Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - da li znate...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


da li znate...

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 7>
Korisnik
Poruka
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2007 u 16:04
neeee.,,
izgled vara čini mi se
ili ja nisam još vidjela ovako veliku kalanhou
naraste dosta velika i širi se oko pitara u slapovima
moram je opet slikati jer je ova od prije mjesec dana, a sad je već dosta veća
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 17:30
ovaj cvijet sam zaboravila slikati, a sada je ostao samo na jednom ili dva cvjetića i isto toliko listića pa ne znam hoćete li uopće moći šta razaznati... zna li netko koji je ovo cvijet?
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 17:31
da li je ovo begonija?
napominjem da mi je pelcer nabavila svekrva kod koje je ona sad več metar visoka, pa me to malo buni?!
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 17:33
i samo još jedno pitanje i neću vas više gnjaviti.... gdje da pitam o plavoj lobeliji, tko ima iskustva, šta, kako zašto...znate već šta me zanima?
naime, svidjela mi se kad sam je vidjela, a ništa o njoj ne znam
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 17:37
Meni obje izgledaju ko begonije.Prva bi bila B.semperflorens a ova druga B.lucerna ili argenteo-guttata.Slične listove obje imaju,sa tim točkicama
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 17:38
Za lobeliju nek pišu uzgajivači,imamo ih tu. Ja kupim u proljeće već grmiće tako da ne znam o sjetvi ništa
E,da,uslikaj ovaj prvi cvijet opet(onaj što mislimo da je kalanhoa)


Ažurirao shasha - 13 Prosinac 2007 u 17:39
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 17:45
hvala shasha
pokušat ću i na google pronaći dodatne informacije
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 17:46
Ubaci tu na vrhu foruma imaš tražilicu,pa pogledaj,netko je dosta pisao o begonijama samo ne znam di je postsmile42
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 17:54
sve ok što se begonija tiče, njih i imam nekoliko vrsta, samo nisam bila sigurna jesu li i ove dvije isto begonije.
lobeliju ću malo googlati
internet je čudo od izuma
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 17:57

Prvo je begonija sto posto!!! nema baš lista ali cvijet je njen!!! to je više vrtna begonija ili begonija olimpia, dok je drugo sobna begonija i ona je višegodišnja biljka.

 

A lobelija je vrtna biljka, koja voli sunce, polu sjenu! nije jako zahtjevna. Te je ima puzave i obicne tj. grmolike! Ima ih u raznim bojama, vecinom nijansama plave , ružičaste i bijela!!

Mislim da je obradita na naslovnici u kategoriji vrtno cvijeće.

Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 18:00
hvala admine
čak nism bila sigurna da li tražiti pod vrtno ili balkonsko cvijeće. samo mi se svidjela i ja je kupila Embarrassed
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 18:04

99% da je vrtna, jedino ako je puzava sadi se u cvjetnjke, ali kazem uglavnom je to obična mala grmolika biljka.

Sadi se uglavnom u parkovima. tako da ako se nešto plavi to je onda lobelija ili ageratum no on je malo svijetlije boje i ima više zelenila.
Na vrh
jelsa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2007 u 15:22
Shasha je lijepo obradila begoniu.Alkem. , lobeliju već možeš sijati i održavati umjereno toplo.Nakon što nikne i postigne visinu oko 2 cm, pikiraj u lončić cca 10 cm po tri primjerka i pinciraj vrhove.U tvom slučaju se ne radi o hibridu pa je taj zahvat poželjan.Na proljeće posadi na otvoreno.
Bilo bi poželjno da nije izložena podnevnom ljetnom suncu/idealno- pola dana sunce pola sjena/jer ćeš joj produžiti vijek trajanja.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2007 u 17:51
Kakovo je sunce ovih godina preko ljetza, više niti jedna biljka nemože da izdrži tolike vrucine! Nakrajui cemo svi poceti kaktuse da uzgajamo u vrtu!!
 
Ps.možeš i sada posaditi ali možeš i još malo pričekati oko sadnje lobelije. još je uvijek dosta rano.


Ažurirao administrator - 14 Prosinac 2007 u 17:52
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2007 u 22:19
hvala hvala
smile75
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2008 u 23:53


Zanima me jeli ovo pasiflora i ako netko zna koja vrsta?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2008 u 00:24
smile39smile227ja ne znam,iako je slična pasiflori,no jedino znam da i i ja tooooosmile91
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2008 u 10:58
Mislim da je pasiflora encarnata
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2008 u 11:29
po ovome što sam našla u knjizi rekla bih da je Passiflora alata
stavim sliku malo kasnije

Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2008 u 12:33

arwen u pravu si iako su meni dosta slične

pasiflora alata
 
 


Ažurirao lana2 - 07 Siječanj 2008 u 12:34
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.