Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pachira - Money tree
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pachira - Money tree

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 14>
Korisnik
Poruka
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2007 u 17:49
smile93 vidim , vidim , a ja mislila da su sve to samo puste priče......
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2007 u 18:44
pa sve sto se prica ili je bilo ili ce biti
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2007 u 19:09
a za sta se koja traka stavlja
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2007 u 20:05
Nemam pojma za sta je koja traka ni koliko bi ih trebalo biti. Ako ima neko "nepisano" pravilo o tome, ne bi bilo zgorega cuti nesto o tome, pa ako netko zna neka napise. 
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2007 u 20:16
mene je krenulo sto se tice novca
pa zato pitam i za ostalo
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2007 u 20:20
Originalno poslano od člana Donata Donata napisao:

Da pročitala sam na internetu da je to zapravo Bombacaceae -Pachira,vrsta Aquatica .

Ona je jedna od feng-shui biljaka koja donosi sreću i novac u vaš dom zbog karakteristika 5 velikih listova koji simboliziraju 5 feng shui elemenata: metal, drvo, vodu, vatru i zemlju.
prema feng-shuiju, ima sposobnost nadomjestiti i aktivirati slabije elemente ili elemente koji nedostaju u prostoru.


Ako u isprepleteno deblo pachire stavite kovanicu onda će vam ona donositi novce a ako želite da vam donosi sreću zavežite na nju crvene i zlatne trakice. smile216 ili smile82




Je l moraju bas biti crvene i zlatne trakice?? Oce moj money tree biti deprimiran zato jer sam mu stavila ljubicaste trakice? I koliko trakica treba biti...i je l da vise ovako ili da su zamotane oko drvca? Ajme...Dina sta si ti na svoga stavila? Wink

Ažurirao aurora2 - 22 Listopad 2007 u 20:21
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2007 u 20:37
samo kovanice
mozda stavim i crvenu trakicu
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2007 u 20:37
ali cu je svezati oko drvceta
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2007 u 21:00
A ja cu experimentirati....ostavicu za sada ovako kako je jer to je ono sto sam spontano uradila pa neka stoji...pa cu vidit kako ce biti. A idem malo i cirnit na google da vidim ima li sta o tome. 
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2007 u 21:06
ako sta saznas javi
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2007 u 21:09
Evo nasla sam nesto: pise da je Pachira jako prosirena u Aziji, kao drvo novca i srece i da se za kinesku novu godinu okiti crvenim trakicama i zlatnim novcicima. To je u Aziji (pogotovo Kini) omiljeno novogodisnje drvce koje se u to vrijeme izlozi okiceno i ljudi ga rado poklanjaju i primaju na poklon.
I sta sada? Okiti drvce i ostaviti ga tako stalno ili samo za kinesku novu godinu??? smile48
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2007 u 17:44
ja cu svoj okititi pa nek stoji
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2007 u 21:16
Ma i ja svoj okitila pa neka stoji sve nove godine pa čak i kinesku
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 16:11
e znate li sta sam danas cula ????
kako cete znat ako vam ne kazem
kazu da za svaku zelju moramo imati po jedno drvce
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 16:29
Dino ti si legenda.Sta mislis ako je tako, koliko meni treba zelja, morala bih praviti spisak im opet ne bi stigla napisati koliko ih ima drvcasmile230.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 16:46
A ja se Fatka vec zaljubila u jedno veliko drvce
pa cu ga najvjerovatnije i kupiti za ovu jednu veliku zelju posto mi ocito ovo malo ne pomaze bas puno
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 17:11
Moja mala djevojčica puna je velikih želja, baš kao i kuća puna drveća.......
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 17:17
Iskreno TeaK
imam samo jednu ne ostvarenu zelju
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 17:59
dino, a mozeli se znati koje je to drvce.Danas sam gledala u cvijecari uh skupa pashira, 60KM.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 18:12
fatka to je Pachira ili drvo novca
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.