Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Franjicine kopanjice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Franjicine kopanjice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3839404142 51>
Korisnik
Poruka
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2009 u 10:05
Ajme koja kamelija, tako lijepu ne možeš naći ni u Opatiji u parku. Neka ju dobro paze i maze jer ovo je stvarno prava kraljica!
Franjice kad si zadnji put presadila narcise, ja sam lani jednu vrstu narcisa koje mi nikako nisu cvale izvadila i bacila ih sa korovom pod stari zid. Da ih vidiš sad, cvatu ko u šesnaest, ne znam da li od straha ili su shvatili lekciju.
Probaj ih u jesen presaditi na novo mjesto ili isto tamo samo pliće, oni kako tonu dublje u zemlju manje cvatu.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2009 u 10:38
kamelija stvarno predivna!
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2009 u 21:05
Narcise seljakam svako malo, dio je zatečen kad sam kupila kuću, dio sam donesla iz cvjetnjaka MKM, dio kupila lukovice, dio stavila neke mini narcisice nakon cvatnje van. Jednom mi susjede rekle odreži zeleno kad prestanu cvjetati, bit će bolje, druga mi rekla nikada ne smiješ to skidati, čekaj da se osuši, treća mi rekla poveži ih u pletenice kad prestanu cvijetati...
Sad novi štos, svake godine na njih stavljam novu zemlju (pa one su u kopanjicama koje sam napravila u betonu, kako imam novaca tako dokupljujem zemju i podižem ograde, možda su sad lukovice preduboko!!!!!!!
Sve mi se čini kako će ove godine ipak izletjeti van iz zemlje sve i jedna lukovica!
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2009 u 21:22
Originalno poslano od člana FranjicaZG FranjicaZG napisao:

Moje bezobrazno okrutne narcise će dobiti izgon, prijetim im već 5 godina, poneko proljeće obraduju me sa 2-3 cvijeta maksimum. Mislim da im je ovo zadnje proljeće jer kod svih susjeda vidim više cvijetova nego zelenila a kod mene samo zelenilo. Potpuno jednako se ponašaju i one preslatke sitne bijele i one velike žute. Pokušala sam sve moguće ali jednako ne uspjevam... Čekam ih čekam...
 
Nisam ni ja imala cvijeta dok mi nisu rekli da im ne skidam lišće dok se ne osuši.
Ja sam htjela da vrt bude uredan i rezala sam lišće. Sada su me naučili da lišče oko polovice svežem da ne polegne i tako ostane dok ne otrune.
Zato sada imam puuuuno cvijeća. I ne selim ih nikako.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2009 u 21:35
jesam se nasmijala na ovo dizanje zidića pa ti ćeš uskoro imati pol metra zida oko kopanjica LOL i ja sam čula da im se ne smije rezati lišće dok se ne osuši i da ne smiju biti preduboko posađene..probaj ih posaditi u teglu,bolje nego da ih baciš,a ako bacaš,gađaj u mom smjeru šteta lukovica Wink
i kad si prije stigla posaditi nove biljčice? Smile
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2009 u 21:53
reci ti meni Franjice, jel tebi uspijeva ova kura sa pivom? imam ja goste na mladom klematisuAngry
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2009 u 17:59
Franjiceeeee, ne piva, pogledaj na http://www.cvijet.info/FORUM/forum_posts.asp?TID=1396 .
Ako se ne varam ti se griješ na drva, možda bolje sa pepelom.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2009 u 22:02
Kod taloga kave ne prilaze.
Meni se preko noći utopi u zdjelicu s pivom toliko onih golih puževa da mi je ružno vidjeti posudu.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 08:23

Sva sreća da sam prekopunokilašica pa nas ni orkanski vjetar nije mogao prevrnuti na našem putovanju u Žažinu. Prvo smo morali obići tri trgovačka centrana izlazu iz ZG,  ne bi li pronašli rozu pampasicu za našu dragu Mamuu (ne trebam reći kako ni Skitnica a ni ja nismo odoljeli pa se uvijek nešto vuklo iz tih dućana  za nama do auta) a pampasicu nismo našli.

No, našli smo veselo društvo u Lekeniku…vidi u okupljanju forumaša.

Zamolila sam Skitnicu da me kod Bešlića malo stavi pod kontrolu ili da mi barem čuva novčanik ali od toga nije bilo velike koristi. Čovjek na cveteke troši više nego ja,   moram priznati da ga nisam uspjela niti vidjeti kako kupuje ali sam vidjela pun portapak, važno mi je rekao da tih mojih par bodljikavaca držim u krilu kako se ne bi rasipali po autu. Ha, ha, ha, pa nisam ih imala ni kamo gurnuti koliko je on svega natrpao.

