Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3839404142 203>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 09:46
Rado vas "vidim" u mom vrtu, puno hvala za pohvale, curke su mi dolazile i moralo je biti sve pici-pici a kad tamo to jutro je baš bilo nevreme i sve izmješalo, ali nama je bilo svejedno lijepo.
Liatrisi i echinacea purpure su vam najljepši, pa i meni.
Athena, liatrisi su ti višegodišnji, ja sam prije par godina kupila u Billi, gomoljiće u kesici, dosta su se razrasli, već imam 2 grma lila i ovaj bijeli, ovo proljeće sam ih rasađivala, ti gomolji baš lijepo narastu i puno bočno naprave mladih, ako nabasaš u kakvom centru na te kesice obavezno kupi i ne moraš ih preko zime vaditi van kao georgine jer one nisu osjetljive.
Privlače kukce i leptire preko dana, stalno su krcati.
 
Rudbeckijama i echinaceom sam očarana, moram nabaviti još vrsta, tako sam zadovoljna što sam kupila "bijelog labuda" u Decori, Od Silvek su mi niknule od sjemenja rudbeckie žuto-smeđe, a jučer sam bila kod Jagode i dala mi je jednu vrstu sitnih žutih.
 
Lana2 prostor kod ljuljačke je novi od ovog proljeća, bila je tu ljuljačka ali je dobila postolje jer kako smo se ljuljali tako smo nogama uništavali travu i noge od ljuljačke su uvijek propadale u zemlju.
Ovih dana nema ljuljanja niti šetnje oko kuće jer je tata počeo vrcati med a pčele su tako razdražene i nervozne da nema približavanja. Iza kuće zalijevam tek iza 22,00, kad su relativno mirne.
 
Zvrk ja isto obožavam ovakve travnjake, kad MM friško pokosi ja uvijek kažem evo nas opet u Wimbledonu.Wink
 
Niho, španski ti meni još i ide ali ovaj latinski, učila ga u srednjoj a ko da nisam, ove sam nazive uredno prepisala sa tabelica koje su bile zapiknute u svaku biljku iz rasadnika Decore, ko bi to sve popamtio, ja ti sada kad doznam ime koje biljke brzo napišem na štapić od sladoleda i zapiknem u zemlju Wink
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 09:58
Cvijeće i vrt su ti prekrasni, mogu misliti koliko vremene oduzima održavanje takvog vrta.smile57

Koliko jedeš sladoledaShockedna štapiću, da sa njima obilježavaš cvijećeWink?
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 10:21
Vrt je prekrasan i naravno sve cvijeće u njemu.
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 12:35
Bože koliko cvijeća pa koliko na dan onda pojedeš sladoleda da bi to sve naubadalaLOL
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 13:22
Srećom da me pamet dobro suži pa pišem samo one komplicirane kod kojih jezik lomiš. Wink
Moja Nina spremala te štapiće još od lani za Ledo nagradnu igru pa zaboravila gdje ih je spremila i tako prođe nagradna igra bez nje a ja našla brdo štapića za označavanje LOL
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 19:24
Stigoh do tebe, posle dugog tumaranja po vrtovima, da odmorim na hacijendi i da kazem domacici da je prava vrednica, kako je sve uredno i lepo.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2009 u 19:57
Originalno poslano od člana korijenko korijenko napisao:

Srećom da me pamet dobro suži pa pišem samo one komplicirane kod kojih jezik lomiš. Wink
Moja Nina spremala te štapiće još od lani za Ledo nagradnu igru pa zaboravila gdje ih je spremila i tako prođe nagradna igra bez nje a ja našla brdo štapića za označavanje LOL


I odma iskorištavanje diječiji štapića -korijenko -korijenkoDead
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 15:09
Mimar samo ti odmaraj kod mene ali znaš ovih dana kod mene na šterni ili na ljuljački možeš samo predvečer pa dalje, kad počinje mračiti, imamo opsajdno stanje, tata vrca med pa su pčele totalno unezvjerene.
Danas ujutro MM oko 8 i pol rezao blitvu za ručak u vrtu i jedna ga ubola, pobjegao je ko raketa LOL. Sreća da je pobrao dovoljno za ručak inače bi morala smišljati nešto drugo Wink
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 15:15
Nastavljamo dalje sa slikama. Tek sam predvečer uspjela slikati da ne doživim isto što i MM danas ujutro Wink
 
Ovaj put slike samo iz vrta ispred kuće zbog "opsajdnog stanja"
 
Roza margarete ponavljaju cvatnju, to se još nikad nije dogodilo
 
Kokotići isto - tamni i svjetli
 
 
 
Cinije su počele - Triša, tata je rekal da ovako lepe nismo nikad još imeli smile78
 
 
 
I žute pupavice - rudbeckie su počele cvjetat
 
 
 
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 15:15
Korijenko mirta ti je super, ja sam je nekoliko puta probala iz divljine preseliti u vrt i nije mi uspjelo, nisam znala da tako sporo raste.
Sve ostalo je prekrasno, posebno one dalije koje si i meni poslala, boja im je nešto posebno, samo ih meni grickaju mislim skakavci. Clap
život je more
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 15:21

Nema šanse da ja šećem bez pratnje, stalno je tu, čačka, razgledava, izležava se, zanovjeta ali bitno da je uz mene - moja Maša

 
 
Ove grmiće lavande ću sada pošišati jer je ocvala a žute margaritice nikako da mi se razrastu
 
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 15:36
kokotić,margarete,cinije,sve za 5!
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 15:40
I šta da sad kažem u jednom vrtu ko što je tvoj ne možeš puno komentrisati jer zanijemiš od ljepotesmile69
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 09:36
Korijenko Clap Prekrasno. Mogu zamisliti u prirodi ili u živo!
 
A tvoja Maša zanovjeta kao i moja. Samo moja ima već skoro 18 godina i spada u ljude!LOLLOLLOL
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 11:22
Sve ti je prekrasno i uredno. Zavidim ti na cinijama, moje su tek možda pedalj visinesmile99
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 11:33
sve je jako lijepo trava ,cinije,smile57 ljuljačka a naravno i maca
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 14:43
jako jako lijepo..smile141
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 15:14
Vidi ti Mase ! I ja dolazim na takvo lencarenje makar morala obuci pancirno odelo ili kakav skafander    
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 18:39
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Sve ti je prekrasno i uredno. Zavidim ti na cinijama, moje su tek možda pedalj visinesmile99
 
Šmrcko, ja sam uvijek sijala u proljeće one mini cinije iz kupovne kesice. Lani je Triša donesla na jednu kavu sjeme od cinija i ja sam uzele a nisam imala pojma kakve su . Niknulo ih je samo petnaest (sijala sam direktno u vrt) a sjemena je bilo jako puno, mislila sam kad to nikne bit će za cijeli forum. Mislim da su samo te tri boje: svjetlo i tamlo lila i crvena. Još mi neke nisu ni procvale pa još čekam možda bude drugih boja. Jedna crvena je tako velika ma kao dlan. Skupljati ću sjeme posebno po bojama, bit će sjemenja za svih!!!Tongue 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 18:52
Rose, Baka, Stefkaja, Mimar, Bromelija,Šmrcko, niho i ostali koji se kod mene prošeću a ne jave, svima velika smile78
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3839404142 203>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.