Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Koje trave trenutno berete?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Koje trave trenutno berete?

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
Korisnik
Poruka
neretva View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje neretva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2010 u 01:24
ja danas nabrala vrijesak..jupiiiii
u gornjem pitanju mislila sam na muški trputac, a ne na ženski...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anson View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 10 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anson Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2010 u 12:12
Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:

...
hvala na odgovoru..ja isto sušim stolisnik na taj način..sve sam do sad tako sušila osim mente, nju sam zavezala u snopiće i na tavan..neki dan sam radila čaj, ali mi je bio nekako "vodenast" Confused.. stavila sam dovoljno listića, držala 15-ak min i ne znam, nije me baš oduševio..a kad sam ga brala i vezala u snopiće, nisam mogla disati od preintenzivnog mirisa
 
jel nešto krivo radim?
 
 
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2010 u 21:19
Originalno poslano od člana Anson Anson napisao:

Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:

...
hvala na odgovoru..ja isto sušim stolisnik na taj način..sve sam do sad tako sušila osim mente, nju sam zavezala u snopiće i na tavan..neki dan sam radila čaj, ali mi je bio nekako "vodenast" Confused.. stavila sam dovoljno listića, držala 15-ak min i ne znam, nije me baš oduševio..a kad sam ga brala i vezala u snopiće, nisam mogla disati od preintenzivnog mirisa
 
jel nešto krivo radim?
 
 


Da li vi nešto radite krivo ili ne ja ne znam... intenztet okusa zavisi o puno faktora, ako ste ju ostavili da se presuši ispariti će eterično ulje i biti će slabijeg okusa, ako oko nje ne raste bilje koje u sinbiozi pojačava okus biit će slabije okusa, ako ima previše vode u tlu ( u odnosu na priješnje godine ako ocjenjujete po okus...), ako nije kvalitetno zbrinuta kada je osušena, ako je sastav tla te godine nešto drugačiji..... jedini način usoredbe je od ubranog snopa pola staviti sušiti na jedan a pola na drugi način i voditi računa o razini sušenosti ( drugačija je).... ostalo je sve priča bez veze jer su čak i smokve sa istog stabla jedne godine slatke i pune okusa a druge lošije....
Na vrh
Anson View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 10 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anson Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2010 u 15:34
ma ovo mi je prvi put da sam sama brala mentu, u polju na hvaru..sušila se 2 dana i odmah sam ju spremila u papirnate vrećice..
a pitam zato što ne znam, jer do sad sam pila samo mentu iz vrećice pa ne znam jel jača ta kupovna ili domaća Ermm
 
al ovo za smokve stoji, pa je možda tako i s mentom..
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2010 u 12:00
Iako malo kasno ovih dana berem vrbovicu ( Epilobium parviflorum ).
Upala skoro u močvaru da dođem do nje.Ali uspjela.
Važno je da sad znam koja je i gdje je ima.

Napravit ću od nje tinkturu ( s dodatkom još nekih trava ).
Još samo da nađem muškarca sa problemima na prostati.
MM, na sreću, nije taj.
Evo slika.Griva, pogledaj.Znam već tvoje mišljenje da je za nju prekasno ali pročitaj u knjigama, ona cvijeta od lipnja do rujna:



Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2010 u 15:33
Listajući stranice foruma naletih i na ovu jako zanimljivu temu.Ja nisam neki poznavalac ljekovitog bilja ali biljku rosopas i njezina ljekvita svojstva jako dobro poznajem. U mojoj obitelji postoji tradicija liječenje kožnih bolesti (raznih vrsta lišajeva, psorijaze) duga oko 100 godina. To je radila moja prabaka, zatim baka koja je prije svije smrti  to ostavila meni u nasljeđe. Pokojna baka je za vrijeme svog dugog života ( umrla je u 100-toj godini) izlječila mgole ljude biljkom rosopas. Još kao mala djevijčica upoznala sam nevjerojatnu moć te ne baš kako cijenene i poznate biljke.Rosopas jeste izuzetno otrovna biljka i ne smije se u organizam unositi u sviježem stanju (samo par njenih sviježe konzumiranih listova može izazvat gušenje i smrt), ali zato osušena i spravljena u čaj liječi mnoge bolesti ( žuticu,kabenac u žuči,jetru ,karcinom želuca i crijeva, depresuju itd..) Sviježa se koristi samo za vanjsku uporabu, to jest za bolesti kože. 
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2010 u 11:23
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Iako malo kasno ovih dana berem vrbovicu ( Epilobium parviflorum ).
Upala skoro u močvaru da dođem do nje.Ali uspjela.
Važno je da sad znam koja je i gdje je ima.

