Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jiaogulan (ljekovita biljka iz Kine)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jiaogulan (ljekovita biljka iz Kine)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2011 u 21:08
Ja imam ovu biljku, loza se  brzo.Lako se oziljava, samo zakinuti vrhove i staviiti u vodu i za par dana pusta zile.Razmnozila sama sebi, ove godine osisala i osusila za caj.Sada  zvacem svjeze listove prije jela.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2011 u 17:15
I ja imam goji (Lycium barbarum ),teška biljka za topli , krševiti jug, jako sklona pepelnici.
A vidim imaš i Shisandru.Vidim što te muči.Wink
Trebao si otvoriti temu " Prirodni afrodizijaci" pa da vidiš kako bi ti admin bio zahvalan jer bi sigurno podigao čitanost foruma za 50%Big%20smile

Ovaj tvoj link je na njemačkom, no svejedno znala bih naručiti ali problem je u tome što mi nismo u EU (još! ) pa je riskantno naručivati biljke izvana.
Naši ne dopuštaju, radi bolesti i to.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
ivane View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 20:16
Božikovine 
Puno fala za dobrodošlicu a i svim ostalima. Dal ta biljka ili još nekoliko drugih pomažu kod parkiranja meni nije poznatoWink.
A mogla bi da pomaže za nešto drugo a da nebudem bezobrazan. Imam ja i neke druge biljke. Kao  Lycium Barbarum kojeg plodovi djeluju kao Afrodizijak, onda i Shisandra chinensis koja također stoji na visokom glasu kao ljek i pomlađivač. No što se desi kad se čiča pomladi če reči bakaBig%20smileOuch.Dugujem još link od firme gdi ja naručujem najviše ljekovite biljke i po kad tad i egzotiku. www.ruehlemanns.de
Za danas neka bude dovoljno još ču se pozabavit sa klapom na onoj strani.Ivan
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 17:17
Pol Božikovine- cijeli zafrkant!Tongue
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 15:43
Ivane, dobro nam došao na forum i osjećaj se ugodno.
Interesantna biljčica.

Jeli ti JIAOGULAN pomaže da parkiraš tako blizu zidu kuće?
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 15:04
"  Čaj djeluje pomlađivajuče i revitalizirajuče..."

O da, ovi problemi i mene muče Wink
Na vrh
ivane View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 14:03
Originalno poslano od člana ivane ivane napisao:


Može pošaljimi  adresu ili Tel.broj da se dogovorimo kako Ljep pozdrav Ivan.

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 00:11
Proguglala malo o ovoj biljci.Ispravan lat. naziv je Gynostemma pentaphyllum, zovu je još i čudo biljka i besmrtna trava.
Baš me zagolicala, volila bih je imati u svom ljekovitom vrtu. Tim više što pomaže baš kod problema koji me muče.
Ivane, kako se može doći do ove biljke?
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2011 u 21:41
Dobrodošao na forum.

Jako zanimljiv tekst
Na vrh
ivane View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2011 u 21:10

Najprije pozdrav svima.
Napisat ču nešto malo o toj biljki koju ja osobo imam i mislim, da nebi bilo loše, da je predstavim na ovom forumu kojeg sam novi član.
            JIAOGULAN                 Gynostamma Pentaphylum

Več mnoga stolječa u Kini upotrebljava se čaj te biljke.  Čaj djeluje pomlađivajuče i revitalizirajuče ako ga upotrebljavamo svakodnevno a ne samo to. Djeluje kao Ginseng a mnogo mnogo bolje i jeftinije jer ga je moguče uzgajati u vrtu ili na balkonu a i na prozorskim policama.U provinciji Guizhu živi nadprosječno puno 100 i više godišnjaka sa dobrim zdravsstvenim statusom.
U Jiaogulanu su znanstvenici Japana ,Usa i UK ustanovili nadprosječno mnogo ginsenoida.  Da bude lakše izgovarati na HR ču mu ja reči Đingolan. Đingolan se može saditi i ramnoživat na jako elegantan način sa rizomima-korjenom u dobroj zemlji na nejakom suncu i u lagano vlažnoj zemlji raste veoma brzo i za godinu dvije može se razrasti do 20 saksija ili prozorskih korita.
Kako upotrebljavamo Đingolan, kao prvo nije otrovan i nemože se desit ništa zdravlju štetnog ako ga pojedemo previše ili popijemo litru ili dve čaja. Upotreba dobro dejsvo imaju manji lističi do 2cm premjera kojih pojedemo u jutro do pet prije obavezne kave i štetne cigareteWink.
Čaj možemo piti i leden i vruč po želji a moja žena napravi od njega sok, koji u ovoj vručini djeluje jako osvježujuče.
Evo i opisa od Nemačkog uzgajivača Đingolana gi sam ga i ja kupio.
!. Đingolan sprečava stresne simtome tjela i oboljenja ( unjemu ima Panax Ginseng,gypenosid.
2.Antioxidans ju njemu podpomaže tjelesnome encimuSuproxiddismutase(SOD).
 3. Đingolan je izrecit ojačivač srca poboljša pumpanje srcai sa time prokrvavljenje u ožilju.
4. Djeluje protiv visokog tlaka kojeg drži u normali ginsengaa niski tlak podesi na gore ako ne štima.
5. Đingolan djeluje protivvisokog kolesterina i snizuje LDLnivo i triglicerine što se dobro odražava na redukciju teljesne teže..
6.Đingolan povoljno djeluje protiv moždane kapi i srčanog udara, te sprečava tvorenje krpica u ožilju djeluje i preventivno protiv tromboze.
7. Jača imunski sistem djelovanje lymphocita se izboljša kot bolesnika kao i kod zdravog.
8.Poboljšava proizvodnju krviposebno tvorenje bjelih krvnih čestica. je jako pogodan kod rkonvaliscence poslije  kemoterapijeili radiološkog zahvata.
9. Đingolan djeluje protiv diabetesa smanjuje šečer imasnoču u krvi.
10. Smanjuje riziko od rakavih oboljenja i poboljšava koncentraciju.
11Smanjuje stresi uravnovješava živce-nerve tejih pomiruje. Sportašima daje večju izdržljivost.
12. Potpomaže prebavome traktu i poboljsava rad kapilara srca i ožilja.
Toliko o Đingolanu za Danas Ja ne radim reklamu za njega ili bilo kog drugog upotrebljavam i gojim ga zase. A prevod ovg sam napravio i za naš Slovenski forum iz Ruehlemanns.de

Eto ovako to izgleda  kodna na  balkonu, dvaput godišje ga sjkratimo na 5 cm.

Oprostite mome Hr Pismu  i ljep pozdrav Ivan

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.