Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj vrt seoski
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj vrt seoski

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3940414243 66>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2010 u 00:38
Mali Gogo eto i mene do tvog salaša, sve ti je super vidim ideja imaš a i volje to je najvažnije.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2010 u 10:32
pozdrav! Sve divno i krasno, naravno! Tongue Lasta je preslatka! Gdje si kupio police i onaj najlon preko njih za male plastenike, super izgledaju!
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2010 u 11:44
Hvala puno!
To su mali plastenici. Ima ih za kupit u svim shoping centrima. Ja sam jedan kupio u Plodinama, drugi u Pevecu. Ima ih i u Baumaxu, Bauhausu i ostalim "Baovima":D, zna ponekad bit i u Konzumu....
Praktični su jer ne zauzimaju puno mjesta.
Pošto sam zimus naučio zavarivat (što bi narod rekao "Švajsat"), u proljeće ću si napravit jedan prijenosni plastenik malo većih dimenzija, ali na istu foru kao ova moja dva.
 
 
 
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
niko5 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niko5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2010 u 09:17
Mali Gogo, imaš možda i najbolji vrt što sam zasad vidio na forumu.Svaka čast na uloženom trudu.Zanima me ova fotana je li u zatvorenom sustavu,znači ista se voda vrti u krug,i jesi dobilo ovako gotov oblik sa ovim amforama ili si sam to sve pravio,i je li kako komplicirano.Pozdrav
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2010 u 10:45
Niko, hvala puno na pohvali! Embarrassed (Iako ja vrtove ne ocjenjujem na način bolji-najbolji, meni su svi prekrasni na svoj način, pošto ne postoje dva ista vrta. Ne sjećam se da sam ikad došao u nečiji vrt, a da nisam vidio nešto novo i zanimljivo. Pa makar vrt bio i par teglica s cvijećem pod prozorom.)
 
Fontane su u pravilu napravljene tako da uvijek kruži ista voda. Pa tako i moja.
Specijalizirane pumpe za fontane su relativno jeftine i danas ih možeš kupit u svim većim trgovačkim centrima. Moraš samo obratit pažnju na to koliki protok vode želiš. Na kutiji s pumpom imaš dijagram odnosa visine dobave (to je visina između usisa i izljeva vode) i protoka. Prema tome vidiš koja snaga pumpe tebi treba.
 
A bazenčiće, amfore, kamenje, drvo....to sve možeš naći svuda oko sebe pa napraviti fontanu po svojim željama.
Moja je od plastičnih škafova koje zidari koriste na skelama kao posudu s malterom.
Sve skupa zamaskiraš kamenom da se ne vidi ružna plastika (možeš upotrijebit prozirni silikon za prozore kao ljepilo) i to je to. S vremenom fontanu nadopunjuješ, dograđuješ, pregrađuješ....tako da se s vremenom sve više mijenja.
 
Inače, ova moja fontana iduće godine ide van i na njenom mjestu ću radit malo drugačiju fontanu. Ova mi je već dosadila. Smile
 
 
E da, ključnu stvar sam zaboravio: nije komplicirano. Znanje potrebno da se napravi fontanica je na nivou učenika 6-7 razreda osnovne škole. Samo daj mašti na volju i nemoj se puno živcirati detaljima.... Sve ostalo će ići samo po sebi.
 