Napravit ću od nje tinkturu ( s dodatkom još nekih trava ).
Još samo da nađem muškarca sa problemima na prostati.
MM, na sreću, nije taj.
Evo slika.Griva, pogledaj.Znam već tvoje mišljenje da je za nju prekasno ali pročitaj u knjigama, ona cvijeta od lipnja do rujna:







Pozdrav,

zaglavila u Slavoniji u berbama pa nisam bila 20-tak dana na netu:)))

Fermina moram te špotati da je slika loša ali da bih svejedno rekla da to nije parviflorum. Koliko ja znam u Hrvatskoj raste 16 podvrsta vrbovice, a Epilobium parviflorum sam ja brala na Velebitu početkom 8 mj ali vjerujem da se ponegdje može ponoviti cvat ako se temperatura i vlažnost poklope ( iako općenito za sve biljke vjeurjem da imaju cvijetale/necvijetale samo 1 razdoblje ljekovite aktivnosti)...kada je to kod tebe, ne znam:)
Razlog zašto mislim da nije parviflorum unatoč ( sori ali lošoj slici!!! :))) je to što je kod parviflorum duži list, lanceolatast sa šiljastim vrhom ( na slice su neki vršni lsitići oblog vrha, što može biti kod nerazvijenih i samo gorniih vršnih ali ne i tokom biljke....) , rubom lista nazubljen ( na slici koliko razaznajem nije) i iako dlakav ne toliko dlakav list ... a cvijet je ( iako je teško vidjeti- daj dobaci još koju sliku!!!!) cvijet je prevelik u odnosu na list. Epilobium parviflorum spada u sitnocvjetne vrbovice a čini mi se da je na slici cvat dosta velik....tj čini mi se da je na slici neka od krupnocvjetnih vrbovica ( koje se općenito ne smatraju ljekovitim). Kod svih sitnocvjetnih vrbovica koje sam ja vidjela omjer cvijeta i mahune na kojoj se rastvore je puno veći...


Ali opet, identificirati biljku prema slici može biti jako teško... pogotovo ako se ne razanaju detalji, deklem: baci još koju sliku!!!:))



Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2010 u 11:27
p.s. TKO JE MODEATOR NA OVOOM PODFORUMU?? POMOĆ! :) KAKO SE BOJJAU SLOVA I MIČE OVO POCRTAVANJE?? :))))))))))))))))))

p.s. vičem da me se čuje.... obrišite poslje slobodno :)))))))))))
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2010 u 11:33
neretva
u gornjem pitanju mislila sam na muški trputac, a ne na ženski...
[/QUOTE]


okSmile štagodSmile
http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2010 u 23:43
Slike vrbovice su loše između ostalog jer je bilje ubrano ranije i stavljeno u vazu te slikano već malo povelo.

Evo jedna slika iz prirode ali s drugog mjesta, slikano nakon kiše, kad se biljka i cvijeće malo refalo.Ovu ćeš sigurno moći identificirati jer ja baš nisam "doma " s vrbovicama.A M.Treben navodi 9 ljekovitih vrbovica.Koja je ovo, griva?


Ovo je polje vrbovice ali koje:


Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2010 u 00:05
Trenutno me više zanima vučja noga (Lycopus europaeus ) o kojoj sam puno čitala naročito o njenoj upotrebi kod prejakog rada štitnjače.
Budući da ovdje oko mene ima i močvara našla sam nešto što bi mogla biti vučja noga.Raste uz samu vodu.
U engleskom govornom području je zovu Gypsywort što će reći ciganska trava jer je ovaj narod bojao svoju odjeću u crno s njome.
Da provjerim da je ta moja prava gypsywort uzela sam bijelu krpu i šaku ove trave i kuhala neko vrijeme.Voda je zbilja postala crna ko mrak ali tkanina nije baš pocrnila iako je dosta potamnila.
Evo slike biljke.Opis, izgled i sve mi se slaže ali listovi nisu dovoljno duguljasti.
Griva, imaš li ti iskustva u branju vučje noge i da li je to ovo:





Opet loše slike?
Napravit ću bolje, obećajemWink
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2010 u 19:59
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Slike vrbovice su loše između ostalog jer je bilje ubrano ranije i stavljeno u vazu te slikano već malo povelo.

