Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Za sve je "kriv" ukrasni slak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Za sve je "kriv" ukrasni slak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4142434445 96>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2014 u 01:24
Navratila sam k tebi , pogledala si sve kaj god nisam vidla i ustanovila da sam puno toga propustila !
Veselim se iducoj sezoni , slikicama vrednih malih mraveka i profesorice , koja daje sebe u projekt
a ne po shemi 08/15 ! Svaka ti cast , draga Andina !
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2014 u 09:10
Prošetala sam opet ovim lijepim vrtom.Uvijek se jednako divim tvom entuzijazmu i vrijednim ručicama tvoje dječice.Učionica je za primjer.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2014 u 00:30
Betty, Anabistrica, Gute Fee, Camellia, drago mi je što ste navratile i hvala vam na lijepim riječima.

Imam novosti: ove godine opet ništa od građevinskih radova.Exclamation
Bezveze sam se uzrujavala i paničarila. Sada ne znam da li da se veselim zbog vrta ili ljutim zbog dvorane. Ermm Biram ipak ono prvo! Big smile

Prošli put pokazala sam vam cvijeće u učionici u cijelosti, a sada ću pokazati neke od biljčica pobliže.
Dakle, prvo one koje cvatu:
Begonija (mislim da je zovu slonovo uho) cvate sve ljepše.


Amarilis procvao prekjučer prvim, a danas drugim cvijetom.


Božićni kaktus (uranio je dobrih 11 mjeseci LOL).




Još jedna begonija - zapelcana jesenas.


Vinkica (Catharanthus roseus)


Phalaenopsis


Trebam li ga presaditi?


Biljčice za koje sam mislila da ih nećemo uspjeti sačuvati, a sad se spremamo na pelcanje:
Crossandra se malo izdužila, ali je živa!


Medinilla
pušta nove listiće




Peperomia


Još jedna peperomia (Hvala, Pčelice!)


Alsobiu sam već "prespojila" na drugu teglicu da je zapelcam.


Koprivice


Nemojte se smijati - imamo mi i prkose cijelo vrijeme na prozoru. Jednog od njih našla sam jesenas na cesti kao otkinuti komadić, zapelcala ga u vodi i još se drži. Za drugog nemam pojma odakle je, ali znam da nije iz našeg vrta. Oba su dala sjeme.


Primio se i pelcer hoye.


Echeveria


Ovo je valjda neka aloa.


Cyperus alternifolius ima uvijek dosta vode jer je u kanti.


U njegovu podnožju raste nešto meni nepoznato, a vjerojatno je to vodeno bilje. Naime, ovaj je cyperus bio ljetos u jezercu.


Dio biljaka držimo na negrijanom stubištu, no ni tamo nije baš Bog-zna-kako hladno.Brugmansija je orezana, a reznice su u vodi. Lijevo od nje je Coronilla, sklonjena s hladnoće jer je još mlada, a desno u kanti je ljubičasta datura koja pušta mlade listiće.


Tolmiea je još živa unatoč rijetkom prskanju.


Završit ću slikom gardenija na zimovanju. Prskam ih kad god stignem i molim Boga da prežive.









“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2014 u 07:39
jako lijepo andina, vidi se da ulazes puno truda....drago mi je zbog vrta koji u konacnici ipak nece postati gradilisteWink
a prkosi k'o prkosi....bas prkoseSmile
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2014 u 08:09
Odlične vijesti!
vrt ostaje vrt i sigurna sam da će bit još lipši,šareniji i bogatiji i da se možeš
upustiti u planiranje izgleda novih gredica,
Amarilis,begonija,božićni kaktus i ostale biljčice su prekrasniHeart
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2014 u 00:07
Nemoj se ljutiti , draga Andina ! Sve ima svoje vrijeme !
Tako nas barem uci taj nas zivot !
Sarenilo cvijeca ce pripomoci da neke zakljucke lakse podneses !
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2014 u 20:09
...hej draga...super izgledaju ove tvoje sobne biljkice u učionici koje pretpostavljam čuvate za proljetnu prodajuSmile...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2014 u 20:38
Monna, vjeruj  mi da još nismo ni u što 100% sigurni. No, ponašamo se kao da će sve ostati po starom.