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2010 u 13:25
Jako pohvalno što već razmišljaš o proširenju fontanice ali i o novoj opremi za kavice!!! smile204Tebe ništa nemože iznenaditi!!! A ja sam već sada smrznuta, tražim slikice sunca i mora da preživim zimu a još nije ni jesen počela!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2010 u 21:55
Ajmeeee gogo!!! Pošalji meni fontanu ako je tebi dosadilaBig%20smile, LOL, meni nikako da se sve skupi pa da nađem vremena, materijala i ostaloga za nešto novo a kamoli za fontanu, moji doma kažu da sam prolupala skroz do kraja od kad sam našla tvoj vrt, pa tako i ostale vrtove icvijeće.Embarrassed Pošalji ju meni, heheh! Šalim se naravno, malo sam ti predaleko, u Hr. zagorju. HugPoslat ću ti adresu za one ljubičaste loptice, za sjeme, molim te ako ćeš imati, a ja ću tebi što god hoćeš dati samo da se odlučim o otvaranju svog vrta. A najrađe bi te usvojila, oh što nisam samo malo mlađa, samo jednu mrvicu....smile79
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
tyipe View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 15 Srpanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tyipe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2010 u 18:22
mali gogo ti si moj idol!
to što ti radiš ostavlja bez teksta.hvala ti na tome
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2010 u 11:15
Hvala svima na pohvalama!
 
Sunceeee:
Nije Zagorje tako daleko, ali fontana je napravljena od običnih škafova za malter, ništa posebno. Prijevoz ili slanje toga bi koštalo nekoliko puta više od njihove vrijednosti. A sigurno na tavanu ili negdje u nekoj šupi imaš takvih posuda od kojih možeš sastaviti sasvim lijepu i pristojnu fontanu. Samo vjeruj u sebe i ne zamaraj se puno detaljima. Napravi nešto što će goditi tvome srcu, biti unikatno i samo tvoje.
Drago mi je da si "prolupala" što se vrtova tiče. Tongue Smisao ovog foruma i jest da bude što više vrtlarski "prolupanih", u pozitivnom smislu te riječiLOL.
I još mi je draže što vidim da i ti polako upisuješ svoje ime među čuvarice i čuvare Zemaljskoga raja. Što nas je više, veće su i šanse za opstanak ove planete i čudesnog vrta u kome živimo.
 
Tyipe:
"Idol?", uh....to je malo preteška i preodgovorna funkcija za mene Tongue.
 
Zadržat ćemo se ipak na prijateljskom odnosu: jednakog među jednakima. To više odgovara mom svjetonazoru i mom načinu razmišljanja. Smile
 
Ali pohvale gode u svakom slučaju! Hvala ti!
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
tomica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2009
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 939
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2010 u 11:48
Ha,ha javio se Gogo.
A slike?
Na vrh
waterlily View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje waterlily Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2010 u 11:52
Bila sam već više puta u posjeti, al mislim da nisam ostavila pisanog traga. Krasno mi je sve, od ideje, puteljaka, handmade xxL vrča, do volje, truda i svega što je dovelo do ove ljepote.
Nadam se da ćeš nas razveseliti koji put i novom slikom.smile141
Na vrh
Fany54 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2946
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fany54 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2010 u 21:50
evo i mene u posjeti tvom salašu ,prošetala od prve do zadnje strane i uživala ,čak i osjetila miris cvijeća i trave.lastica je preslatka ,vidim da se mota uvijek oko fotoaparata i voli da bude u centru pažnje.vidim da imaš vrijedne ruke a i smisla za lijepo jed si uredio svoj vrt fenomenalno nemam rijeći i sve pohvale.

Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2010 u 22:55
smile199,  smile199,  smile199, i ponovo  lijepo, krasno, divno!!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2010 u 00:02
Imaš prelijepi vrt. S užitkom sam prošetala i divila se skladu boja i prelijepom raznovrsnom cvijeću vrlo lijepo ukomponiranim jednim s drugim......

Jako, mi je sipatična aleja gomphrena

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2010 u 10:13
 
 
 
Gonfrene još uvijek u punom cvatu. Ali polako odozdo sazrijeva sjeme.
 
 
 
Uređivao sam malo gredice u kružnom vrtu, ali....
 