Evo jedna slika iz prirode ali s drugog mjesta, slikano nakon kiše, kad se biljka i cvijeće malo refalo.Ovu ćeš sigurno moći identificirati jer ja baš nisam "doma " s vrbovicama.A M.Treben navodi 9 ljekovitih vrbovica.Koja je ovo, griva?


Ovo je polje vrbovice ali koje:






Ja zaista naiskrenije mislim da to nikako nije Epilobium parviflorum ponajviše zbog lista koji je kod E.Parv. više šiljast prem kraju i rubom nazubljen kao kopriva ali manji zubići... i dosta zagasitije boje...
To jest neka od vrbovica ali meni se čini da je uz sve i krupnocvijetna. Koliko ja znam ( a možda i griješim) u Hr raste 16 vrsta a sitnocvijetne (9) su ljekovite (većinom).
http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2010 u 20:07
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Trenutno me više zanima vučja noga (Lycopus europaeus ) o kojoj sam puno čitala naročito o njenoj upotrebi kod prejakog rada štitnjače.
Budući da ovdje oko mene ima i močvara našla sam nešto što bi mogla biti vučja noga.Raste uz samu vodu.
U engleskom govornom području je zovu Gypsywort što će reći ciganska trava jer je ovaj narod bojao svoju odjeću u crno s njome.
Da provjerim da je ta moja prava gypsywort uzela sam bijelu krpu i šaku ove trave i kuhala neko vrijeme.Voda je zbilja postala crna ko mrak ali tkanina nije baš pocrnila iako je dosta potamnila.
Evo slike biljke.Opis, izgled i sve mi se slaže ali listovi nisu dovoljno duguljasti.
Griva, imaš li ti iskustva u branju vučje noge i da li je to ovo:





Opet loše slike?
Napravit ću bolje, obećajemWink



Fermina ovdje su ti slike jako dobre :)))) po meni to možda i može biti vučja noga... ili neka njena naša podvarijanta ( kraći i obliji list)... lokalne/regionalne podvarijante postoje kod bilja a i sama biljak zavisi od sjemena, vlage....

Vučju nogu ( Lycopus europaeus) nalazim (da, blizina vode) i poznajem ali ju u principu baš ne berem jer štitnjaču ne radim baš često. Šteta mi da bilje propadne jer sve bacam nakon 1 god, kod štitnjače više radim sa srčanikom i mažuranom.

Evo moje (loše) slike od pred par tjedana, vučja noga


http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2010 u 23:43
Jedino me kod ove moje brine duljina lista, drugo se sve poklapa.
Koliko god da ti je loša slika, ipak se dobro vidi da je kod ove tvoje list manje zaobljen  i ide više u špic.
Vučja noga se pokazala jako dobra za štitnjaču ali ako se s njom počne navrijeme, dakle liječi blaže početne slučajeve hipertireoze a pomaže usporavanju bolesti a naročito smanjuje srčane smetnje koje su rezultat ove bolesti.
Tinktura je daleko učinkovitija od čaja pa se ne muči sušiti vučju nogu nego pravi tinkturu od nje.

Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2010 u 23:48
Hvala za vrbovicu.Da, sad i ja vidim da joj je list širi.I ova možda i jest "krupnocvjetna" ali nailazila sam ovdje i na one zbilja sitnog cvijeta.
Ali, očigledno, trebam tu još učiti.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2010 u 12:19
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Hvala za vrbovicu.Da, sad i ja vidim da joj je list širi.I ova možda i jest "krupnocvjetna" ali nailazila sam ovdje i na one zbilja sitnog cvijeta.
Ali, očigledno, trebam tu još učiti.



