Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gorski vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gorski vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 58>
Korisnik
Poruka
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2010 u 15:39
Dalija je preslatka ovako šarena!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2010 u 19:47
smrcko - što znači krizanteme su ti totalno zakazale? Nisu preživjele ili nisi zadovoljna gustoćom, cvatnjom ili nešto slično? Vidjet ćemo kako će se ove moje ponašati

moon - Tongue

vilmač - Tongue

antonija i anaida - pohvalile ste dalije. Baš sam pronašla još jednu njihovu sliku, na kojoj se vidi da cvjetovi na istoj biljci mogu biti različito prošarani.



A sad bi molila vaš savjet. Po prvi puta sam kupila lukovice ranunculusa i frezija. Upute o sadnji su mi malo zbunjujuće. Kad da ih posadim i da li u vazu ili u vrt?






Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2010 u 21:06
ja sam ranunculus u 10. mjesecu posadila u vrt, lijepo su iznikle i rastu
ova dalija je prelijepa, takvo nešto zanimljivo nisam dugo vidjela!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2010 u 14:23
Aaaaa tak bu i moja dalija izgledala, jel da? Hug
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2010 u 14:29
Od hrpe krizantema , bilo ih je bar 3-4 tri vrste( ali buseni), pojavila se samo jedna grana. Ublizini su bili asteri, možda su ih ugušili ili nisu podnijele hladnoću. Više ih neću saditi, dok ne budem živjela tamo i mogla zaštiti.Cry
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2010 u 21:25

antonija
- ranunculus kod tebe može prezimiti u vrtu, a kod mene mislim da nebi mogao. Uzet ću u obzir jednu od onih opcija sa omota - posadit ću ih u 3. ili 4. mjesecu u vazu

Horti - da, da... gomolj od te dalije je kod tebe

smrcko - i ja sam posadila oko 4-5 busena krizantema. Dvije vrste su mi preživjele (vidjet ćeš slike na sljedećem postu), ali je nikla po jedna grana. To mi je bio samo pokus da vidim da li može prezimiti. Iduće godine se nadam da će biti gušće. I da ne zaboravim, nisam ih preko zime uopće zaštitila.

Hvala svima na posjeti...Tongue
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2010 u 21:37
Ovo su posljednje sličice iz vrta za ovu godinu (cvatu još samo krizanteme i jedan neven).

- krizantema crvena



- žuta krizantema (jako je niska)



- prije par dana procvao je jaglac (ne cvate tako kao u proljeće)



- po drugi puta ove godine procvao je i ovaj sukulent



- ovaj grčki oleandar poslala mi Shasha, tek je sad procvao. Žao mi je da više ne vidim njene slike na forumu, kao ni slike lili42 koja mi je također poslala neke biljke




I još malo pa će moj vrt usnuti zimski san. Ali ja neću - ja ću šetati i dalje vašim vrtovima, pogotovo onim morskim...
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2010 u 21:50
Baš ti je zgodna ta šarena dalija. Lijepo ti je i ovo zadnje jesenje cvijeće.

Ranunkulus i  frezije mogu se saditi i u jesen i na proljeće. Mislim da je u tvom kraju bolje na proljeće, a u vazama mi budu ljepši nego u zemlji
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2010 u 22:07
po tvome cvijeću se nebi reklo da su mu ovo zadnji trzaji, lijepo je!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2010 u 00:29
Sve ti je još uvijek lijepo, no posebno me očarala dalija

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2010 u 00:32
lijepo ti cvate u vrtu, ona bijelo crvena dalija je zgodna, i krizantemice također, volim to naše starinsko cvijeće, nikad ne dosadiClapClapClapClapClap
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2010 u 00:34
 smile200i ja tvojim vrtom. smile141za daliju!
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2010 u 00:44
Nataly, grčki oleander je predivan, moj favorit!smile120
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2010 u 08:04
Nataly grcki oleandar je
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2010 u 08:28
baš je lijepo cvijeće u vrtu, kao i svi ostali, i mene je oduševila dalija, ali i divne krizantemeSmile
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2010 u 19:15
Lijepa šarena dalije i lijepe krizantemesmile71
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2010 u 19:32
Draga Nataly u pravu si kada si oprezna po pitanju ranunculusa, i ja sam dodouše posadila u vrt još prije mjesec dana ali eto ne nadam se baš da će nešto biti od njih, tek kada sam ih smjestila u vrt malo sam googlala i naišla da ne može prezimiti na niskim temperaturama, samo u tegli, iduće godine ću i ja saditi u tegle. Vrt ti je još uvjek prekrasan. Pozdrav.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2010 u 23:04
Pregledala sam s sve od početka i znala sam da će ovo biti još jedan lijepi vrt Clap Dalije je posebna, a grčki se neda, još će on cvasti.
život je more
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2010 u 08:34
smile227grčki oleandar je zaista poseban!
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2010 u 08:51

Evo i mene u gostiima Smile. Vidim da imaš dosta toga ali da u gredicama ima mesta i za visoke kampanule Wink. Te dalije su zaista posebne Clap.

Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 58>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.