 
....kad sam sadio ericu koju mi je poklonila mama, htio sam malo razrezati busen da se biljka lakše prihvati za tlo....
bilo mi je mrsko otići po škare pa sam upotrijebio skalpel...
skalpel je lagano prošao kroz tvrdi busen, ali još lakše meni kroz donji dio dlana....
Tako da sada nosim jedan lijepi modni detalj - ruku umotanu u zavoje, hehe LOL. Eriku sam naravno posadio. Bilo mi žao da se osuši, a rekoh - svejedno krv treba malo isprati ranu. Dok je krv ispirala ranu ja sadio ericu. LOL
 
 
Moji mali bagremčići polako rastu i baš ukrašavaju ovaj stražnji dio vrta, u kom pravim prirodni vrt, isključivo sa divljim biljkama koje rastu u okolici.
 
 
Jezerce u prirodnom vrtu se lagano puni kišnicom. A Lasta je oduševljena jer se opet ima gdje kupati.
 
 
 
 
 
 
 
Malo sam posadi i povrće sezona jesen/zima 2010. Rotkvice, špinat, bob, mahune (od kojih neće biti ništa) i pripremio gredicu za češnjak.
 
 
 
Na kraju sam malo sakupljao sjeme za iduću godinu. 
 
 
Al moram bit fer pa reći da sam se najviše odmarao, pa čitao, odmarao, čitao.... i tako cijeli vikend. Wink
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
tomica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2009
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 939
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2010 u 11:11

Već pola sata gledam ovu stranicu. Stranica otvorena ali se usta nikako ne otvaraju. Ova ljepota me ostavila bez teksta. HVALA ti na ovome. smile120

Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2010 u 11:21
Blagoš vama koji ste imali sunce za vikend, kod nas ga nije bilo. Ljubice sve je krasno i prekrasno, ali daj se čuvaj ozljeda. Nadam se da nisi i sam do hitne vozio.
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2010 u 11:33
Hvala Tomica na pohvalama. Nije baš neka ljepota, malo je postalo kao džungla, ali meni je baš po guštu. Ne volim baš sterilne vrtove koji liče na apoteku i gdje kukci, ptice, ježevi, gušteri, fazani, zečevi, žabe i druge životinjice nemaju pravo pristupa.... kod mene svi oni nađu svoje mjesto i svoje sklonište. Uvijek im ostavim nekakav panj, neorezano grmlje, gomile cigle, granje... to životinjice vole.
Tak da ti kod mene uvijek nešto šuška u grmlju i mrdulji u travi... a bome uvečer ili izjutra me posjećuju i tri, četiri srne. S njima se malo svađam jer mi pojedu voćke i ruže, al ajde...moraju i one nešto klopat. Tongue
 
Hvala Tija! Naravno da sam sam vozio, hehe. Pa imam još jednu ruku, a i na ovoj porezanoj su prsti bili čitavi. Umotao sam ruku u zavoj i teraj. Tongue
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2010 u 11:34
Gogo svaka ti čast! Jezerce sjajno izgleda, a Lasta stvarno uživa. O vrtu da i ne govorim... sve super!
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2010 u 11:44
Hvala Medvjed34!
 
Jezerce se nalazi u prirodnom vrtu i puni se po sistemu 'što mu Bog da'.  Ja ga ne nadopunjavam, samo se puni kišom. 
U 8. mjesecu je potpuno presušilo, a inače bude oko 0,80-1,00 m dubine.
 
Trenutno je duboko oko 20 cm i polagano se puni kišom. Do proljeća će bit puno do vrha. Kad je napunjeno drži nekih 10-15m3 vode. I ta voda mi služi za polijevanje vrta, mojoj Lasti za kupanje, trenutno se u njemu banja i oko 30tak žaba, kupaju se ptice i zečevi dolaze na pojilo.
Pošto je u prirodnom vrtu, ne želim narušiti prirodan ciklus punjenja i pražnjenja. Taj dio vrta sam prepustio u Božje ruke. Ja jedino unosim nove biljke. Tongue
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3940414243 66>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,189 sekundi.