Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rajčica - Lycopersicon esculentum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rajčica - Lycopersicon esculentum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3839404142 78>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2012 u 16:44
i kod nas juce se prolila kisa danans se odma osjeti bolja basta preko noci sve poraslo.ja sam o prvi x poprskala fungicidom paradajz jest da mi je muka sto time prscem jednom u sezoni,ali gore mi tesko kad ga plemenjaca pokosi ako nisma prskala isto sma nabrala dobar pregrst preslice i pokisalila sa kisnjicom pa cu ih prskati sa ovom juhom pravo mi se prosle godine ispostavilo kao dobro za biljke.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Sasa22 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2012
Lokacija: otok
Status: Offline
Bodovi: 38
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sasa22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2012 u 16:49
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Sasa to je plamenjača. Ako se ne pošprica na vrijeme,odu i cijeli nasadi paradajza...


Hvala na odgovoru, bi li mlijeko i voda tomu pomoglo, ako je plemenjaca, a slike mi je muka postavljati, uglavnom to se vidi na volovskom srcu, na drugima ne.
I  jos nesto, grane pucaju od kolicine i velicine plodova, da li da neke i koje plodove da skinem, strgam

thnx
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2012 u 16:51
pokusaj vezati nekako i plodove ja sam tako proslog ljeta.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2012 u 17:33
Sasa dobro ti kaže Pustolov,pokušaj povezati nekako i plodove i ja sam tako morala lani raditi,jer su bile i jako krupne i prerodne. Za mlijeko ti ne znam iako sam čula za to,nisam s time eksperimentirala, ali znam da je Bordoška juha jako dobro sredstvo protiv plamenjače,u biti nemaš se čega bojati,to nije otrov,naprotiv čak je jako korisno sredstvo za sve biljke jer je na bazi bakra,no svejedno ni to se ne smije baš prečesto koristiti,ni lijek bio kemijski ili alternativni nije dobro uzimati u čestim i velikim količinama,tako je i sa svime ostalim...   
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2012 u 19:42
ove moje biljke su se nakljukale alternativnih pripravaka na bazi koprive i preslice da su pune ko boca
plus sto ljuske od jaja drzimu vodi pa i tim zaljevam paradajze.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2012 u 21:41
Pustolov ne vidim ništa loše u tome,kakvo je ovo vrijeme,sve je povrće puno nekih uši,buba,pa mora to čovjek nečime obraniti,a da pri tome manje našteti i sebi i biljkama. A alternativom ćeš sigurno manje naštetiti,nego da svaki dan koristiš neke otrove protiv uši i tko zna kakvih još sve nametnika,da ih sad ne nabrajam pojedinačno...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2012 u 22:54
znam MONSTERA zato sam neumorna u tome,evo jedna velika tura od preslice ceka za sutra pred vece.kao sto sam cula ovdje na forumu preslica ima jako antibakterijsko dejstvo i em hrani biljku svojim ljekovotim svojstvima,em ne da nametnicima da se nastane na biljci.ja sam se licno uvjerila prosle godine akd poprscem bastu navece ovom juhom ujutro sma pratila biljka raste i ond akad su jake suse!!juce sam morala ici daleko po preslicu,ali nije mi mrsko sve za moju divnu bastu
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2012 u 00:08
Ja osobno nisam koristila preslicu,ništa osim koprive koju sam koristila u vrtu unazad nekoliko godina. Nisam imala nikakvih napasnika osim španjolskog žutog puža,ali evo ove godine ima i u mom vrtu uši i još kojekavih nametnika. Za špricanje i zalijevanje preslicom sam i ja čula i sve si mislim da ću i ja morati u akciju traganja za preslicom!   
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
ljubičasti View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 27 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljubičasti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2012 u 12:14
Imam veliku terasu i ove godine sam prvi put posadio paradajze.Nisam znao ništa o njima,kupio sam flance,presadio ih u veće tegle,tegle sam napunio pola sa glisnjakom pola sa zemljom,,pazio sam na temperaturu,nikad ih nisam ostavljao vani ako nije bilo bar 15c,i lijepo su se primili i rasli,procvjetali su,izbili prvi plodovi,sve je bilo ok do prije par dana,kad sam primjetio da dosta cvjetova otpada.Kao da se otkinu sa peteljke i otpadnu.Zašto?
Čitao sam negdje da ih vjetar oplođuje ili da ih treba samo protresti dobro,i to sam radio,ali sve više ih otpada.
Redovno ih zaljevam,odnosno ne prečesto ali obilno.Nisu cijeli dan na jakom suncu i prihranio sam ih glisnjakom kad su počeli cvasti.Ima li itko kakav savjet što da učinim?unaprijed puno hvala svima!

Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2012 u 12:20
http://gardening.about.com/od/problemspest1/a/BlossomDrop.htm

http://www.tomatodirt.com/blossom-drop.html
velika gorica
Na vrh
cc13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 01 Veljača 2012
Lokacija: Turks and Caicos Islands
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cc13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2012 u 12:52
kod mene se na dosta san marzana pojavljuje nekakva crna fleka na dnu ploda, kao trulez, sta moze da bude problem? Previse zalivanja ili mozda nesto fali zemlji ili neka bolest?



Na vrh
ljubičasti View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 27 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljubičasti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2012 u 13:00
Hvala Wolf!

bit će da je zbog previsokih temperatura prošlih dana.Sad su najavili opet da ce bit 35 i više,pa cu ih unositi unutra bar za vrijeme najjačeg sunca.Vidjet ćemo.
Tak su mi prirasli srcu..svima okolo vec idem na zivce Smile
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2012 u 14:49
to se zove blossom end rot, obicno je problem sa neredovitim zalijevanjem ili nedostatkom kalcija u tlu...
baci pogled: http://vegetablemdonline.ppath.cornell.edu/factsheets/Tomato_BlossRt.htm
velika gorica
Na vrh
ljubičasti View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 27 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljubičasti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2012 u 15:26
Nov sam u svemu ovome pa me zanima moze li se i čime zaštititi paradajz od bolesti i nametnika a da to nisu pesticidi,čuo sam za čaj od preslice,mlijeko i bakrenu žicu,kakva su vaša iskustva,jel ga moguće uopce prirodnim putem obraniti od bolesti ili nema ničeg bez kemikalija?
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2012 u 17:04
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

   Ja osobno nisam koristila preslicu,ništa osim koprive koju sam koristila u vrtu unazad nekoliko godina. Nisam imala nikakvih napasnika osim španjolskog žutog puža,ali evo ove godine ima i u mom vrtu uši i još kojekavih nametnika. Za špricanje i zalijevanje preslicom sam i ja čula i sve si mislim da ću i ja morati u akciju traganja za preslicom!   [IMG]smileys/smiley1.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley1.gif" align="middle" />

to nemoj propustati jer i biljke trebaju lijekove pored hrane,a preslica je super stvar za to
ja danas imam za prskanja jednu juhu od deset litara,a idem u berbu da pokiselim drugu nesto bilja cu d aprscem,nesto cu d azalijem ovom vodom.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2012 u 17:14
i sto mi ide na nerve zaperci na paradajzu koej redovno kidam i opet mi se potkrade koji dok ga ja zamijetim on vec povelik i ne mognem d aga otkinem jer bih napravila veliki rez na biljci sijala sam jabucar samo njega 37 komada.prosle godine sam preko 200 kako je divno imati puno toga uh.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2012 u 17:27
Pustolov,naravno da neću to propustiti,ali ako bude potrebe za tim... Ako ne, neću ničime špricati,lani nisam ništa morala špricati,a paradajza je toliko bilo da je moja mama skuhala ok 20l,ja sam skuhala 30l,još ga imam kuhanog,a da ne kažem koliko sam ga još podijelila i koliko ga je ostalo na vrtu da jednostavno propadne. Bilo ga je uistinu jako mnogo!
Inače kad sadim paradajz, isto ga jako puno posadim,bar oko 150 flanaca. Ove godine ga nisam toliko sadila,tek da ga imamo za jesti...   
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2012 u 22:28
Ja protiv plamenjače koristim Quadris. Vrlo dobro sredstvo, a karenca mu je samo tri dana.

NO, muče me druge brige. Mojem paradajzu starim sortma se frču listovi i ima neke crne buhe, skaću ko buhe.

Paradajz koji sam dobila od prijateljice je na susjednoj gredici i njemu nije niš. Špricala sam sa eko dopuštenim sredstvom Neem Azal i nije pomoglo. Upravo smo pošpricali sa Actarom, pa bumo vidli. Da li je još netko imao takvih problema i kako se sa njima bori?
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2012 u 22:33
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Sasa to je plamenjača. Ako se ne pošprica na vrijeme,odu i cijeli nasadi paradajza...


Moji paradjzi su lani imali plamenjaču i nisu im se frkali listovi. Listovi sus e frkali onima koji su na sebi imali crnu bubu koja skače. To mi se je ponovilo sa paradajzima ove godine.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2012 u 22:34
da stvarno prosle godine ga je bilo kao u prici i ja od mojih jos donosim sos sto je mama pravilai vadim zamrznut i dan danas.
G.t. ja bih probala sa koprivom i preslicom zajendo pokiselit i spricati prvo da odstoji 2 dana.isto mozes kreca razmutiti i zaprsci tu gdje ih ima neka se potuse,ja sam proslog ljeta pravo paradajze prekrecila mislila sam da ce mi uginuti kad nista im.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3839404142 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.