Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelargonije ili muškatle
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelargonije ili muškatle

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3940414243 94>
Korisnik
Poruka
elena84 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elena84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 18:36
hvala na savjetima, nadam se da ću ih spasiti :)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
elena84 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elena84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 21:19
evo kako sada izgledaju nakon orezivanja :(((( takve nisu bile ni kad sam ih kupila!



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 22:38
Ako želite bujne pelargonije i petunije obavezno ih pincirajte,vrlo brzo iza svakog lista tjerat će Vam nova mladica sa cvjetom i popuniti praznine,neće biti izdužene i slakaste i lijepo i bujno će cvjetati,a prihranjujte na što ste već naučile i što Vam je pri ruci...pelargonije se između dva zaljevanja moraju prosušiti,pa neće divljati u dužinu...ja ih zalijem jednom do dva puta tjedno po naj većoj vrućini a kad je ovako kišno ne zaljevam ih jer bi bilo suvišno...
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2012 u 09:31
Evo mojih pelargonija...
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2012 u 09:54


Jedan mix....


Moja najdraza....

Najstarija...bila je u hladu pa jos nije procvjetala

Ovu sam dobila od mame..

I to je to zasada....
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2012 u 13:15
Pozdrav svima;molim savjet!Primjetila sam na pelargonijama,visećim duploga cijeta,da se vrhovi listova kovrđaju i imaju crvenkasti rub,koji se s vremenom potpuno osuši.S čim da ih pošpricam?Dali pomaže Antacol WP70?
Josipovac,Osijek
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2012 u 14:38
pitanje: kako se pravilno pinciraju muškatle?

ja nisam to nikada radila, pa me zanima, jer sam primetila da mi na jednoj nižoj vrsti
(stojeća spororastuća vrsta muškatle, koju gajim na balkonu jer živim na 9. spratu, pa bi mi puzajuće forme muškatli brzo propale tj. slomile bi se od vetra)
posle precvetavanja sada već ima manje cvetnih pupoljaka, iako jednom u 10 dana gnojim muškatle radi pospešivanja cvetanja, i uklanjam precvetale cvetove. 


Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2012 u 17:07
Pinciranje se primjenjuje kod onih biljaka koje su sklone rasti u visinu ili duljinu i najčešće na jednoj stapci radi čega djeluju neugledno. Svrja ove mjere jeste da kada otkinete vrh biljke spriječite njezin rast u visinu, ali će biljka nastaviti rasti iz prva dva lisna pupa koji su skriveni u zglobu između lista i pupoljka.

Pinciranje biljaka, pa tako i pelargonije radi se na taj način što jednostavno prstima otkinete sami vrh biljke (ovisno o vrsti, kod pelargonije do 2 cm). Kod vodenike npr. ja kidam samo gornjih par listića recimo 0,5 cm.

Mogli ste primjetiti ako vam je nekad nehotice slomljena grana neke biljke da su se uskoro formirale nove dvije, na opisani način. To bi se trebalo dogoditi i kod vaših pelargonija.

Napomena: ovo se radi isključivo radi gustoće bljke i njezina formiranja. Naravno ako imamo više grana imamo i više cvjetova, ali samo pinciranje nema za svrhu postizanje bolje cvatnje.

Ovo sam napomenula jer mi tvoje pitanje nije potpuno jasno.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2012 u 18:39
zanima me bas to, kako se pravilno pincira.
znam da se radi o vrhu biljke , a li ja taj vrh nekako ne umem da odredim. bojim se da ne otkinem previse od biljke.

zanima me jos nesto: posle precvetavanja, na prvim cvetnim stapkama koje su dosta visoko iznad same biljke, nove cvetne stapke se slabije pojavljuju, i ako se pojave, one su dosta krace. zasto je to tako?
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2012 u 15:15
Prvo cvjetanje je uvijek najljepše, međutim kod pelargonija cjetanje je kontinuirano samo što je stapka možda malo kraća, ali cvijeta u pravilu ima više
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2012 u 10:06
evo mojih upravo snimljeni
 
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2012 u 10:12
ajama
Na vrh
boakill View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 80
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje boakill Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2012 u 22:15
malo za usporedbu..prva slika je kad su tek posađene...


a ovo je danas slikano

Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2012 u 23:34
Boakil,divne su ti pelargolije,,,a ovo belo ako su bakope,onda su sjajne...nikad nisam videla sa tako krupnim svetovima....kombinacija za 5!
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2012 u 15:35
boakill, predivno.
u kojim klimatskim uslovima zivis kada ti cvece tako dobro raste?
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2012 u 16:18
Hej bok! :) Ja sam nova na forumu pa da vas pozdravim. :) Cvjetići su vam stvarno prekrasni! Ajama čime prihranjuješ da su ti muškatli tako dugi i tako bujni? :)
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2012 u 16:24
Majdaaa dobro došla i čekamo tvoje fotkice
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2012 u 16:41
Hvala! :)...stavit ću ih čim poslikam i skužim kako se stavljaju :D
Na vrh
boakill View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 80
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje boakill Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2012 u 22:43
Originalno poslano od člana Lavandablue Lavandablue napisao:

boakill, predivno.u kojim klimatskim uslovima zivis kada ti cvece tako dobro raste?




cvijeće je na istočnoj strani,tako da od jutra pa sve do iza podneva je na suncu. sad kad su visoke temperature,zalijevam ih svaku večer i jednom tjedno prihranim kristalonom.ja presretna i prezadovoljna rezultatom
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2012 u 23:14
Originalno poslano od člana Majdaaa Majdaaa napisao:

Hvala! :)...stavit ću ih čim poslikam i skužim kako se stavljaju :D
 
Slijedi upute kako je objašnjeno i to je to. Ni ja nisam neki meštar kao ovi stari forumaši ali sam uspjela
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3940414243 94>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.