Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Falenopsis - Phalaenopsis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Falenopsis - Phalaenopsis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3839404142 58>
Korisnik
Poruka
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2013 u 00:43
smile64smile79 Bebolina svaka čast,,,smile55  

Kraljica si orhideja!!!! smile73
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2013 u 14:27
uaaaaa, moje zimus kupljene ocvale orhideje za 20 kn su procvale konacno! sad znam i koje su boje hahah
prva, fotic je malo ubio boju, al vjerujem da ju vi sa milijun orhideja prepoznate, intenzivno je ljubicasta


a ovo je druga, kaj je najbolje, procjvetao je keiki a mama tek tjera cvjetnu granu :D
odusevljena sam bojom, super su mi ove flekave :D

velika gorica
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2013 u 19:32

Prekrasne su, BRAVO !
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2013 u 17:39
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2013 u 17:43

u hladovini ispod oraha
Na vrh
komadek View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2012
Lokacija: koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje komadek Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2013 u 16:36
jako su ljepe ja ih imam dosta
Na vrh
Ana1511 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Siječanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ana1511 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2013 u 14:56
Pozdrav svima...
Pred par dana kupila sam plavu orhideju i trenutno je zbilja predivna i nemogu je prestati gledati :D
Eh sad... znam da je umjetno postignuta ta plava boja, a ja bih je zbilja htjela zadržati pa me zanima ima li koja iskustva s tim "umjetnim" bojama odnosno čime bih boju mogla održati?
Nailazila sam na prijedloge tinte ili modre galice (nije li ona otrovna... ili?) ali ne bih je htjela "ubiti"...

Pa ako koja ima iskustva, pls podijelite... :)

Hvala.
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2013 u 07:45
Dobila sam orhideju,no neznam kamo da je smjestim. Htjela bih je staviti na južni ili zapadni prozor,no u sobi se u zimskom periodu ne grije i neznam hoće li biti dobro ili će propasti.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2013 u 10:49

Niti slučajno južni ni zapadni prozor - jedino ako su tako zaštićeni da sunce ne udara.
Za orhideje su savršeni sjeverni ili istočni prozori.
Pročitaj temu malo unatrag, imaš jako dobrih savjeta. Bila bi šteta da ti se uništi !
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2013 u 22:31
moje orhideje stoje na južnom prozoru, s tim da sunce ne udara na njih, po ljeti spustim roletne....mislim da im paše taj položaj
 
 
 
i jedna grupna
 
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2013 u 22:38

Prekrasne su !
Kaj ti već sada sve tak cvjetaju ?

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2013 u 08:57
pčelica,kaj su krasne,ova točkasta je posebnaThumbs Up
Na vrh
Ana1511 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Siječanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ana1511 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2013 u 21:46
Pozdrav...
Curke... znate li mozda sto je ova "glava" na orhideji???
Prvi puta to vidim...



Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2013 u 18:13
to je mlada orhideja,keiki,pricekajte kad pusti dovoljno korjencica za odvajanje od mame :),ako sam u krivu nek me netko ispravi
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2013 u 22:15

Irena i ja isto mislim da je to beba !
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2013 u 08:36
da to je beba a kraj nje cvjetna stapka,ne diraj dok ne pusti korjenje i ne ocvate
--ovo je moja nova ,ni mala ni velika
midi orhideja
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2013 u 21:51
Mini phal
Na vrh
Ana1511 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Siječanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ana1511 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2013 u 22:48
Hvala puno, veselim mu se jako :D
Ova nova stapka je vec skoro za duplo veca... nevjerovatno  brzo raste :)
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2013 u 22:04
U nekom tekstu o phalovima stoji da se zračno korjenje koje oni puštaju ne smije odrezati jer ono pokazuje da je orhideja sretna.

Dosta mojih phalova ima zračno korjenje i zbog toga sam ja sretna jer se oni znači dobro osjećaju - a očito je jedan presretan jer ima jaako puno zračnog korjenja

 

Neki su u cvatu, a svi tjeraju cvjetne stapke  (neki dvije, tri, a jedan uz dvije koje su tek počele cvjetati tjera još tri nove). Bit će cvijetova!
Evo jednog dijela trenutno cvatućih:


A ovo je gemišt vrsta

Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2013 u 22:18
smile64smile64smile64smile64
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3839404142 58>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.