Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Frezija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Frezija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 12>
Korisnik
Poruka
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 21:00
maso prekrasno, fotka me je toliko oduševila da sam turila nos na monitor jer sam imala osjećaj da ću osjetiti predivan miris tvoje frezije Thumbs%20Up
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 21:40
hvala Lanuska :)
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2008 u 09:50
predivna je...smile94 stvarno te ponese da je pomirises

ja sam bas jucer posadila par lukovica u teglu
ali lukovice su vec malo suhe, no sto je tu je
nadam se da ce ipak koja proviriti
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 15:07
I moje konačno posađene. A sad treba čekati, i čekati, i čekatiiiii a jooooj. LOL
Na vrh
Letitia View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Letitia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 22:15
Prekrasne su vam frezije. Nisam znala da mogu i u teglu.
Prošlo proljeće posadila sam lukovice frezije na gredicu u vrtu. Biljke su nikle, ali nikad nisu procvale. Listovi su požutili, ali sam lukovice ostavila u gredici. Postoji li mogućnost da niknu ove godine kao npr. tulipani koje isto ostavljam?
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 22:32
...postoji mogucnost ako se nisu smrzle ili ako ih nije nesto popapalo...drzim fige da ti provire i ovo proljece
Na vrh
Letitia View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Letitia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 17:22
Hvala maso,  držimo  fige da uspiju
Na vrh
milica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 236
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 12:40

evo i moje mada je jos uvek držim u kuci jer nam je napolju hladno pa se bojim da se nesmrzne
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 12:57
...Thumbs%20Up Milice krasna je zuta :)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 14:11
Milica krasna je, nemam sreće s njima, ali i ove sam godine stavila lukovice, pa čekam, čekam - izgleda toplije vrijeme, jer su mi vani, a nije bilo ispod nule pa će valjda čekanje uroditi frezijama.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
milica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 236
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 17:52
ja sam freyije posadila jesenas, ali u žardinjeru pa u sobu na prozor(mada u toj sobi negrejem) i eto je. Imam ih i drugih boja mada mi je ova najlepša i najlepše miriše
Sad su mi na redu gladiole i strelicija
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2008 u 10:55
...Milice, posto me odusevila ova tvoja zuta frezija, juce nisam odolila pa  sam kupila iste takve i ljubicaste Big%20smile
Na vrh
milica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 236
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2008 u 13:32
drago mi je da sam ti dala inspiraciju
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2008 u 13:55
predivne su vam frezije, a tek kad se sjetim mirisaClap
Na vrh
PATKA View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje PATKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2008 u 21:32
                    
                 Donata frezije su jako lijepe, dok ne vidiš ne možeš vjerovati da i u pitaru uspjevaju. Ja ih volim kupiti rezane kao buketić i staviti ih  u vazu  jer mirišu. Da li mirišu i kad su posadjene u pitaru, kad počmaju cvjetati i do kada ?
Na vrh
Sensa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Ožujak 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sensa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2008 u 21:55
Joj pridruzujem se clubu ljubitelja frezije. To je moje na drugom mestu cvijece /prve su camelije/. Evo ovako,posadila sam lukovice polovinom prvog meseca i evo ovako sada izgledaju. Danas sam videla da ima cvetnu dugacku drsku i da se formira cvijet. Ne znam koje boje ali javljam slikom cim se otovri. Jako su krte /listovi/ dugi i tanki i moraju se cuvati da ih vetar ne prelomi.
Na vrh
PATKA View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje PATKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2008 u 22:09
          
              Da li si ih stavila u verandu dok se ne formiraju? Ja sam u stanu, imam dva vanjska balkona koja su otvorena, da li bi mi se smrzla da ih probam posaditi ?
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 08:28
...Patka,moje su vanka posadjene u 11. mj i sad proviruju van a i vrijeme je toplije pa mislim da im nista nece biti ako ih sada posadis i drzis na balkonu ...
...Sensa krasne su ti frezije, listovi su im tanki ali bas lijepi i ja sam im morala stavljati stap kao potporu, pogotovo kad cvijetna stapka proviri i od tezine pupova se pocne savijati...lakse joj je kad se ima gdje osloniti...
Na vrh
Sensa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Ožujak 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sensa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 12:45
Da Maso u pravu si. Mora se obavezno staviti potpora neka da drzi listsice, jer se krive, a pogotovu kad nesto puhne ode sve k vragu. obaveazno skloniti od i malog povetarca. Patka posadi lukovice sto prije!!!!!!!!
Na vrh
PATKA View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje PATKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 22:39
             
       Pitat ću sutra svoju susjedu koja radi u cvjećari  da li ih još ima u prodaji. Nadam se da ću ih uspjeti dobiti.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.