Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rijeka
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rijeka

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3940414243 58>
Korisnik
Poruka
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2011 u 08:00
smile76Danas me nekako uvatila nostalgija za Rijekom,gradom,gdje sam provela sve svoje godine.........
pa navratim često ,ali sam danas i otvorila dušu....i ostavila trag.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2011 u 15:31
Rječanke, a i ostali, pala nam je tema skoro u zaborav, gdje su slikice, što radite, zar nema nekih novosti.
Evo da ja osvježim temu sa jednom sitnicom, koja meni znači puno, a nekome bi bii samo komad kamena.
 
Danas sam na poklon dobila (osoba koja mi je ovo poklonila točno je znala što radi) dio kamenog stupa (original) koji je skinut sa "case veneziane" u Rijeci, jer se obnavljala i dobila nove stupove.
 
 
Za podsjetnik onima koji poznaju Rijeku, to je ova zgrada u ulici Dolac 7, iz pretprošlog stoljeća.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2011 u 17:24
Ima Rijeka prelijepu staru arhitekturu.... samo treba hodajući pogledati malko više od vlastite visine.WinkBig%20smile
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2011 u 18:16
Samo vi skidajte stupove, kad se zgrade počnu urušavati bit ću tužibaba i odat ću tajnu LOL
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2011 u 18:55
He-he Otok, na žalost ovo su htjeli bacit u smeće, jer su ih djelimično zamjenili novima. Ovo je polovica, a ja znam gdje je druga polovica, pa ćemo zajedno tužakat i podjelit dobit, a kakve smo sreće pokazat će namsmile52
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2011 u 20:15

Prije par dana (prije ngo sam se išla omaćuhicati) bila sam u Sveučilišnom kampusu. Dok je kćerka obavljala proceduru oko upisa, ja sam švrljala okolo sa fotićem. Stoga evo nekoliko fotografija...














studomati






Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2011 u 21:08

Nataly, svaka fotka našeg lijepog grada mi osvježi neka sjećanja. Ove napr. na ovo proljeće kad sam gore išla na predavanja iz hortikulture.

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2011 u 22:15
Bravo Nataly.Ja sam kao žitelj blizu Trsata pozdravila s oduševljenjem uređenje ovog dijela grada... kampusa. I spremala se ušetati ovako kao ti pa slikati, ali me pregazilo vrijeme. Eto moja je unuka  upravo diplomirala u ovoj krasnoj starinskoj zgradiBig%20smile
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2011 u 07:12
Divan  vam je kampus!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2011 u 23:26
Danas mi se ukazala prilika da malo obnovim ovu temu.
Ove sam jeseni upisala "napredni" tečaj iz hortikulture, koji naš grad organizira za građane "treće dobi". Iako mi se taj izraz baš ne sviđa previše tečaj je hvale vrijedan i  puno toga sam naučila. Predavanja se održavaju u Sveučilišnom kampusu i to u prostoru Akademije za primjenjenu umjetnost, a naš predavač je inž. agronomije, specijaliziran za krajobrazn u arhitekturu gosp. Krivošić.
 
Danas smo imali predavanje na terenu, kako bi naučeno primjenili u praksi. Tako smo se sa vrtnim škarama i rukavicama po dogovoru uputili u Vilu Ružić na Pećinama. Većina nas nikada nije posjetila tu prekrasnu vilu i njen veliki park, pa je tim više doživljaj bio upečatljiviji.
 
T u se nalazi prekrasna knjižnica sa preko 8000 knjiga, vila je uređena stilskim namještajem i umjetničkim slikama, te predmetima za svakodnevnu upotrebu i u njoj žifi prof. Matilda Ružić, praunuka naše poznate spisateljice Ivane Bralić-Mažuranić.
 
Evo malo slika unutrađnjosti vile, naravno uz dozvolu gospodina Teodora, koji je skrbitelj zbirke .
 
Gospođa Matilda i gospodin Teo dočekali su nas srdačnom dobrodošlicom
 
 
Nas je bilo oko dvadesetak, pa nas je ugodno iznenadio posluženi šampanjac
 
 
Prije obilaska okućnice dali smo se u razgledavanje kuće, pa evo što je snimio moj fotić
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Portret Ivane Bralić Mažuranić
 
 
Gospođa Matilda doista sliči svojoj prabaki
 
 
Vila je otvorena za svakog tko je želi razgledati, ali uz prethodnu najavu.
 
Kako je naš posao ipak bio vani razgledali smo okućnicu, koja se pruža do mora i zaista je impresivna.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Uhvatili smo se posla i uspjeli u urediti, na žalost premali dio ovog prekrasnog parka, no naši su domaćini bili zadovoljni, jer je svaka pomoć dobro došla.
 
Park sliči na jedan veliki mediteranski vrt, pa obiluje našim autohtonim vrstama.
 
 
Nakon tri sata provedenog vani, pozvani smo u kuću na čaj, zamoljeni da se upišemo u knjigu utisaka, koja se vodi već stotinjak godina, pa smo još  malo razgledali unutrašnjost
 
 
 
 
 
 
A na kraju zamolila sam naše domaćine da napravimo jednu "zajedničku"
mojih kolega s predavanja, s našim profesorom.
 
 
Tu sam upitala naše domaćine dali bi ih mogli posjetiti članovi cvjetnog foruma, pa kako su bili oduševljeni idejom, mislim da bi se to moglo organizirati, barem za ekipu 051.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2011 u 23:39
Bravo Triša izvrsna reportaža Clap, uz tebe smo svašta naučili. Prekrasna vila, unutrašnjost bogata umjetninama, knjigama, starinama, jednom rječju predivno. U vrtu se vidi da je malo zapušten, ali ako tvoja ekipa dođe još koji put i on će zablistati.     
život je more
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2011 u 08:38

Prekrasno Triša!
Za vilu Ružić sam čula, no kao i mnogi nikada nisam bila u razgledavanju iste. Nakon ovih slika zaista sam poželjela vidjeti to uživo.

Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2011 u 08:45
Triša što bismo mi da te nema.
Živim, tako reći nadomak... a nikad vidjela, osim s ceste u prolazu.
Hvala ti na ovoj prekrasnoj fotoreportaži....smile78
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2011 u 08:50
Pred nekoliko godina razgledala sam ovu vilu.
Hvala Triša na slikama.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2011 u 09:32
Hvala vam drage moje, zaista je prekrasno i vjerujem da ćemo se organizirati i skupno dogovoriti obilazak!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2011 u 12:23

Hvala Triša na ovoj reportaži. Na tren si me vratila u djetinjstvo kad sam trćkarala po jednom takvom vrtu  sa rođacima koji žive na Pećinama.
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2011 u 18:24
Bravo TRIŠA,
Sa tobom sam na svim tvojim putovanjima.Clap
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2011 u 06:17
I ja putujem s tobom..
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2011 u 09:05
Triša  uživala sam u tvojoj reportaži, bravo!!!
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 01:02
Triša,
hvala na poučnoj reportaži.

 Putujući s tobom, svašta ću vidjeti i naučiti. Tongue


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3940414243 58>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.