Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Naše dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Naše dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3940414243 140>
Korisnik
Poruka
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2009 u 08:57
Begonija je pravi gigant,  i prekrasna je. Clap
život je more
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2009 u 14:18
Cobaea,jako lijep cvijet...kako se presadjuje?? Bas mi je zanimljiv Tongue...
A Aptenia Cordifolia i jeste za kamenjara,ja moju drzim u vazniSmile ..tvoja je bas lijepa,zelena...s mojom nesto nije ok,list joj je svijetlo-zelene boje...! neznam sta bi moglo biti?? Ouch
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2009 u 16:22
Curke drage zahvaljujem na posjeti i pohvalama.
Niho, te lastavice imaju poseban tretman - ostavlja se prozor otvoren zbog njih, preko dana je na vratima ogradica da rea ne može ulaziti da ih ne splaši, sve samo da se othrane Wink. Jedne godine su nam na fasadi radile gnijezdo i svekar ga išao rušiti, onda smo svi tako navalili na njega da mu tako više ne pada na pamet.... sada im je čak pomogao - zabio je letvicu u strop na kojoj su napravile gnijezdo....
Lora vidiš moja begonija je još uvijek lijepa, samo smo ju morali skinuti sa prozora, no danas sam uspjela naći veeeliku teglu, tako da ćemo ju pred noć presaditi...
Dzomba, cobaea se sije iz sjemenki, kod nas je jednogodišnja....
Jučer opet nisam uspjela ovo malo slika što sam poslikala postaviti u galeriju, ali hvala Bogu danas sve funkcionira, kuc, kuc, kucamu drvo...
cinije opet cvatu
cinija
 i to ne da su duple, nego višestruki redovi latica
cinija
A ščira kod mene k`o u priči
ščir%20-%20amaranthus
ovo je najveća biljka - sa najviše "cvijeta"
ščir%20-%20amaranthus
 ovaj je crvenoljubičast i cvijet mu izgleda kao kapa Tilla Uelenspiegela
ščir%20-amaranthus
ovaj je nekako "rasperjan"
Svi su iz istog sjemena, a svaki drugačije izgleda.....
lijepi%20dečko%20-%20impatiens%20balsmina
procvao mi lijepi dečko od mamaae
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2009 u 16:29
Ruža penjačica ima par cvjetova, nije ni sluga onoj cvatnji od proljeća, ali dosadašnjih godina nije niti cvala drugi putpenjačica
PB220113
Samo usporedbe radi stavila sam opet sliku od proljeća
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2009 u 18:16
Ova slika od proljeća zaslužuje ponavljanje jer je prelijepa
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2009 u 18:27
ruze penjacice samo prvu cvatnju imaju obilnu  naredne su nesto slabije tipa cimbleri al treba im redovito kidati ocvale cvjetove onda one ponovno cvatu a rembleri oni imaju male cvijetove u grozdovima i cvatu samo jedamput al kad cvatu onda su pune cvijetica tako da se nevidi ni lisce .Sta se tice tvojeg cvijeca samo pohvalesmile57
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2009 u 22:37
Super ti je anemona, cobaea , trube, Reuškica...i sve ostalo cvijeće u vrtu. Ovo je tebi, a ovo je tvojoj -mojoj ljubimici
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2009 u 11:52
Eto ga sad vidi Kat.rea kako ona nađe lijepoga cvijeća-svaka čast a ta aščira da se to ne zove Akalifa -da i ja malo ispravljam smile96 i ako nije tačno nemoj me ispravljati pusti da i ja malo izigravam sveznalicu malo mi drago biti fol cvijećar sa znanjemsmile96
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2009 u 13:53
Taj šćir (ili kako kaže Niho akalifa)  je stvarno prekrasan. Tu sam biljku prije često viđala kod nas, ne u vrtovima nego u prirodi, sad je nekako nema.


Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2009 u 14:30
prekrasno cvijeće a ruža u proljeće fenomenalna, meni je i sada ljepa
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2009 u 14:37
baš ti je ljepotica ova ruža-pravo osvježenje! i cinija mi se sviđa, ta boja mi je zakon!
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2009 u 14:39
Niho, Otoče, hvala na posjeti.
Ščir je biljka koju kada jednom doneseš u svoj vrt, jako teško je se riješiš LOL.
 Čitala sam članak o njoj (njemu) kao o "zaboravljenoj žitarici" što me jako začudilo, ali kada sam malo razmislila sjetila sam se da smo nekada u hrani za kanarince znali nači komadiće puranovog nosa, koji je isto ščir, a to znači da su te sitne sjemenkice jestive.
Konačno sam uspjela poslikati moju gigantsku begoniju u novom ruhu
begonija
odnosno u novoj tegli, sada je dobila veliku teglu i solidnu potporu - lojtrica i ograda
cvijet%20begonie
a ovo je njen cvijet (kemijska je zbog usporedbe veličine cvijeta).
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2009 u 14:46
A ovo je moj klematis koji me obradovao kada je ipak odlučio ponovno potjerati, a sada već stvara i pupoljke, pa se iskreno nadam da će još i procvjetati. Za njegov novi život mogu zahvaliti Flavii, jer da ne bi nje, već ga nebi bilo, kako je jadno izgledao ja sam mislila da nema ništa od njega.
klematis
procvale su mi lijepe kate, zasad samo dvije boje
lijepa%20kata,%20astra,%20ljetni%20zvjezdan,%20callistephus%20chinensis
dupla i jednostruka
lijepa%20kata,%20astra,%20ljetni%20zvjezdan,%20callistephus%20chinensis
Hvala SilveK.
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2009 u 14:52
begonija je stvarno gigantes smile39a bez obzira na broj cveteka ruža je uvijek in..šćir mi je jako simpa a cinije krasne
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2009 u 20:31
Kat.rea-samo ti jedi taj svoj šćir kako kažeš ili puranov nos ja volim meso radijesmile156-a klematis je divan
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2009 u 22:56
Duda ako želiš napast samo reci da ti skupim sjeme LOL.
Niho, a nebi ti u vegetarijance?
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2009 u 23:26
Baš su mi lijepe tvoje imenjakinje, ove godine ih nemam, ali druge sijem sigurno. Clap
život je more
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2009 u 23:59
Stvarno je hibridna ta begonija,čime je hranišsmile50
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2009 u 00:00
U ovako kasne sate,put me naveo u tvoje dvoriste.
Uzivala sam gledajuci tvoje lijepo cvijece.

Jako su mi se svidjela tvoje ruze,ukraseni prozori i balkon pun cvijeca.
Tigrica cvijet e prekrasan.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2009 u 13:06
Lantana imaš pravo lijepe su i drago mi ih je opet imati. To mi je cvijet koji me podsjeća na djetinjstvo......
Shasha, ničim ju ne hranim, jedino sam kao i u sve ostalo cvijeće kod sadnje dodala osmocote.... to je stvarno super gnojivo za ljenčine LOL, uopće ne moraš razmišljati kada i koliko dodati gnojiva, samo cijelo ljeto zalijevaš cvijeće i to je to.....
Fuksija drago mi te vidjeti u mome dvorištu, tigrica je zgodna iako joj cvijet jako kratko traje( niti 24 sata), ali ipak interesantna je jer cvate iz jedne stabljike više puta, nije kao gladiola da odcvate i gotovo.
Svima šaljem smile78
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3940414243 140>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,531 sekundi.