Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Azalea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Azalea

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 10>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 22:57
moja još ne pokazuje nikakve naznake otvaranja pupova, no sad kad sunce zagrije, bit će cvjetića. Danas sam ju "nahranila" i sad sam mirna tri mjeseca s prihranom.
Tvoja je jako lijepa. Ma volim te nezahtjevne grmiće, a tako lijepe i u cvatu i bez cvata
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 22:54
Moon i ja sam nabavio prije dvje godine dvje boje jedna ovako cvjeta a druga se tek počela otvarati
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2013 u 19:36

Ovu azaleu sam kupila na sniženju u jadnom stanju, posadila sam ju u vrt, jako orezala da dobije neku formu, ljetos je lijepo napredovala, zametnula pupove, sad za vrijeme ovog zadnjeg snijega kompletno je bilapod njim. Zanima me da li će procvjetati jer uopće ne znam koje je boje.

Današnja slika Indijska azalea (Rhododendron simsii)
 
 
Na vrh
Amaryllis View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amaryllis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 17:27
pa to se podrazumijeva da nećemo rezat mladu biljčicu....sve u svemu bilo bi lijepo kad bi našla nekoga u blizini tko ima stariju pa da maznem jedna maaaalu reznicu kad za to bude vrijeme..
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 17:07
Razmnožavanje reznicama je, po meni, samo za uzgajivače tj. za one koji imaju ogromne biljke "majke" koje im služe samo za razmnožavanje.
S obzirom kako Rhododendroni/Azalee sporo rastu greška je uzimati reznice s malih biljaka. Tako se može biljka potpuno uništiti.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 16:47
Amarilis,imas ovde na forumu Bonsai Azale ako samo mozes otvoriti link.Big%20smile
Na vrh
Amaryllis View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amaryllis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 12:26
pa o tome vam ja pričam nemaju pojma što tražim,što se tiče samih osobina te biljke imam sve i gotovo sve znam te imam zapisano umojoj kučnoj vrtlarici,i koliko god se trudila nemrem nabaviti azaleu koju tražim,na par mjesta sam našla da se prodaje sjeme listopadne azalee ali opće poznato je da je tu biljčicu vrlo teško uzgojiti iz sjemena.Najbolji način je putem reznica...a glavno pitanje je gdje da nabavim tu reznicu?!?
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 23:30
Originalno poslano od člana Amaryllis Amaryllis napisao:

eo situacija je ovakva,bila sam u par cvječara ipitala za određenu sortu po imenu satsuki azalea ali su me svi blijedo gledali kao da tražim biljku mesožderku uopće nisu imli pojma što je azalea a kamoli satsuki....btw MOON hvala ti na pomoći


Poznato je da naši prodavači često malo znaju o onome što prodaju...

Dijelom možda i nisu krivi u ovom slučaju jer su već duže vrijeme azaleje svrstane kao podrod rododendrona. Satsuki Azalee su Rhododendron indicum.

Treba napomenuti da sve azaleje i razni hibridni kultivari mogu biti listopadni, zimzeleni i poluzimzeleni te da nisu svi za sadnju na otvoreno (kao što je netko na ovoj temi napisao). Mnoge vrste ne podnose kontinentalne zime i zato se uzgajaju kao lončanice.


Problem je što se u pravilu u trgovinama pojavljuju bez punog "imena i prezimena" pa se u biti nezna o kojem se kultivaru radi. U vrtnim centrima se također pod "vanjske" prodaju i neke vrste koje podnose svega do -10 ili do -15 st. C pa su problematične za uzgoj na kontinentu (iako će svaki trgovac reći da podnose naše kontinentalne zime).

Ja imam jednu bezimenu vanjsku azaleju jedno šest godina i pokazala se izdržljivom i na uvjete koji joj nisu baš idealni. Svake godine me obraduje bujnom cvatnjom.