Miska, zahvaljujem! smile78Planiramo već sve u šesnaest! Mraveki hoće prave vrtne klupice i koševe za smeće! Čak su rekli da će ih sami napraviti (samo ne znam od čega). LOL

Gute Fee, nisam se ja ni ljutila, samo mi je bilo jako žao kad sam čula što se sprema. Kad ti dođe gradonačelnik sa svom svojom svitom i kaže da 1. travnja počinju radovi, pa još pokaže gotov projekt, što ti ostaje drugo nego povjerovati?! A pritom samo ja znam koliko je truda tu uloženo, koliko smo donacija dobili, koliko djeca ovdje uživaju... Kako onda ne bih bila žalosna?

Da ne mislite kako izmišljam, evo dokaza. Prilog o izgradnji dvorane počinje točno 19 min. i 30 sekundi nakon početka emisije.
http://www.hrt.hr/enz/sto-vas-zulja/232677/

Sara, u pravu si. Većina biljčica namijenjena je prodaji, ali to ne znači da će i biti prodane. Wink Neke će, sigurna sam, završiti kod naših forumašica, neke u vrtu, neke služe samo za pelcanje, a velik dio onoga što ostane do ljetnih praznika udomit će mraveki. Big smile
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2014 u 01:23
Ha, ha, ha, gradonačelnik je još jednom potvrdil ispraznost svojih obećanja. Znam da nije dobro da nema radova, ali s druge strane, drago mi je zbog vrta ko i tebi. Stvarno bi bila velika šteta uništiti toliki trud, a i ljepotu.
Bome si ti lijepo i školu napunila, vjerojatno je to najcvjetnija škola u gradu, ne računam poljoprivrednu, ako. 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2014 u 15:59
Odlična ideja za klupe i kante Sigurno svi imaju doma neke daske ili po koju kantu(limenu ili plastičnu) koju će svojim vrijednim rukicama pretvoriti u nešto korisno. Bili radovi ili ne,na kraju će opet ostati jedan komadić zemlje koji ćete zajedno uređivatismile161
i svi pelcerići će nać svoje mjesto.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2014 u 17:39

Draga Andina, pozdrav tebi i tvojim mravekima smile79

Lijepo je vidjeti koliko ste vrijedni, jedva čekam baciti pogled na novo proljeće u vašem vrtu...smile161

Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2014 u 21:51
Miska, Bugica, pozdravčić! Drago mi je što navraćate.

Dok je velik dio Hrvatske okovan ledom i mnogi doživljavaju pravu katastrofu, čini mi se pomalo neumjesno pisati o našem vrtu (jer mi tih problema nemamo), ali ipak sam odlučila staviti par sličica. Zima će uskoro proći i bilo bi glupo u proljeće pokazivati sličice snijega i zamotanih biljaka.

Otkako s djecom stvaram ovaj vrt, sve promjene u prirodi gledam drugačijim očima. Možda će ovo iskusnim vrtlarima biti smiješno, no mene je oduševilo kad sam vidjela kako se priroda pobrinula da biljčicama stavi "kapice" od snijega u vrijeme kada još postoje opasni mrazovi.


Mi smo ipak bili unaprijed oprezni i pobrinuli se za dodatnu zaštitu. Evo kako su dečki zaštitili mirisnu grahoricu.

Čini se da joj je ova zaštita bila dovoljna jer za sada je još živa i zdrava!
Prošli tjedan dečki su malo plijevili, a posadili smo ovdje i dvije stepske svijeće, kupljene na rasprodaji. Opet meni vrag ne da mira, ali pukla bih da ne isprobam! LOLZnam da nije vrijeme za sadnju, ali pozicija je odlična - zaštićena od vjetra, tlo puno šljunka, pijeska, šute, ljeti je pržiona, a zimi s malo vlage. Sad jedva čekam da vidim hoće li izaći!

