Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj prvi vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj prvi vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3839404142 184>
Korisnik
Poruka
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2009 u 16:26
Ostavljam pohvale za drvenu posudicu a i za aroniju koja je velika i lijepa. Moje dvije su puno manje... Ne znam puno o njoj osim da je sasvim nezahtjevna, pa se nadam da ni listovi koji crvene ne znače ništa loše!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 00:13
Hvala na pohvalamasmile78
Baš sam zabrinuta na to crvenilo listova. To se samo javlja u jesen kada joj opada lišće.Cry
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 11:10

A da probaš napuniti i začepiti plastični bocu, poleći je, pa sa gronje strane skalpelom napraviti otvor za krpicu.

Voda iz boce nebi isparavala, boca bi se manje vidjela, a manji je rizik od istjecanja.
Vidi mene, ja se uživila u tvoje zaljevanje.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 11:21
U trku sam, spremam se za masažu, blago meni.

Napravila sam tako u nedjelju i nasula u bocu vode. U boci je manje vode, krpica je mokra. Ali moram još nešto primjeniti, da se ne šokiram na kraju eksperimentaLOL. Ponovo planiram hortenziju u Fužine, pa ći primjeniti i i onu tvoju metodu sa zemljom u boci, što je sigurno  sigurno.
Hvala ti što se brineš  , svaki savjet početniku dobro dođe. Cijela me fizijatrija savjetuje što i kakoLOLLOL.

Jučer sam počela plijeviti, mila majko ne znam što je korov a što biljka. Ajd povrtaljke su u redovima , pa se inekako razlikuje. Ali cvijeće bogami nije u redovima i treba mi dalekozor da otkrijem korov od cvjetića.

Ali cvijeće se drži. MM mi je jučer donio bar 300 litara vode, 2 bačve i hrpa boca su šnjirale dva puta  na česmu.

Milan Bandić mi ponovo iskače, što je ovo?Angry
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 14:27
sam lijepa
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

A čekaj Niho da joj noge očvrsnu i kosica naraste. Sutra idem u izviđanje vrta da vidim što je dignuto, a što spuštenoLOLLOL

Tvoja smokvica manekenka pa se folirašWink



Tongue---Kako sam lijepa---------mislim smokvica --čak pustila iz zemlje 2 mlada stablića -pa šta ću sa njom tolikomsmile39
Tongue
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 22:41
Pripazi Niho da je daleko od kuće , ima opasan korijen, razvaljuje sveEmbarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 22:44
Karanfili od susjede se primili.



Moj prvi iris , malo se objesio, ali nema veze. Suša uništava sve.

 
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 22:45
Sanduk ubrzano niče. Molim zatvorite gornju polovinu okaWink
Ovo je niklo za 2 dana, u nedelju nije ničega bilo a srijeda ovo.




Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 22:53
Stvarno sve brzo niče sad kad je zemlja topla. a ove karanfiliče obožavam, trenutno i kod mene cvatu, a kako tek divno mirišu!!!
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 22:54



Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 22:57
Još uvijek cvatu, nije mi jasno da ovoliko cvjetova daju. Ali mi je jedna osoba pojasnila da je to možda upravo zbog klime na terenu.






Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 22:59
Prkos je počeo cvati.




Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 23:02
I verbene su se rasplesale.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 23:08
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Stvarno sve brzo niče sad kad je zemlja topla. a ove karanfiliče obožavam, trenutno i kod mene cvatu, a kako tek divno mirišu!!!


Karanfili su lijepi  i stavila sam ih uz rub ograde. Moram tako sa svim cijećem , ako nekada krenu radovi na temeljima da cvijeće mogu lakše sačuvati i staviti neku zaštitu.

I mene je iznenadila brzina nicanja, ovo mi je jako pozitivno, pogotovo kad budem tamo svaki dan i mognem sve kontrolirati. Ovako ću i voluharici stat na repWink, ima da ogradim sve u bodljikavu žicu.LOL
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2009 u 01:05
Ovo sam maznula Hoji iz vreteka, ona se okrenula a ja čup čup.Wink  LOL
LOL
I jedan savjet svima koji režu cvijeće u vaze. U  ekskluzivnim hotelima da bi očuvali svježinu skupih buketa stave malo domestosa ili klora, plus sprajt ili šećer. Na taj način hrane biljčicu, a ujedno spriječe razvoj trulenja biljke ( bakterije, od toga travne juhe i smrde ).


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2009 u 01:10
I dobila sam iznenađenje na kavi, koje nisam očekivala. Zato su iznenađenja uvijek posebno draga.

Sad moram čekati i tepati da narastusmile213




A u ovom maku sam dobila i nešto specijalno, moram ga staviti na identifikaciju. Da li da ga zadržim ili ne?LOLLOLWink


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2009 u 01:11
Za 5 ljepotica sa kavesmile79
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2009 u 07:01
Smrcko, prekrasne su ti macuhice, pune su cvjetova.
Imam i ja tavve karanfile, kao ti, samo su moji bijeli i jos nisu procvjetali, a mirisu zaista bozanstveno.
Donijela sam ih iz nasih krajeva prije nekoliko godina.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2009 u 11:53
Hvala Fuksija na posjetismile78. I moji su tek prije par dana procvali. Ovdje je iznimno toplo za ovo doba godine. Svi su me grdili što prerano sijem za te krajeve, vraga sve uspjelo preživjeti. Klima je u kaosu. Kad pomislim da ću danas na sunce i žegu kosa mi se digne na glavi. Ali kad dođem i krenem MM me vuče za uši da idemo kući.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2009 u 15:01
Kako smo sretni -i ja samm sa tobomsmile164
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3839404142 184>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,312 sekundi.