Na vrh
Amaryllis View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amaryllis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 20:54
eo situacija je ovakva,bila sam u par cvječara ipitala za određenu sortu po imenu satsuki azalea ali su me svi blijedo gledali kao da tražim biljku mesožderku uopće nisu imli pojma što je azalea a kamoli satsuki....btw MOON hvala ti na pomoćiWink
Na vrh
Amaryllis View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amaryllis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 20:43
ljudi hvala vam svima na korisnim savjetima ali gdje da ja nabavim tu azaleu???Cry
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 20:15
Evo moje Azaleje,i ujedno da odgovorim na pitanje,u svakoj cvecari moze da se nabavi..





Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 20:09
Postoji otvorena tema, pogledaj
 
Dobrodošla, vidim da si nova i da se još ne snalaziš. Bilobi dobro da prije otvaranja teme pretražiš forum i vidiš da li postoji već započeta tema  s temom koja te zanima Big%20smile
 
Uputit ću administratora da obriše ovu duplootvorenu temu.
Na vrh
Amaryllis View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amaryllis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 19:37

Azalea..najfascinantnija biljka...zna li itko nešto o njoj i da li zna kako doći do nje???

Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2012 u 05:23
evo  javljam se... ja sam svoju podijelila na 2 dijela isto, jednu sam posadila u vrt, a drugu ostavila u tegli ... ova vani odlično izgleda iako nije cvijetala, dok ova unutra malčice lošije izgleda ali mi ponovo cvate i puna je pupova.
belica,zagreb
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2012 u 18:57
volim te male nežne cvijetiće,imam azaleju,ali bori se da opstane,ali malene pupove ima.Vani je držim u vazi.
smile161
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2012 u 11:58
Ja imam azaleju posađenu vani već 10-tak godina !  Bez problema prezimi vani !!  I podijelila sam je na 4 djela, svaki dio je bio sa korjenjem !!  I moje 3 lijepo rastu, a voljela bi znati kako je 4. jer sam nju poslala Korjenku !!  Nakon presađivanja je imala jako malo cvjetova ali kad se privikla nakon presađivanja i pupoljaka je sve više !! Moja mi je krasna ujesen kada listovi mjenjaju boju od žutaste do crvenkaste, i baš je dekorativna takva !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2012 u 19:59
pitanje za znalce, da li ova azalea može preživjeti zimu u kontinentalnom vrtu, ili da ju vadim na jesen?


By belicasmelica at 2012-04-25
belica,zagreb
Na vrh
Mare4 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mare4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2012 u 16:22
Imam problem sa mojom Azaleom, kupila sam dvije sredinom ožujka u vrtnom centru i bile su predivne, sve dok jednu nisam stavila vani na terasu, nije bila na direktnom suncu i kasnije kad je bura zapuhala sva se jadna objesila. Od tad je u kuci, na prozoru, i vec 4-5 dana joj je zemlja stalno mokra a neki cvjetovi kao da su pokisli, smežurani ma nikakvi su. Druga koja je cijelo vrijeme u kuci na svijetlom mjestu lijepo cvate ali i njoj su se listovi nekako opustili. Nisam ih presađivala kad sam ih kupila, neznam što da radim, nisam u prilici da stavim slike da vam olakšam, pomozite!
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 13:45
Moje Azaleje sobne prošle god. pofufilo jutarnje sunce i otišle mi.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2012 u 09:59
Vidim da se tu piše o sobnim i vrtnim azalejama. Meni je jedna osoba rekla da sve azaleje mogu rasti u vrtu i da ne postoji podjela na sobne i vrtne. Jučer sam dobila ovu azaleju:

Može li opstati na balkonu tj. hoće li joj ljeti biti dovoljno da je stavim u dio balkona koji samo kasno poslijepodne dobije sunce ili treba biti u potpunom hladu? Napominjem da je balkon sa zapadne strane i ima sunca od dva poslijepodne do devet navečer.

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.