Predivno, razumljivo i nadasve zanimljivo upoznavanje sa čarobnim svijetom sukulenata, bodljikavaca, čuvara vode i kako li ih sve ne nazivamo od strane gospodina Hrvoja Bešlića prekidali su samo zvukovi škljocanja. fotoaparata. U nekoliko trenutaka dao nam je informacija za razmišljanje u nekoliko života.

Imala sam vrlo preveliku dilemu što kupiti i koliko kupiti…pustinjske biljke, biljke iz prašume,  jedan ali vrijedan trofej

 

Naša Triša je promijenila najdražu boju i preselila ovu ljepotu u Rijeku (morat ću ih posjećivati i tješiti se što nisam bila odlučnija i odnesla  u Zagreb)

A ovog žutka je zgrabio Lillin mužić (drago, prešutljivo stvorenje)

 ili kao što imam već doma neke male primjerke... na kraju odluka pala da mi treba za svaki mjesec po jedna radost, pa evo nas, divite im se:

 

 

 

 

Fenomenalna je njihova mogućnost prilagodbe okolini (vidim ja odakle znanje onim našim političarima…)

A sad jedan dragi visoki gospodin

 

 

Pa onda dva savršena, savršena okrugla (ma na koga me podsjećaju???)

 

Normalno, kad cvjetam, cvjetam ŽUTO

 

Malo promjene u boji (a možda ga ipak, na kraju dobije MMZ)

 

Ma divite nam se bez riječi, bez napisanog imena…ni ovaj puta se nisam zamarala latinskim nazivima iako je bilo lijepo slušati  baku Beu i Veru kako struno razgovaraju sa g. Bešlićem (no daleko sam ja od tog nivoa a imam taman toliko znanja da pouzdano znam gdje mi je mjesto)

 

 

Na sve to još jedan natjecateljski poklon gospodina Bešlića, satko od nas mogao je izabrati jednog pikavca po izboru (malog, debelog, velikog tankog)  i nagodinu ćemo imati natjecanje koji je najbolje napredovao(dobar marketinški potez, svaka čast). Izabrala sam malo, nezamjetnog, tankog (pa znate, onakvog kakva sam i sama)

U svakom sam pogledu naučila puno (koliko sam zapamtila to ćemo još vidjeti), pa između ostalog i tajne dobrih fotki naše Šefi….pogledajte kako to izgledan nakon njezine poduke, možete bubici prebrojiti nožice

Vratila sam se kući puno, puno prekasno (nosić MKM dobrano bio na podu) da bih odmah nešto sadila (samo su Skitnicini jaglaci, brani po mraku u šumi odmah dobili mjesto u velikoj kopanjici) pa za sada moji jučerašnji trofeji na okupu

Darove naše Mamee i ono što sam kod Branke ukrala pofotkat ću kad se oporavi baterija, sirotica dugo je izdržala.

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 10:15
Fotke su fantastične, morat ću i ja na poduku kod Šefi, kolekcija je super, a žućko će imati mlde izdanke, koje će te čekati naravno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 14:28
ovaj peti odozada ti je super (imao sam ga i ja) jako lijepo cvijeta i to svake godine. super je gospodin visokiSmile.
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 20:36
Polako moram završavati dan, MKM je spremljena u krevetac nakon bockanja, mjerenja, pikanja i  papanja...pa se nastavljam  se igrati a danas sam se stvarno naigrala (samo sam usput oprala i objesila dvije mašine veša, puše prekrasno pa će biti večeras i peglanja, skuhala ručak, mljac mljac rizibizi na način MPS - sa kukuruzom umjesto graška, zagrebačke šnicle sa pršutom umjesto šunke, ma šmajhlam se sinčeku ne bi li prije završio kupaonicu, žutenica/radič/maslačak sa tvrdo kuhanim  jajma i maslinovim uljem, i sa bažulekom i bučinim uljem), nema onog dosadnog pospremanja i glancanja - pa radovi su u kući....
a zato ima vremena i za cvijeće
... mi smo malo izašli na sunčanje
a mi samo virkamo kroz prozor
ja sam dobio novu ukrasnu teglicu, sve mi se nekako čini da rastem u krivom pravcu...
meni se novo okruženje jako, jako sviđa a već vidim i gdje ću visiti zajedno sa prijateljem
stavljeni su u novi životni prostor i trofeji iz Žažine, baš sam nekakva čudna baba, stalno nešto prikrivam, beton po kopanjicama a ovdej me smeta najlon, nkad zadovoljna.....
sva sreća da ona skrivena Dalmatinka u meni uvijek ima djeliće svoje tajne ljubavi pri ruci
pa mi "leptirići" plešu oko "ponosnog gospodina"
a mora biti i malo truda mojeg najdražen netjaka
I u stari kaktusarij su došli neki novi klinci a sad samo treba čekati da se svi zajedno naviknu na druženje
MPS postaje sve više pravi muškarac, baš i nije neki biljoljubac bio (od sveg povrća najviše voli krmenadle) a cvijeće mu i nije jača strana (umrjet ću od sramaAngry, poklonio je curi plastičnu ružu!!!!) ali izgleda kako  odrasta. Čim je vidio puzavce u novim posudama odmah im je odredio mjesto gdje će ih staviti u predsoblje... bila sam jako iznenađena tom idejom, nije mi uopće pala na pametWink. Nisam stigla niti reći što hoću, jasnoda sam bila sretna što mi barem jednom u životu jezik malo prekasno počeo raditi, odmah sam dobila i zadatak pobajcat posude u tamno jer je sve tako tamno ofarbano.
Teška srca, ipak sam uspjela ostaviti nešto i za MMZ... od plijena iz Žažine no tko zna ako uskoro ne dovede MPK doma neće ništa dobiti.
Evo raspisah se kao da sam na natjecanju za najduži post.. no, ima lijeka, ne otvarajte pa se ne morate mučiti čitanjem a ja se sama vraćam ponekad i pronalazim neke fotkice i neke dokaze obećanja koje su dali MPS i MPK... zlu ne trebalo, treba sve bilježiti!
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 19:29
Vidim da ste me poslušali, od kada nitko nije otvorio moje pisarije .. jedva sam ga pronašla ali nije bitno, ... pišem ga radi sebe, pišem ga da bih mogla uživati kad mi dođe teško a i pronaći što sam gurnula u zemljicu... pa eventualno prepoznati... a sad na početak današnjeg poslijepodneva
....vučem se kao truli krastavac doma, MKM od jučer nadurena, ne razgovara sa mnom jer Ninočka i ja jučer nismo ručale nego smo se samo igrale sa salveticama… slijedi novo cendranje… na stolu me dočekuje paket… baš me briga za spušteni nos, baš me briga za ručak (ni nema ga nigdje, štednjak uredno poklopljen i stavljen miljeić!!!) LANTANA

