Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Amarilisi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Amarilisi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3940414243 85>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2011 u 07:42
Zbilja su ti svi predivni,kako ti ljepo cvjetaju.
Silvestra,jako si draga i hvala na tome smile79Nadam se da ti imaš dovoljno lukovica za sebe.Ja živim u Zagrebu...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2011 u 15:34
Tea ,nema frke na jesen prije nego amarilise stavim na zimsko spavanje nađemo se u gradu i dobiš lukovicu.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2011 u 16:45
Hvala ti puno Silvestra,castim te kavom.Zlatna si
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2011 u 22:41
Kada se reže stabljika ako ne želimo sjeme jeli nužno prašiti cimetom ili se samo može odrezati i ništa više?
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2011 u 23:10
Tea,ja svaku biljku kad nešto odrežem naprašim jer onda sam sigurna da na toj ajd nazovimo je tako rani od reza biljka može početi trunuti,a cimet je anti biotik za biljke.Malo čistim ubrusom potufam vodu koju biljka pusti kad odrežem i odma naprašim i tako se bržije zasuši i sigurnije je,ali nije obavezno.smile79
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 00:00
Ok,hvala na objašnjenju,jasno mi je.Pitam jeli obavezno zato jer mislim da ja toga doma nemam a ako će mi zatrebat kad ću stabljike rezat da znam kako se koristi.Daj mi još samo reci gdje toga ima za kupit (tipa konzum ili neki posebni dućani) i u kojem obliku,jeli to pakiranje u vrećici ili kako već.Nisam nikad to koristila a ako kažeš da je dobro za upotrijebiti zašto te nebi poslušala...svaki savjet zlata vrijedi smile78
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 17:50
Tea,to Ti je pakirano u male paketiće poput papra i tamo kraj njega u dućanu i stoji na polici,to Ti je prah smeđe boje i stavljaju ga žene u štrudle od jabuka.Imaš ga u Konzumu i u svakom dućanu.A sad evo amarilis od moje susjede,ja danas slikala.
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 18:00
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 07:44
Silvestra hvala ti puno smile78ovi amarilisi su predivni... smile93
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 11:19
Rozog ne mogu uslikati jer ne cvate ni meni ,ni susjedu koji mi je dao lukovicu.smile45
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 11:50
I moj je trebao bit rozi (bar je takav na slici) pa nije cvjetao.Izbacio je novi list nedavno...ajde bar nekaj se s njim događa  Thumbs%20Up
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 14:24
Bitno da se nekud miče.smile128
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 16:24
Pa jedva sam dočekala da se nekaj novog dogodi.Stajao je s 4 lista negdje 2 mjeseca i ništa drugo,osim kaj je pustio mladu lukovicu.
Sad mu konačno raste i taj 5. list smile213
Na vrh
Sunburst View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunburst Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 21:53
U istoj posudi s crvenim i bijelim je i ovaj šareni, kao što pokazujete, jedva čekam da se otvori cvijet.

Interesantno da su lukovice kupljene isti dan, odležale jednako u podrumu i posađene isti dan, ali eto cvjetaju u razmaku od tjedan dana.

Meni je o.k. barem ću dulje uživati u cvjetovima.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 23:22
Očekujemo slike Thumbs%20Up
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2011 u 00:28
Naravno,hoćemo fotke i Tea,vidiš da nema pravila kod cvatnje amarilisa ,oni cvatu kad hoće i ja sam im dozvolila da od mene rade što hoće jer nisu cvjetali po zimi kad sam skakutala oko njih ,a sad smile103imaju ludilo od cvjetova.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2011 u 08:46
Da,očito ja moram prestat plesat oko njega a on će cvasti kad će bit spreman...
Ma ja sam se nadala da će to bit čim sam ju dobila jer je to lukovica iz poljoapoteke i već je tretirana za cvatnju.Al očito je da će cvast kad će biti spreman smile45
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2011 u 18:46
Tako je Tea ,kad sam ja zimus iznemogla od nagledavanja  kad će pup,nije ga bilo,a kad sam prestala privirivati najednom je cvjetna stapka bila 20 cm i naravno pupovi.smile127
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2011 u 20:24
Silvestra, prekrasni su!
 
StarStarStarStarStar
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2011 u 21:38
Hvala Ti Silvestra na podršci,to mi puno znači smile79
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3940414243 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.