Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kontesin vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kontesin vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 104>
Korisnik
Poruka
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2008 u 21:54
znaš da stvarno fino miriše Smile uskoro se spremam počupati biljčice baš iz vrta i srediti ga malo...već malo škicam šta ću staviti u onaj dugački cvijetnjak kada prođe sezona ljetnica i vidim na početnoj maćuhice..pa na sve me treba podsjetiti Wink
e sad pitanjce (naravno)...kada se ruže moraju podrezati?
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 22:08
imam par novih sličica Smile

možda da krenem od kamenjara..nije nešto,ali spremam ga se preurediti,napokon imam sliku kako bi trebao izgledati Smile
mislim da je ovo neka vrsta seduma,nisam sigurna,ali raste  i širi se ko šašav


koliko sam mogla usporediti sa slikama,ovo bi trebao biti kantarion ili gospina trava,lijepo je cvalo ove godine Clap


nemrem se sjetiti kako se zove,ali ponovo je počelo cvasti i spasilo se od sušenja


eh,moje najdraže u kamenjaru,campanule ili zvončeki kako ih ja zovnem,imala sam i bijeli,ali su ga puževi poklopali Confused ovaj je sad ponovo u punom cvatu


nisam znala da kućna sreća cvate,a bila je skoro skroz usahnula i odjednom bum Clap


ja sam baš tu morala sjesti i pozirati Wink


i phloxs (ili kako se već piše) je ponovo odlučio cvjetati nakon ljetne stanke Smile


ni ovo ne znam kako se zove,ali su mi se proljetos svidjeli listići pa eto i njega u društvu




majčina dušica? ako se ne varam






micekovo omiljeno mjesto za ležanje u kamenjaru,mekano je valjda Smile fino raste,dok se tamnija varijanta bori za opstanak



ja vam se volim naslikati gdi me ne treba Wink i pampasica ako se ne varam,iza


vidla sam miša tamo negdje


Embarrassed




Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 22:28
imam još malo Wink

frezija je odlučila procvjetati iako joj nije ni približno vrijeme


i dalija iz kupljenog gomolja se tek sad udostojila proviriti


bijela cinija i nakon nje, narančasta Smile




malo zečeka,narančasti i rozi Smile



žuta kadifica se izdvajala oblikom od ostalih


japansko nešto

(tek je užicano)

opet ne znam kako se zove,ali me oduvijek oduševljavalo jednostavnošću Smile


metvica?? ili?? raste ko šašava,a mirišiiii


stari panj je udomio par cvijećki Smile i bršljen nisam namjerno isčupala i fino se podnose


namjerno sam ga zaobišla kosilicom jer priroda ipak daje najljepše primjerke Smile


eh,jedna stara sličica,karanfilčeki koji su mi mrak (i koje sam užicala) su nakon obilne cvatnje jednostavno usahnuli Unhappy a kako samo lijepo mirišu


kako se ova šarena biljčica presađuje? smije to prezimiti vani? dobila sam ju iz like gdje ju nisu nosili unutra...a inače se kod nas koristi kao padava za tegle


ciklama

skupljam sjeme Wink



jel mi to ruže nekaj napalo ili samo jesen dolazi? da znam djelovati na vrijeme


za sada je to sve Embarrassed


Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 22:51
Za sarenu biljku ne brini,prezimljuje,tacan naziv ne znam,znam da je vinka al koja ...
i moje ruze imaju taj problem nazalost...
ostali dio vrta ti je divan
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 08:22
Super je sve! A ja ruže šišam na proljeće! 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 08:50
Svega imaš lijepog......ipak je to Zagorje sve zeleno i sočno....Smile
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 10:02
kontesa prekrasne sukulente imas,obozavam ih,naravno i ostalo cvijece ti je super Thumbs%20Up
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 12:27
Kontesa, cvijeće ti je super ali za majčinu dušicu si se ipak prevarila.
Ona ima sitni list i ne raste u visinu nego puzi po zemlji a najdraže joj se nasloniti na kamen.Smile
Slikaj je iz bliza da vidimo što je.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 12:32
kontesa i moje ruže su isto takve Cry
 