Kotula nam se lijepo raširila i bilo bi mi žao da ju je snijeg spljoštio. Zato sam joj jesenas stavila ovakvu zaštitu.

Samo da ju ne unište proljetne kiše! Dio sam, za svaki slučaj, unijela u tegli u učionicu.

Ovo nije smreka nego rododendron zaštićen smrekinim granama.


Lampranthus je uza zid, dobro zaštićen "metlama" od ljetnog čempresa. Još uvijek je živ i zdrav, zajedno s palmom u sredini tegle.


Lopoči su na dnu jezerca, ispod ledene kore.


Dihondru nismo ničim zaštitili, no i ona je zasad živa i širi se ludo.


Našoj "ajsbergici" ne treba zaštita, ona cvjeta i pod snijegom... Big smile


... kao i kineski karanfil.


Prije nego je pao snijeg, razbacali smo naš kompost po gredicama u sjenovitom dijelu. Pogledajte kakav smo divan kompost napravili! Baš sam ponosna! Nekima se gadi ta zemlja puna glista pa me začuđeno gledaju kad se ovako oduševljavam i vjerojatno misle da sam malo skrenula. LOL  Jedino se malo bojim koliko će nam jabuka sada niknuti u vrtu. Tongue


Do prije par dana sjenoviti vrt je izgledao ovako:

Danas već ima manje snijega.

Bili smo vrijedni i u razredu - posadili smo lukovice amarilisa i rizome dalija koji su od jeseni bili zamotani u novine.




Kažu da će od četvrtka biti toplije. Mislim da ćemo uskoro početi s proljetnim čišćenjem.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2014 u 22:05
samo riječi hvale za vrijedne ručiceClap a zbilja vam divno uspijevaju ..naučili ste brzo kako se radi s cvijećemThumbs Up bravo za vinku koja je procvala
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2014 u 22:07
Vrijedni ste u svako doba godine. Vidim da je za sada sve po starom, vrt, nastavnica i đaci idu dalje. Bit će gušt pratiti vas dalje. Amarilis je krasan Clap
život je more
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2014 u 22:10
draga andina veseli me da će vaš vrt ostati u izdanju u kakvom je, tj. sigurno i ljepšem, a bez radova

biljke su vam super, dobro ste smislili zaštitu od snijega i hladnoće
mraveki su vrijedni kao i uvijek, kako i ne bi kad imaju najbolji primjer za to uz sebe

a sobno cvijeće vam je vrhunsko
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2014 u 22:12
Andina, ostala sam zadivljena kada sam vidjela koliko života ima u tvom vrtu i koliko su dijeca, unatoč zimi, zainteresirana za rad sa biljkama i promatranje promjena u vrtu.
Sigurna sam da si ti za to najviše zaslužna ti, i trebalo bi nagraditi svakoga, tko makar jednu osobu motivira da zavoli prirodu.
Ipak, najviše me oduševila zadnja rečenica u tvom uvodu.smile79
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2014 u 22:21
Slatki su ovi mali vrijedni mraveki ! Kako i nebi kad ih vodi ovaj veliki neumorni "mravek"     
Na vrh
Miranda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 1263
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miranda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2014 u 13:27
Već neko vrijeme otkrivam vrtove na forumu, pa tako došetah i do ovog.
smile199Prošetala,zavirila u svaki kutak! Toliko truda,volje i ljubavi utkano je u ovaj vrt!
                Što reći nego smile141za tebe i mraveke!!!
 PS: Tako mi je drago što su vas bageri zaobišli!Wink
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2014 u 22:58
tvojoj ekipi i tebi toliko dobro ide da mi možemo samo čestitati i divit se ,smile57
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2014 u 17:46
...svaka čast najdraža forumska učiteljice, sve pohvale za tebe i klinceClapClap...obavezno molim staviti unaprijed termin rasprodajeWink!!
Velike pohvale i za kompost, izgleda odlično...sme mi se čini da ću uskoro morati u inspekciju jer će ova današnja kiša sigurno oparati i posljednje ostatke snijega...
lijepi pozdravSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4142434445 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.