Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vodenika - lat. Impatiens
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vodenika - lat. Impatiens

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 18>
Korisnik
Poruka
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2009 u 22:43
Moje su isklijale, u tegli na prozoru. Još da dobiju drugi par listića i pikirat ću ih. Bila sam ih otkrila, pa su im se listići počeli frkati, pa sam ih opet pokrila. Tko zna možda same niknu na gredici od prošlog ljeta jer sjeme se samo rasulo.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 10:15
moja baka ih sadi u one betonske zardinjere ali ne ove obicne nego nekakve s puno tamnijim listovima i vecim cvijetom(tu na slici bas i nisu nes velikiSmile). Obicna nemoze stajati na suncu ali ova moze i odlicno se ponasa kad przi sunce. evo slika pa mi recite kakva je to vodenika (slika s neta).
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 13:25
I ja ću ove godine probati da ih posadim na istočni balkon, ujutro ima sunca ali ja spustim tendu pa će im onda valjda odgovarati jer će imati zraka i svjetla ali ne i direktnog sunca.Molim one koji sa njima imaju iskustva da mi kažu da li će im to odgovarati!!
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 14:31
Vodenike vole puno vode,pa ako su na sucu,jako puno vode traze,inače od sunca dehidrirajuBig%20smileMoje su bolje one u hladu,nego na direktnom suncu...

Magister vitae ova vodenika sa slike je New Guinea Impatiens
Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 15:07
slikat cu ih pa ces vidit kako uspijevaju na suncuWink
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 16:34
Originalno poslano od člana Magister vitae Magister vitae napisao:

slikat cu ih pa ces vidit kako uspijevaju na suncuWink

super...Nisam rekla da ne mogu na sunce,i da ne uspijevaju,ali sigurno su bolje u polusjeni...Imam ih ja tone,same se rasijavaju,na svakom cosku u vrtu.U jednom dijelu vrta u gredici duzine 6m samo su one...Same se razmnozile,morat cu da ih kidamLOL
Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 17:14
joj da ja imam mjesta u svom dvoristu trazio bih da mi posaljes maloTongue.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 18:42
Ma ja sam dobila sjeme,prije par godina,i posijala ,nije ih bilo puno.Kasnije su svugdje rasleConfusedAli na tom djelu kod garaze prevladavalu su najviše..Ove godine ih neću sijati,ono što nikne samo,nikne...Nemam mjesta za drugo cvijece zbog njih...Sjemena i nemam,nisam ga skupljala,sem onog sto sam obecala skupiti forumasima i poslala...Kupila sam kesicu ove New Guinea,pa da probam sa njima, i kesicu impatinesa  sa duplim cvijetom...Ne znam kakve ce biti prvi put ih imam...
Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2009 u 15:01
New guinea ti jako cvjetaju (ak ih zaljevas i prihranjujes), toliko da baka ima svaku vecer sto cupati da ima mjesta za nove cvjetove smile106
Na vrh
Suzizana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 15 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 80
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Suzizana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2009 u 11:05
izašle mi biljčice iz kupovnog sjemena smile126
Na vrh
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2009 u 13:55

 Ja samo mudro šutim i pratim ..ak je vama nilko i kupljeno i sakupljeno domaće onda budu valjda i moje...inače ima novih  vodenika koje mogu na suncu bit cijeli dan,lani ih prodavali duplo skuplje nego obične..pa ko nema hlada nek se raspita kod kupovine i isto može uživati u ovim krasnim i nezahtjevnim biljkama.

Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 09:01
Ja vodenike imam već dvije godine u tegli na terasi na kojoj je cijeli dan sunce...i super su bile...cvijet do cvijeta!!!
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 10:26
Ja sam ih imala i osušile se i nisam više ni pokušavala ali stvarno prelijepa biljka ,a možda sd i kupim kad bude sajam cvijeća,
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 16:13
Originalno poslano od člana niho niho napisao:

Ja sam ih imala i osušile se i nisam više ni pokušavala ali stvarno prelijepa biljka ,a možda sd i kupim kad bude sajam cvijeća,

Niho ja sam ti poslala sjeme impatinesa ,ali onih obični, ne new gvinea..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 17:19
Ja baš volim one obične i visoke, jer mi dio vrta u hladu i ništa drugo, osim njih ne uspjeva, tako da sam s njima jako zadovoljna,
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 18:18
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Ja baš volim one obične i visoke, jer mi dio vrta u hladu i ništa drugo, osim njih ne uspjeva, tako da sam s njima jako zadovoljna,

I ja ih volim,jer su nezahtijevne a divno izgledaju.posebno kada ih ima više u grupama.onda bas super djeluju.
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2009 u 20:03
Moje lijepo napreduju. Još malo pa ću ih pikirati. Kolike trebaju biti da im se vrh otkine?
Na vrh
Suzizana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 15 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 80
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Suzizana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 09:09
Originalno poslano od člana macak macak napisao:

Moje lijepo napreduju. Još malo pa ću ih pikirati. Kolike trebaju biti da im se vrh otkine?
 
ček,ček. ja sam nova pa možda griješim kaj nije kad se vrh otrgne pinciranje?
prosvijetlite me, šta je šta?
Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 10:23
pikiranje je presadivanje malih biljcica (najcesce kad imaju dva listica) u zasebne posude kako bi bolje razvile korijen, a pinciranje je trganje vrha-vidi se da sam citao maloLOL
Na vrh
Suzizana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 15 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 80
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Suzizana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 11:34
Originalno poslano od člana macak macak napisao:

Još malo pa ću ih pikirati. Kolike trebaju biti da im se vrh otkine?
 
da, da. skužila sam sad, da ove dvije rečenice nemaju veze jedna s drugom
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 18>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.