Uvijek se ima što učiti i šta novoga saznati kod bilja.. :))) ja si u rano proljeće obično zamislim jednu novu biljku koju još ne poznajem u prirodi da ju nađem... ali ove god me zaobišao taj iđirot, nažalost ga kupujem i koristim isklučivo za sebe osobno.... a koliko sam raznorazne trstike po močvarama izvukla i njušila korjen Ouch ... ali uvijek bude nešto novo :))
http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
jjadra View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 60
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jjadra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2010 u 21:31
Pozdrav, cure! Molim vas znate li nešto o branju i sušenju šipka, za čaj? Nisam se nikada okušala u tome, a sada ga vidim posvuda i baš bih voljela probati. Nego nailazim na različite informacije, negdje da se prije sušenja melje, negdje poslije, a negdje da se cijeli plodovi koriste za čaj, pa sam dost zbunjena Confused a htjela bih sve po špagi kako treba napraviti Geek Bila bih vam zahvalna Smile
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2010 u 21:59
Originalno poslano od člana jjadra jjadra napisao:

Pozdrav, cure! Molim vas znate li nešto o branju i sušenju šipka, za čaj? Nisam se nikada okušala u tome, a sada ga vidim posvuda i baš bih voljela probati. Nego nailazim na različite informacije, negdje da se prije sušenja melje, negdje poslije, a negdje da se cijeli plodovi koriste za čaj, pa sam dost zbunjena Confused a htjela bih sve po špagi kako treba napraviti Geek Bila bih vam zahvalna Smile


Pozdrav jjadra! dobrodošla i dugo ostala :)

ja ga osobno sušim cijelog u pećnici na 30 stupnjeva par sati ( držim i blago odškrinuta vrata), povremeno protresem tacnu da se ne bi od topline "zaljepio". Dakle ne meljem ga prije. To je i zato jer kada ga kuham dugo ga iskuhavam a namočim ga u vodu večer prije, ujutro ga iskuhavam cca 30 min dok potpuno ne omekša i sa pasiralicom za krumpir ga vrlo dobro izgnjecam u kašu. Procjedim kroz cjedilo i dobijem fantastičan gusti kao sos od rajčice čaj, fantastična okusa! Tongue Naravno radim ga cijeli lonac i cijela oitelj ga pije tokom dana. Kada ga procjedim kroz cjedilo za čaj onu masu sa košticama vratim nazad i dolijem još vode i još jednom ponovim postupak.

Eto, nije baš najuobičajeniji postupak ali je okusom nenadmašiv!smile89smile89
http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
jjadra View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 60
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jjadra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2010 u 10:57
Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:

Pozdrav jjadra! dobrodošla i dugo ostala :)

ja ga osobno sušim cijelog u pećnici na 30 stupnjeva par sati ( držim i blago odškrinuta vrata), povremeno protresem tacnu da se ne bi od topline "zaljepio". Dakle ne meljem ga prije. To je i zato jer kada ga kuham dugo ga iskuhavam a namočim ga u vodu večer prije, ujutro ga iskuhavam cca 30 min dok potpuno ne omekša i sa pasiralicom za krumpir ga vrlo dobro izgnjecam u kašu. Procjedim kroz cjedilo i dobijem fantastičan gusti kao sos od rajčice čaj, fantastična okusa! Tongue Naravno radim ga cijeli lonac i cijela oitelj ga pije tokom dana. Kada ga procjedim kroz cjedilo za čaj onu masu sa košticama vratim nazad i dolijem još vode i još jednom ponovim postupak.

Eto, nije baš najuobičajeniji postupak ali je okusom nenadmašiv!smile89smile89


Odlično, hvala puno na odgovoru i na dobrodošlici Wink
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2010 u 11:51
Prolaz zadnji čas za kopanje korjenja valerijane, velikog čička, encijana i drugoj bilja koje je najljekovitije u predjelu korjena..... dakel tko je još nije uzeo ..kramp u ruke :)))))))))))))  ... ja sam svoje za ovu godinu u berbama obavila.... puna dupkom 1 prostorija suhog bilja, jedva vrata otvaram LOL
http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.