Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Amarilisi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Amarilisi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4142434445 85>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2011 u 14:21
Milica7 predivni su...ja obožavam amarilise!!!
Zvjezdana drago mi je da Ti je konačno krenuo,ljepo je čuti kad se ljudi vesele Thumbs%20Up ja Ti držim fige da Te ne razočaraju...pošalji nam fotke onda smile78
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2011 u 14:32
Hvala, Tea, sada je ovo zadnji cvijet amarilisa ove godine. Jednog sam od prije oprašila i bit će , nadam se,  sjemena.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2011 u 15:22
Blago Tebi,moj samo pušta lišće i nije cvjetao.Jedva čekam sljedeću godinu da se iskaže u najboljem svijetlu...
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2011 u 19:08
moji od lani pustaju samo lišće,od cvijeta nista,neznam dali mi je jedan od njih 8 cvjetao. da ih izvadim pa opet posadim?
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2011 u 22:43

rose, nemoj ih vaditi nikako - jedino ako ih možeš staviti negdje u vrt-kažu da tad bolje napreduje lukovica.

Nemoj biti razočarana, ako si poštivala sve njegove zahtjeve cvat će ti iduću godinu- sve ovisi o veličini lukovice....
 
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 14:33
Da,i ja se tako nadam sunceeee.Držim fige rose Thumbs%20Up
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 14:49
Bilo je kišno vrijeme, nije bilo kukaca pa sam ja pokušala i uspjelo je. Snažno sam puhala u cvjetove amarilisa i evo na jednom se stvorila čahura sa sjemenom.


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 17:31
Super sa Si uspijela Thumbs%20Up sad Ćeš moći sijati sjemenke kad pukne čahura smile126
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2011 u 23:29
Cure drage vidim da volite amarilise..Moram priznati da ih i ja volim jer cvijetovi su stvarno prekrasni. Imam ih dosta, nešto u vrtu, nešto u posudama. Neki su već ocvali a oni vrtni cvjetaju sada..Međutim ove godine dosta njih nije cvjetalo, izrasli su samo listovi kao i kod dosta vas. Razlog ne znam...Ja ih ništa posebno ne tretiram niti gnojim, možda je u tome greška...U jednoj posudi još od moje mame, ima 5 lukovica i uvijek cvjetaju..Ove godine nema niti jednog cvijeta, samo listovi...Molim savjet da li da ih vadim ili da čekam drugu godinu?
Međutim oni koji cvjetaju, dva od njih imaju kratku stapku, cvijetovi su skoro na podu...Još je ostao jedan koji ima pupove, slike kad se otvore...Evo ih u svoj svojoj ljepoti...
 
 
 
 
 
sutra je novi dan
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 09:05
jagoda, ako imaš mjesta stavi ih sve u vrt- kažu da tad lukovica bolje napreduje.
Prije zime ih izvadi, pusti da se listovi osuše, stavi ih na tamno i hladno a kad vidiš da su sami od sebe počeli ponovno tjerati posadiš ih u tegle ili odmah van ako nema opasnosti od mraza....
 
        smile79
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 09:16
ajme ovi dupli su predivni :)
moj ce izgleda imati 3 cvijeta ja zadovoljna :D
Per aspera ad astra.



Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 10:46
Jagoda nemam rijeci kolko su predivni....zbilja ostavljaju bez daha.Svaka cast na ovakvim amarilisima...
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 11:31
Jagoda, da li tvoji, ovi sa slike, amarilisi formiraju sjeme? Jako su mi lijepi.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 12:29
ovo nisu dupli ovo su trostrukiLOL





i izgledaju prekrasno unatoč patuljastom rastu smile55
~Cvijeće je zemljin način da se nasmije~
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 23:53
Jagoda,prekrasni amarilisi,nemam riječi da se izrazim kako su lijepi.smile94
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 10:11
Jagoda...divni si...
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 23:59
Jagoda, ovi su za StarStarStarStarStar+!
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 01:46

Drage moje ljubiteljice amarilisa SUNCEEEE, ZVJEZDANA, 2201TEA, MILICA7, MORANA, SILVESTRA, NICHIL i FLORAMYE hvala na komplimentima za amarilise...Ovi na slikama su stvarno posebni, a kupljeni su na sajmu cvijeća u Pordenone- It lani. Posađeni su lani i bili su u vrtu cijelo vrijeme bez vađenja i sad su ponovo procvjetali, samo na kratkoj stapki. SUNCEEE, hvala za savjet o lukovicama.Moji amarilisi su uglavnom od lani u vrtu, ali nekoliko ih je još u pitarima. Nemam baš puno mjesta u vrtu ali probati ću  ih još nekoliko ugurati...WinkWinkWinkWink

sutra je novi dan
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 13:24
moj prvi se otvara imat ce tri cvijeta nisu bas veliki ali ja zadovoljna :D uslikam kad se otvori
Per aspera ad astra.



Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 13:36
Zvjezdana super veselimo se fotkamasmile213kad procvjetaju
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4142434445 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.