Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - frida - početnički vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


frida - početnički vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 24>
Korisnik
Poruka
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2009 u 23:23
Na suncu je po vazdan.Jedina razlika je što moja ne gleda na more.Ako je to bitna razlika.I da, redovito sam je ljeti zalijevala, nikad po listu.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2009 u 01:05
 nisam ni ja po listu...stvarno ne znam razlog, osim da joj zemlja mozda nije bila dovoljno kisela...mislim da sam negdje pročitala da i one traže malo onog tla ispod borova...poput kamelija...kako god sljedeća ide u pitar,definitivno, dok ne ojača...
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2009 u 10:23
Vidim da je tvoj vrt dosta blizu mora i nizak.Postoji li ikakva mogućnost da joj korijen dođe u dodir sa morem,?Je li bilo kakvog plimnog vala?
Kad u nas dođe plimni val na dio vrta uz more tu godinama više ništa ne raste.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2009 u 11:13
 nije joj korijen mogao jos do mora...mimoza ima korijenje svud po oba vrta pa je mozda i mimozin korijen omeo magnoliju...plimni valovi nisu pojava kod nas, ali kad je jugo mogu doci do ruza, što se i dogodilo prošle godine...
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2009 u 10:14
Ne vjerujem da bi joj korijen mimoze mogao naštetiti.Ona je ipak pri sadnji dobila svoj dio zemlje i gnoja.
Probaj u pitar pa kad ojača možeš je prebaciti u vrt.Iako kažu da magnolija ne voli premještanje ali premještanje iz kontejnera  ne bi smijelo smetati ni jednoj biljci.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2009 u 11:10
možda joj je sol naškodila..donijelo jugo,bura..ostalo je super pogotovo ružmarin i ostići Smile imam jedno pitanje...na koji razmak bi se trebala posadili lavanda kada se hoće od nje dobiti neki živi "zid"? 
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2009 u 12:09
  moje ti je iskustvo ovakvo...za "zid" je mozda prikladniji ruzmarin, ali moja sveki ima i lavandu..to ti zahtjeva redovito šišanje i oblikovanje...lavanda je ljepša kad se oblikuje u polulopte...poželjno je i stalno rezanje lavande kako ne bi odrvenjela pa tako onda i ne možeš dobiti neki visoki zid...
  Sto se tice razmaka mozes i na pola metra jednu od druge, tada neces imati spojeno bar jos dvije godine, a ako hoces brže onda posadi gusto ( 30 cm otprilike), no, neće bas brzo ići u visinu...
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2009 u 13:05
super,hvala frida, Smile
ne treba biti visoki zid samo treba napraviti prepreku da se autima ne može po cijelom dvorištu parkirati tako da će ovo biti dobro :)
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 21:10
  Evo sličica sa uskršnjih blagdana...nadam se samo da vrt izgleda za nijansu bolje nego lani ( s početka)...u cvelini još nije ni približno lijep kao vaši pa slijede slike po isječcima.

počet ću s voćkama...

dunja



kruškica



...ima tu još šljiva, nar, limun, naranča i mandarina i bajame, ali to nisam slikala...
...nastavimo s grmićima

burgmasija ( mislim da se tako zove)



jorgovan je ove godine procvjetao ( lani nije, ne znam zašto)



  forzicija



  primila se i hortenzija ( tako sam sretna)



  ...a sad trenutno cvjetajuće...

   bijeli ostić



  pa rozi..



  roza ivančica ima pupove



  jaglaci



  okrugla gredica



  ljiljani još nisu u cvatu, ali lijepo napreduju



  ima i nešto ljekovito..

  matičnjak



  ruta



...i ljepota samoniklog

  ciklame



  nešto divlje

 

   Eto, za sad toliko....Embarrassed
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 21:55
Nešto divlje je smile227, a jedva čekam sliku ljiljana u cvatu, stvarno ih je mnogo!
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 21:59
 ljiljani se šire sve u 16...nikad ne vadim lukovice ( zatekla sam ih tu)...najesen mogu i dijeliti malo...i jesenas sam neke poslala...
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 22:19
prekrasno...zaista su se mogle napuniti baterije na toj ljepotiSmileSmileSmile
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 22:19
stvarno,smile227šta tu svega imaaaaaaasmile78
Daj obavezno slikaj ljiljane kad provcatu
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 22:21
E da,ovo divlje,da to nije ona vaša tamo velebitska orhideja.Netko je već tu pričao o njima a budući da ova jako liči na orhideju,sjetila se te.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 23:36
 Ne znam što je to, ali stvarno sliči orhideji...moram reći da je cvjetak izrazizito mali...cijela biljčica je visoka nekih desetak cm...prijateljica , oja je odrasla tu na otoku, kaže da su taj cvjetić oni kao djeca zvali "cica mace"...i da su se jako veselili kad bi je našli..po tome se onda može zaključiti da je možda i rijedak...ovog sam uslikala u masliniku dalje sela....

 
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 23:50
Ovaj divni lijepi cvijet izgleda kao orhideja.Tongue
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 07:58
kako će prekrasni biti ti ljiljani!
 
ove "orhideje" rastu i kod nas, a ima i u žućkastoj boji
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 08:02
Ni tu nisam bila! A ljepote.
Prvo Frida položaj.... vrt pa more!Big%20smile
Onda raznolikost cvijeća.Clap
Bugenvilija je divna, ali mi se jako sviđaju donatice...Baš su dekorativne.
Magnolija... ha Opatija je mediteranska klima, ali ima Učku i zbog toga poslije tri kad sunce zađe za Učku je svježije. Puno više nego na pr. kod nas u Rijeci.
I hortenziju stavi u debeli hlad, da ne moraš točiti hektolitre vode kao ja nažalost.
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 10:08

Kakve su to ciklame u ovo doba, izgledaju kao "šumske" ali sa čudnim lišćem?

" nešto divlje" smile227
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 10:33
 Jesu, jesu to šumske ciklame....ali eto ovdje rastu po maslinicima i dvorištima...kao i ljubičice, ali su one već prošle..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 24>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.