Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Klematis  - Clematis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Klematis - Clematis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3940414243 136>
Korisnik
Poruka
pluton View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 21 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pluton Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2010 u 20:14
Originalno poslano od člana giga giga napisao:

Koja je vrsta ovaj tamno rozi? Predivan je!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2010 u 07:38
Taj crveni ti je Ville de Lyon.Smile
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2010 u 07:50
Ovako ih trebaš izrezati i popikati u teglu sa zemljom, neke se neće primiti, ali da ti 50 % uspije dobar posao.


Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2010 u 08:23
Mira i ovo na slici nije The President 100000 %. Imaš tamo 2 stranice prije moje presidente i nema sličnosti. Ima puno stranica na netu, dućana koji postavljaju krive slike na klematise.
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2010 u 08:34
Evo Plutone naš Ville de Lyon 


Na vrh
pluton View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 21 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pluton Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2010 u 22:37
Vaaaaauuuuuuuuuu prediiiivan je!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Thumbs%20Up
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Siječanj 2011 u 23:59
Klimatis koliko treba čekati da procvijetaju klematisi uzgojeni iz sjemena?
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2011 u 18:37
ja san danas ošišala moje klematise, nikada nisan ovako rano ih šišala, vidjeti ću šta će biti!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2011 u 18:58
Nemoj baciti, stavi ih u zemlju....
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2011 u 19:37
gotovo, već su bačeni!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2011 u 21:38
Antonija bit će smile232.  Ne bacati reznice, sve u zemlju.
Kako ću sada žicati?
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2011 u 13:34
lilie, i ja bi sama sebe , nsam mislila ništa glavom!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2011 u 21:46
Bit će drugi put!! smile157   (mislim na reznice a ne ovo)
Ima još načina razmnožavanja (polaganja u zemlju)  
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2011 u 10:18
Pozz svim ljubiteljima clematisa! Sretnu novu i sve najbolje! Puno novih biljčica, puno proljetnih cvjetova na vašim clematisima!!smile154smile113.



A sjemenu treba dosta dugo da potjera. Mi smo jednom već poludili od čekanja i taman mislili bacit sve i zasadit nešto novo u teglu, kad ono ispod površine male klice bile. ja sam ih tri puta sijao i zaboravio na njih dosta vremena dok nisu potjerali.
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2011 u 10:30
Ljudi moji što raditi? Ovo vrijeme nije normalno, sa -5 na +16. Od snijega i leda do proljeća u 1. mj. Pa ovo je drugi put da mi biljke u vrtu počinju pupat, prvi put je bilo nakon onog velikog zatopljenja u 11 mj. A najavljuju još duže vremena ovakvu južinu. Da li onda ranije orezivat klematise ili ne? Joj opet će biti bezbroj insekata ako zima ponovo ne bude došla.smile63

Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2011 u 12:12
Stvarno više ne znam šta raditi. Mislim da ću svoje klematise obrezivati kao i svake godine 2-3. mjesec. Reznice staviti u zemlju i podijeliti.
Molim sve koji orezuju da ostave reznice.
Klimatis tvoji su Thumbs%20Up.
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2011 u 12:25
Mi bi uz naših 14 vrsta htjeli još : Multi Blue
                                                     Josephine
                                                     Freckles
                                                     Alpina Frankie
                                                     Macropetala
                                                     Jckmanii Alba

Pa ako netko ima nek na proljeće(uskoro) kod orezivanja pusti koju reznicu, pa ćemo ju mi s veseljem udomiti!!!
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2011 u 12:34
Kada kažeš 14 klematisa smile227
Od ovih što si nabrojao imam samo Multi Blue jako mali -jedna grančica.
Na proljeće ću vidjeti šta je ostalo od njega, ne bih ga dirala dok malo ne naraste.
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2011 u 14:04
Srećom u neznanju naši clematisi dok su još bili bebe( neki od njih) posađeni su odmah i primili su se skoro svi jako dobro osim Comtesse de B. i Westerplate koji su morali u tegle na jačanje. Pillu, Montana Maylen, Tangutica su se primili izvrsno, neki drugi malo manje dobro, al opet za to koliko su sezona u vrtu odlično.

 Definitvno najbolji recept za sve vas koji nove sadnice kupljene u MBM-u, Bauhausu, Kalii, Konzumu mislite sadit u vrt. Pričekajte bar 2-3 god da budu u tegli, pa im nakon 2 sezone malo još tu teglu povećajte i onda ih nakon 3 godine jake i spremne prebacite u vrt. To iz iskustva govorim, iako ove agresivnije vrste, kao tangutica, alpina, montana, većinom 1. 2. skupine orezivanja mogu odmah.
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2011 u 18:33
Ja ću sa orezivanjem svojih klematisa koji su vani (iako su puni pupova) sačekati još malo jer najavljuju da će opet stići ciča zima pa se bojim da ne bi stradali.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3940414243 136>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,407 sekundi.