne znam ni ja, ali drži se one dobre - ne čupaj niš za kaj nisi sigurna sto posto da je korov.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2014 u 01:23
andina ti i djecica imate zlatne ruke , zelim vam puno uspjeh i puno puno novih biljcica u vrtu !
smile64prekrasno je sve svaka vam cast smile141
Nihil agenti dies longus est. - Ništa ne radeći, dan je dug.
Na vrh
Veliki mravek View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Veliki mravek Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2014 u 01:00
ANDINA, dosta je meni bilo probavanja leda na jezercu hahah baš sam lijepo bućnuo smile96
Na vrh
Veliki mravek View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Veliki mravek Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2014 u 01:01
i da, dolazim u inspekciju što prije :D 
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2014 u 06:16
veliki pozdrav velikom mraveku  Smile
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2014 u 10:20

Malo sam svratila da vidim novosti...

Pozdrav Andini i svim mravekima, bili mali ili veliki!!!
 
smile113
Najsretniji ljudi ne posjeduju najbolje od svega. Oni samo naprave najbolje iz onoga, što im je na raspolaganju.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2014 u 16:59
Proljeće polako stiže Clap
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2014 u 00:21
Andina i mraveki, veliki i mali veselim se sa vama što će vam vrt ostati netaknut! Sada će proljeće pa će mraveki živnuti a do tada će čitati mali priručnik svoje učiteljice i drage nam autorice Salavujčice!
Svima velika podrška i veliki pozdrav!
smile57
Rijeka

Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2014 u 07:07
kooonačno sam se došetala, draga. Bravo vidim da ste i dalje jako vrijedni, i radujem se i ja što neće biti građevinskih radova ... iako to ustvari nije ok... ali nemogu si pomoći Embarrassed...
Samo naprijed, već ste do sad napravili čuda u tom vrtu, i čuda s tom dječicom i mada sam ti to već i rekla... da barem svaka škola ima jednu tebe..

smile113
belica,zagreb
Na vrh
dea78 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dea78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2014 u 08:06
Haj nova sam na forumu.nadam se da cemo se druziti uz nase biljcice.imam jedno pitanjce,da li netko ima crni sljez?ja imam svih boja al zelim crni.hvala na odgovoru.pozdrav svim forumasima i lijepo cvijece
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2014 u 09:15
Pozdrav svima koji su me posjetili uz ispriku što se nisam javljala. Panda, Belice, Dea - dobro nam došli!
Dea, imamo dosta sljezova, ali još ne znam kakve su boje jer su nam prošle godine došli kao poklon drage Gute Fee i tek će ove godine cvasti. Oni stari su bili crveni, bijeli i roza.

Dugo me nije bilo jer sam se predomišljala- staviti sličice na forum ili ne. Naime, korov ne čeka da ja riješim svoje privatne obaveze, a mraveki još ne poznaju korove pa bi mogli počupati i cvijeće ako ih ostavim same u vrtu.  Dakle, ne gledajte korov, gledajte samo cvjetiće. Embarrassed Smile

Ipak, malo smo bili vrijedni i dovršili naš "sladoled". U svaku rupicu posadili smo jednu sadnicu jastučca (Aubrieta) i sad čekamo da se raširi.




Napravili smo i novi kamenjar nasuprot starom, a odlučila sam se za njega zato jer je na tom mjestu zemlja puna kamenja, ostataka polomljenih cigala, šute i svega onoga što je ostalo od brojnih građenja i pregrađivanja tijekom posljednjih 150 godina.






U "starom" kamenjaru cvjetaju Saxifraga i Andromeda.




Uredili smo i "traku" ispred središnje gredice te na to mjesto preselili plavuljak (Ceratostigma plumbaginoides). Sad se još ne vidi jer je pod zemljom, ali mislim da će lijepo izgledati kad se proširi. Možda tu kasnije dodamo i proljetne lukovice te nešto ljetnica.


Žardinjera nam je poslužila kao mjesto za pelcanje ruža i ljetnog jorgovana te odlagalište posijanih sjemenčica. Ovaj način sijanja (u prerezanim pa zalijepljenim plastičnim bocama bez čepa) čini mi se najbolji jer sjemenke klijaju svojim prirodnim ritmom, a istovremeno su zaštićene od ptica, mrava i sl. te odmah adaptirane na vanjske uvjete. Jedino ove u horizontalnim posudama treba povremeno prozračiti. Lijepo se razvija sve osim puzave majčine dušice - nju nam je spalilo sunce.Cry Al imam još sjemena pa ćemo pokušati ponovno.


Proljeće je stiglo u svom raskošnom izdanju i u naš vrt.


Zumbuli




Anemone (Hvala, Ana, što si me uputila na pravi naziv! Hug Dugo sam mislila da su to ranunkule.)


Tratinčice


Nova kamelija


Ljubičice


Jako lijep korovčić, mislim da je Cerastium arvense.


Narcisi


Šarenolisna vinka


Još novih cvjetića - sasa (Pulsatilla)


Lopoči već naveliko šire listove, a nismo još stigli očistiti jezerce.


U sjenovitom vrtu cvao je još jedan kukurijek...


... a onaj veliki pozelenio.


Bergenija


Biskupska kapica (Epimedium) jedna je od najnovijih biljčica u sjenovitom vrtu.


Kavkaska potočnica (Brunnera macrophylla)


Procvalo srdašce.


Presličice


Jaglac


Evo malo onoga što nam je cvjetalo u toploj učionici.
Prkos


Amarilisi, orhideja, kala, begonija




Panoramske slijede kad počupam korov.Smile Pozdrav svima!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2014 u 09:55
Veliki bravo za vrijedne mraveke! smile141
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2014 u 13:26
Preslatke proljetnice! Oduševila me anemona! Mislim da sam i ja takvu posadila prošle jeseni ali za sada nema cvjetića, samo listovi. Do onda ću uživati u tvojoj!
Najsretniji ljudi ne posjeduju najbolje od svega. Oni samo naprave najbolje iz onoga, što im je na raspolaganju.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4243444546 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,332 sekundi.