Jasno, nastavak durenja slijedi bez time outa

Ma ne mogu stalno plesati kako drugi sviraju… pa zato sad samo za sebe pjevuckam, ma koliko ih ima, koliko ih ima

Ne stignem ni razmišljati o klopi (kamoli sreće da je to malo češći slučaj, no nisam ja kriva za prenajedanje, nemam ja dovoljno zemljice za udomljavanje toliko cveteka pa da češće zaboravim na papicu,  kaj ne!)… ne stignem ni otići u svoj stan…. Jurim…. već sam kod kopanjica

Oko Sljemenskog zelenog kamena a u podnožju takome smjestile su se ove mirisne ljepotice

Pa dalje u bušovoj kopanjici sve više preseljene ljepote iz Dalmacije

 

Sva sretna MKM ipak nešto prepoznala pa su otočki karanfili dobili mjesto uz puzajuće mirisne roze karanfilčiće koje smo „pelcale“ u Zagorju

A uz zagrebačke ljubice

 opet u zagorskom panju lijepo su se smjestili Lantanini sukulentići

A mi smo se smjestili odmah pored, pod magnoliju

Susjedina se anđeoska trublja čudom čudi što joj to u blizini cvijeta i oduzima pažnju komšiluka (jasno da su došli vidjeti kakve su to radne akcije u mom dvorišću)

Pa su i dobile razlog za divljenje…. Prelijepa sam,

 

Ostalo ne stignem više staviti u zemljicu jer je mrak (dobar izgovor zlata vrijedi a moram samo vama priznati kako me noge više ne drže.)

Ružice su stavljene na čekanje slobodnog vremena, dobile su malo vodice i samo im se divim u kući!

Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 20:01
SmileSmileSmileSmile koji divan poklon- a ti si prava vrijednica bilaClapClap
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 20:16
Franjica, prekrasno ti posložiš priču, oduševio me vrt s kaktusima!!!smile39
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 20:41
Franjice, dobro je Monna rekla, kako ti samo složiš od svega priču to je nevjerojatno, a ti si i rekorder, jučer otišlo iz Brača, a danas već posađeno u Zagrebu.

Oni mali kaktusariji su super.
život je more
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 21:42
Ženo ti si sigurno fulala profesiju. Pod hitno nađi dobrog sponzora i put pod noge, kameru u ruku i piši putopise. Sigurna sam da bi imala čitatelje.
Priča o Žažini i kaktusima je fenomenalna, a bogme i ono što ste ti i Skitnica usput kupovali Clap.
Gdje si kupila i koliko si platila one čamčiće?
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 11:24
jel ovo ostić? prekrasan je Clap
uz ovakav paket moglo bi se pola kvarta duriti na mene danima smile42
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 11:57
Franjice dobar ulov, što bi mi bez Lantane, mali kaktusarij je famozan Thumbs%20Up
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 20:22
vauuuuuu-sta drugo da kazem!?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3839404142 51>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.