koliko god sa du mi oduuvijek ruže najdraže cvijeće...nemam sreće s njima
u proljeće su krasne....al kad krene ljeto počinju propadati a do kraja ljeta su u užasnom stanju
i ne pomaže ništa...ni zalijevanje...ni gnojenje...ni sredstva za zaštitu
šmmmmrrrcccc nesretna sam
 
sve ti je cvijeće lijepo Smile
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 13:31
Sve ti je
mačak ili mačka je genijalna. Ma, zna se,ko voli cvijeće voli i životinje.Jedno bez drugog ne ide
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2008 u 08:31
hvalaa Embarrassed micekicu smo skroz razmazili...a najdraže joj je mene probuditi između 3 i 5 ujutro tako da mi brkove u nos gurne Wink a najdraže mjesto za leć joj je na jastuku iznad moje glave i rondati (presti) ko traktor (kako se nećeš probuditi)...koliko god ju puta maknem ona se vrati na isto mjesto,ali je zato lovac pravi iako je još mlada Thumbs%20Up
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2008 u 16:58
Kontesa predivno je sve. Frazije kod tebe zaista cvatu u čudno doba, a ja mislila da kasno cvatu kad su procvale tek u6.mj. Cinije su ti jako lijepe, izgleda da su kod svih takve. Kažem da je ovo godina cinije. Smiju mi se jer kod drugih su valjda uvijek tako lijepe i bogate.
Ruže napadaju neke beštije i kod mene, tko zna, a još uvijek cvjetaju.
Sjemenke skupljaj - trebat će nam, a imam i ja ponešto za razmjenu ili ti poklonim.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2008 u 20:25
Fermina, ipak je na onoj slici kontasea dobro napisala za majčinu dušicu. Perspektiva slikanja je bila dobra, pa zato izgleda kao da raste u vis!Wink
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2008 u 22:45
triša nije problem,skupljam ja vrijedno svaki vikend Smile a frezijama je ovo drugi puta da cvatu iako ne sve samo dvije su pošandrcale Thumbs%20Up
andrea...to stvarno raste u vis Embarrassed ajde budem ja to ponovo slikala iz više kuteva pa ćete se dogovoriti kaj je u pitanju Wink

našla sam neke sličice na netu

By kontesaa at 2008-09-11


By kontesaa at 2008-09-11

a očito je jako ljekovita
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2008 u 10:42
Definitivno, majčina dušica (Thymus serpyllum ) ne raste uvis nego puzi po zemlji i kamenu i ima zaista sitan list.Raste divlje u prirodi svugdje po Mediteranu.Cvate u 4. -5. mjesecu rozo-lila okruglim cvatovima na vršcima tanke stabljike.
A to bi mogao biti vrtni timijan (Thymus vulgaris ).On raste uvis i ima takve cvjetove.
A opet treba znati da ima 100-tinjak varijeteta ove biljke.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2008 u 10:46
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Definitivno, majčina dušica (Thymus serpyllum ) ne raste uvis nego puzi po zemlji i kamenu i ima zaista sitan list.Raste divlje u prirodi svugdje po Mediteranu.Cvate u 4. -5. mjesecu rozo-lila okruglim cvatovima na vršcima tanke stabljike.
A to bi mogao biti vrtni timijan (Thymus vulgaris ).On raste uvis i ima takve cvjetove.
A opet treba znati da ima 100-tinjak varijeteta ove biljke.

Da, a budući ja ne pamtim neka imena, sve zovem majčina dušica. Cry
I moja limunasta majčina dušica raste više u zrak, ali sam uvijek to smatrala zbog kontinentalnog podneblja da je tak, pa...Embarrassed
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2008 u 18:57
Cure su ti sve odgonetnule i objasnile,ja ču tebe i tvoj cvjetnjak,i mačka naravno,samo pohvalitismile141
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2008 u 20:02
Pridružujem se shashinim pohvalama.
Je li majčina dušica ili neka vrsta timijana - manje bitno - bitno je da je lijepo!smile79
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 22:49
Reagirala sam budući da je moj hobi ljekovito bilje pa mi je jako važno jeli ova ili ona biljka.Ne smijem pogriješiti jer to može biti kobno.

A u Kontesin vrt sam navratila jer sam znala da ću se tu nagledati lijepog cvijeća.Isto tako navratim i u bergenije kad  želim uživati.Embarrassed
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 22:54
Bitno da je sve lijepo i kontesa smile141 za trud!!!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 104>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.